اتصالات لوله کشی با کیفیت در سیستم های لوله کشی ساختمان

اتصالات لوله کشی با کیفیت برای تعمیرات لوله کشی در لوله بازکنی تاسیسات سرویس

اتصالات لوله کشی

اتصالات لوله کشی یکی از مهم ترین بخش ها در ساخت و ساز می باشد. ما در سایت تاسیسات سرویس همیشه هدف خود را جلب رضایت مشتریان در انجام تعمیرات و لوله کشی در تاسیسات ساختمانی و صنعتی بر پایه استفاده از بهترین اتصالات لوله کشی بنا نهاده ایم.

علت استفاده از اتصالات لوله کشی زیاد در صنعت ساختمان سازی این هست که می توان براحتی هر قسمت از لوله را که نیاز به تعمیر دارد را براحتی جدا کرد و از هزینه بیشتر برای تعمیرات لوله ها جلوگیری کرد.

اینکار باعث می شود که هر وقت نیاز به تعمیر بود بتوانیم با دسترسی راحت و سریعتر کار تعمیر و تعویض را انجام دهیم. در نتیجه عمر سیستم لوله کشی همیشه زیاد خواهد بود.

تا به اینجا از ویژگی های لوله و اتصالات در لوله کشی آشنایی پیدا کردید و متوجه شدید که چرا از اتصالات در سیستم های لوله کشی زیاد استفاده می شود.

مهم ترین دلیل برای استفاده از اتصالات با کیفیت

مهم ترین دلیل برای استفاده از اتصالات با کیفیت

یکی از مشکلات و کارهای سخت لوله کش ها هنگام تعمیر لوله های فاضلاب می باشد. زیرا تعمیر آنها به شدت سخت تر از لوله های معمولی می باشد.

شاید موقعی که به تعمیرکار لوله کشی زنگ می زنید و می گویید که لوله فاضلاب خراب شده است اما دقیقا نی دانید که کجاست!! لوله کش از انجام تعمیر به هر بهانه ای سر بزند.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که در اتصالات لوله های مربوط به فاضلاب حتما از بهترین قطعات در بازار استفاده کنید.

برای آشنایی از بهترین اتصالات لوله کشی آب و فاضلاب با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا بهترنی راهنمایی برای خرید اتصالات لوله کشی با کیفیت را دریافت کنید.

اما اگر احساس کردید که کسی نمی تواند براحتی کار تعمیر لوله فاضلاب را انجام دهد و بهانه تراشی می کند. فقط لازم هست با سایت تاسیسات و بخش پشتیبانی تماس بگیرید و خیالتان از بابت تعمیر راحت باشد.

می توان گفت یکی از وجه تمایز سرویس کاران سایت تاسیسات سرویس با دیگر شرکت ها استفاده همیشگی و توصیه به افراد جهت استفاده از بهترین ابزارآلات و اتصالات لوله کشی برای انواع لوله کشی آب و فاضلاب – لوله کشی گاز و لوله کشی شوفاژ می باشد.

ویژگی لوله کش های سایت تاسیسات سرویس در استفاده از لوله و اتصالات

ویژگی لوله کش های سایت تاسیسات سرویس در استفاده از لوله و اتصالات

مهم ترین ویژگی دیگر سرویس کاران ما داشتن تجربه بالا در سیستم های لوله کشی و اتصالات و انوع تعمیرات لوله و اتصالات در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ هست.

این ویژگی شده که در هنگام نیاز به انواع اتصالات, لوله کش ما با ریزبینی و خلاقیت بالا دقیقا تشخیص می دهد که در هر قسمت که نیاز به اتصال باشد از چه نوع اتصالی استفاده کند و در این مرحله بهتر است که کدام اتصال جایگزین دیگری شود.

چرا باید از بهترین اتصالات لوله کشی استفاده کنیم؟

چرا باید از بهترین اتصالات لوله کشی استفاده کنیم؟

یکی از معضلات همیشگی مردم در مورد سیستم های لوله کشی رسوب و جرم بستن لوله و اتصالات لوله کشی بعد از مدت کوتاه و یا عدم مقاومت آنها در مقابل حرارت بالا یا فشار ناگهانی بیش از حد می باشد.

توصیه ای که ما به مردم می کنیم این هست که تا جایی که می شود حتما از بهترین و با کیفیت ترین نوع اتصالات لوله کشی استفاده کنند.

زیرا مطمئن باشید که اگر مشکلی در سیستم آبرسانی یا نوع دیگری از سیستم لوله کشی رخ دهد, هم هزینه زیادی را باید برای تعمیر آن بپردازید و هم خرابی ناشی از لوله و اتصالات می تواند به ساختمان یا منزل شما صدمات جبران ناپذیری وارد کند.

انواع اتصالات در سیستم های لوله کشی

انواع اتصالات در سیستم های لوله کشی

در این مطلب ما قصد داریم به انواع اتصالاتی که در ساخت آپارتمان و مجتمع های بزرگ و کوچک کاربرد دارد و توسط سرویس کاران سایت پرتقال به کار گرفته می شود اشاره کنیم.

بیشترین نوع اتصالات مربوط به سیستم لوله کشی آب هست. پس ما در این مطلب اگر اشاره ای به نوع اتصالات در لوله کشی خاصی نمی پردازیم بدانید که این نوع لوله ها بیشتر در سیستم آب و فاضلاب کاربرد دارد.

اتصالات سه راهی: می توان گفت یکی از پرکاربردترین نوا اتصالات مربوط به سه راهی ها می باشد.

برترین مزیت سه راهی ها این هست که اگر بعد از مدتی نیاز بود که به قسمت دیگری از ساختمان لوله کشی انجام شود و از اتصالات استفاده کرد می توان از سه راهی هایی که قبلا در لوله ها بکار گرفته شده کمک گرفت.

برای هر قسمت از لوله ها و در هر اندازه از آنها می توانید انواع مختلفی از سه راهی را استفاده کنید.

انواع ۳ راهی در اتصالات لوله کشی

۳ راهی ۴۵ درجه: بیشترین کاربرد ان در بخش لوله کشی فاضلاب هست. که از داخل دنده شده و برای انشعابات فرعی گزینه خوبی هست.

۳ راهی ۴۵ درجه

۳ راهی قائم: اتصالات قائم یا ۹۰ درجه که بیشتر برای اتصالات فرعی بکار می رود. مانند ۴۵ درجه از داخل رزوه شده هستند.

۳ راهی قائم

۳ راهی تبدیل: یعنی کار تبدیل قطر لوله های فرعی به لوله اصلی را انجام می دهد. که به ۲ صورت رزوه از داخل و همینطور روپیچ و توپیچ بکار می رود.

۳ راهی تبدیل

اتصالات مهر ماسوره ها: از این اتصالات برای متصل کردن ۲ سر لوله به یکدیگر استفاده می شود. اما نکته مهم وجود تکه ای در وسط مهره ماسوره هست که کار محکم کردن دقیق بین ۲ لوله را انجام می دهد.

هر دو طرف لوله را باید با چرخانده بر روی لوله ها محک کنید و سپس با چرخانده تکه ی وسطی کار اتصال بین دو لوله تمام می شود.

ممکن است که ۲ سر لوله کمی از هم فاصله داشته باشند در این صورت سعی می شود تکه ی وسطی را کمتر بچرخانید تا فشاری بر روی لوله ها نیفتد و بتوان انها را به هم نزدیک کرد.

اتصالات مهر ماسوره ها

اتصالات لوله مغزی: تعویض آسان این نوع لوله ها مزیت کاربرد این اتصال در سیستم لوله کشی هست. طول آنها به کمتر از ۳۰ سانت می باشد. نکته دیگر این هست که در لوله های مغزی هر ۲ سر آنها به صورت رزوه ای برش داده شده هستند.

اتصالات چهار راهی ها: همان سه راهی فقط با این تغییر که یک سر دیگر برای ارتباط بیشتر برای سیستم لوله کشی ایجاد شده هست. اما به نسبت ۳ راهی ها می توان گفت که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

البته در هر نوع ساختمان یا صنعتی شاید کاربرد بین ۴ راه و ۳ راه متفاوت باشد. اما اصولا ۳ راهی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات چهار راهی ها

اتصالات زانویی: شاید اسم این یکی را زیاد شنیده باشید بله زانویی معروف که انواع مختلفی هم دارد. کار اصلی همه انها تغییر جهت می باشد اما خب در موقعی که استفاده می شود این لوله کش هست که تشخیص می دهد روند لوله کشی به کجا ختم شود و از کدام زانویی استفاده کند بهتر است.

اتصالات زانویی

زانویی ۴۵ درجه: بیشتر در مواقعی استفاده می شود که احتمال گرفتگی لوله و یا فشار آب یا گاز در ان قسمت زیاد باشد. با دو زانویی ۴۵ درجه کار یک زانویی ۹۰ درجه را انجام می دهند. البته لوله مغزی هم این وسط یک نقش کوچک برای اتصال دو زانو دارد.

زانویی ۴۵ درجه

زانویی ۹۰ درجه: همانند زانویی ۴۵ درجه از داخل دنده شده و مسلما جز تغییر جهت برای سیستم لوله کشی کار خاصی ندارد.

زانویی ۹۰ درجه

زانویی تبدیل: مانند دیگر تبدیل ها برای اتصال بین قطرهای مختلف بکار می ورد. همچنین مانند برادران خود از ۲ سر داخلی دنده شده است.

زانویی تبدیل

زانویی روپیچ توپیچ: بیشتر به صورت ۹۰ درجه کاربرد دارد و مسلما یک قسمت از داخل و یک قسمت از بیرون دنده شده است.

زانویی روپیچ توپیچ

اتصالات فلنج: به گونه ای از اتصالات در لوله و شیرآلات نسبتا بزرگ گفته می شود که با کمک پیچ و مهره دو سمت لوله را به همدیگر وصل می کنند.

اتصالات فلنج

باید مشخص کرد که که برای چه نوع فشاری به چه نوع فلنجی نیاز هست. زیرا انواع فلنج ها را می توان به فلنج پلی اتیلنی یا فولادی یا استیل یا فولادی و در نهایت چدنی تقسیم بندی کرد.

موقع آب بندی فلنج ها بهتر است از واشر استفاده کنید. تعادل در بالا کشیدن پیچ های فلنج برای فشار یکنواخت بر روی واشر حتما توصیه می شود. اما نکته مهم این هست که موقعی به واشر نیاز نداریم که فلنج درز جوش سده باشد.

اتصالات بوشن: این نو اتصال کاملا از داخل خود رزوه شده هستند و اگر نیاز بود که دو سر لوله را که از سمت بیرون رزوه شده اند را به هم وصل کرد می توان از بوشن استفاده کرد.

انواع آن را می توان به:

بوشن ساده: برای اتصال ۲ لوله هم قطر که در راستای هم هستند استفاده می شود و از داخل دنده شده اند.

بوشن روپیچ توپیچ: همانطور که از اسمش پیداست موقعی استفاده می شود که نیاز هست یک سر مادگی لوله را به سمت نری لوله دیگر اتصال داد. یعنی یک سر از داخل و سر دیگر از خارج نده شده اند. نسبت به ۲ بوشن دیگر یک سر بالاتر هست.

بوشن تبدیل: اگر نیاز بود که یک سر لوله ای که قطر بیشتری دارد را به سری که قطر کمتری دارد اتصال دهیم بهرت است که از بوشن تبدیل استفاده کنیم.

اتصالت درپوش: اینجا آخر خط هست!!! هر لوله ای در یک مسیری باید بسته شود. و کار درپوش این هست که کار را به سرانجام برساند. اگر لوله ای در انتهای خود رزوه ی مادگی داشته باشد یعنی باید بسته شود اینکار توسط درپوش انجام می شود.

خود درپوش مانند اتصالات دیگر انواع مختلفی دارد. می توان به ۲ مورد : چهارگوشه و شش گوشه اشاره کرد.

کار هر دو مورد هم متفاوت نیست فقط ۴ گوشه برای قطرهای کمتر و ۶ گوشه برای لوله های که قطر بیشتری دارند استفاده می شود.

اتصالات جوشکاری برای لوله کشی آب ساختمان

اما نکته مهم در اتصالات لوله کشی ها مخصوصا لوله های آب در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ استفاده از جوشکاری برای اتصالات می باشد.

البته نمی شود در همه جا از این روش استفاده کرد اما کاربرد این روش در بعضی مکان ها بهتر از اتصالات نباشد کمتر هم نیست.

جوشکاری لب به لب: کاربرد و مزیت عمده آن جلوگیری از نم و رطوبت آب در لوله ها هست. در اتصال برای لوله های نمره ۲ که قطر بالایی دارند استفاده می شود.

جوش محفظه ای: فرق آن با جوشکاری لب به لب فقط مربوط به اتصال بین لوله های پایین تر از نمره ۲ هست.

جوش رزوه ای: همانند جوش محفظه ای برای اتصلات پایین ۲ کاربرد دارد. اگر نیاز به باز و بسته کردن لوله ها باشد می توان از این نوع جوش کمک گرفت.

اتصالات سوکتی

هنگامی که قسمت داخلی یک لوله و قسمت خارجی لوله دیگر را حرارت می دهیم و سپس اتصال می دهیم از اتصالات سوکتی استفاد کرده ایم. البته کاربرد ان بیشتر برای لوله های پاستیکی که در برابر حرارت مقامت کمتری دارند کاربرد دارد.

برای دریافت انواع خدمات لوله کشی آب و فاضلاب و لوله کشی گاز و شوفاژ می توانید از سایت تاسیسات سرویس سفارش خدمات دهید. همکاران ما برای هرگونه نیاز شما اماده پاسخگویی می باشند.

در هر ساعت از شبانه روز اگر نیاز به مشاوره و حل مشکلات لوله کشی و تعمیرات آنها چه لوله کشی آب و گاز داشتید و اگر مشکلی در اتصالات و نشتی لوله ها پیش آمده می توانید از پشتیبان های ما کمک بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =