سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی کاملا تضمینی و فوری

خدمات سرویس کولر آبی در مجموعه تاسیسات سرویس با کمک بهترین سرویس کاران و نصابان کولرهای آبی و گازی در سراسر تهران و البرز بدون تعطیلی و شبانه روزی انجام می شود. همچنین انواع خدمات مربوط به تعمیر کولر آبی را می توانید از سایت تاسیسات سرویس دریافت کنید.

امروزه بیشتر افراد برای رهایی از گرمای طاقت فرسای تابستان از کولر استفاده می کنند تا بتوانند با این دستگاه زندگی خوبی داشته باشند و بتوانند به کارهایشان برسند و این دستگاه نقش مهمی دارد. همه ی مردم از آن استفاده می کنند. بحث امروز ما راجب نگهداری درست از کولر های آبی است پس با ما همراه باشید.

بهار که از نیمه می گذرد گرمای هوا بیشتر و بیشتر می شود. این جاست که آرام آرام مردم به سمت کولر می رویم. برای اینکه از این دستگاه سرمایشی استفاده کنند.

چون از این دستگاه در سال های قبل استفاده شده باید قبل از روشن کردن آن را به خوبی سرویس دهی کنید تا بتوانید همیشه از آن استفاده کنید. برای سرویس کولر آبی منزل یا ادراه خود می توانید با ما تماس بگیرید و سرویس کاران ما با خدمت رسانی به شما مشکل کولر شما را حل می کنند.

برای تماس با ما می توانید با این شماره تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : ۰۹۱۲۸۶۰۴۸۳۸

یکی از مهم ترین خدمات سایت تاسیسات سرویس مربوط به کارهای سرویس و تعمیر کولر آبی در تهران می باشد. اگر به این خدمات نیاز پیدا کردید می توانید از این خدمات استفاده کنید.

سرویس کولر آبی شامل موارد زیر است :

۱ – تعویض پوشال

۲ – شستشوی بدنه و تمیز کردن آن از گرد و خاک

۳ – تمیز کردن پروانه

۴ – بازدید موتور و دینام  و زدودن گردوخاک

۵ – روغنکاری یاتاقان و سایر بلبرینگ های درگیر ( با روغن غیرحلال در آب )

۶ – بازدید برزنت خروجی هوا

۷ – بازدید شلنگ آبرسانی

۸ – کنترل شناور آب

۹ – راه اندازی اولیه و تحویل

 
 

همین حالا جهت مشاوره و سفارش با ۰۹۱۲۸۶۰۴۸۳۸ (شبانه روزی) و دفتر ۴۴۵۸۶۸۲۶ – ۰۲۱ (ساعات اداری) تماس بگیرید.

نکاتی برای سرویس کولر آبی:

سیستم کولر آبی از سه ورودی برق ، آب ، هوا تشکیل شده است. کولر آبی دارای یک خروجی هوا مرطوب و خنک دارد. کابل برق ورودی کولر یک کابل چهار رشته ای است که هر یک از این چهار رشته مربوط به دور کند و دور تند می باشد.

آبی که وارد کولر می شود از طریق یک شیلنگ ۵ میلی متری وارد کولر می شود که این شیلنگ مستقیم به یک شناور وصل است و هوا از طریق دریچه های کولر توسط پوشال پوشیده شده اند وارد کولر می شود.

تجهیزات و فرآیند کولر آبی:

کولر آبی از دو بخش گردش آب و گردش هوا به وجود آمده که این دو گردش از طریق دو موتور جدا از هم انجام می شوند. سیستم گردش آب کولر از طریق گردش هوا به وسیله موتور اصلی کولر صورت می گیرد .

قطعات و تجهیزات کولر آبی به سه دسته تقسیم می شوند:

الکتریکی : دارای سه کلید است به نام دکمه ی قطع و وصل ، پمپ آب و موتور کولر.
مکانیکی : دارای توربین هوا ، تسمه و شناور است.
ثابت : دارای دریچه ها ، بدنه ، اتصالات شبکه آبرسانی و شیر تخلیه است.

قبل از این که کار را شروع کنید کولر را خاموش کنید و از خاموش بودن آن مطمئن باشید. اگر کولر دارای فیوز جداگانه است آن را قطع کنید و برای اطمینان بیشتر با پشت دست به بدنه کولر بزنید. اگر برق نداشت کار خود را شروع کنید.

از کسی که داخل خانه است بخواهید پای کلید کولر بایستد و یک بار کولر را خاموش روشن کند تا متوجه شوید پای کولر خودتان هستند نه کولر همسایه این مشکل بیشتر در خانه های آپارتمانی پیش می آید.

اول باید دریچه کولر را در اتاق یا در سالن باز کنید. برای باز کردن درپوش کناری کولر درپوش را از محل مخصوص گرفته و به طور عمودی به طرف بالا بکشید تا درب از بدنه جدا شود.

در صورتی که پوشال آن کهنه شده است آن را عوض کنید و در غیر این صورت آنرا شستشو دهید تا خاک های آن وارد فضای کولر نشود. دریچه اطمینان آب را باز کنید و تشت پایین را با آب خوب بشویید.

در حالی که آب کولر تخلیه شد از کسی که پای قطع و وصل کولر ایستاده است بخواهید یکی یکی دکمه های کولر را بزند تا مطمئن شوید پمپ آب و موتور کولر سالم است. بیشتر اوقات قطعات الکترونیکی احتیاجی به سرویس نیست و قابل تعمیر نیست ارزش تعمیر ندارد و هنگامی که از کار افتاد باید آن را عوض کرد.

 
 

تخفیف به تعداد : به بالای ۴ عدد سرویس کولر ، تخفیف داده میشود. لطفاً جهت اطلاع از تخفیف تماس بگیرید.

سرویس کولر آبی

چرا با خدمات سرویس کولر آبی نیاز خواهیم داشت؟

به دلایل زیر سرویس کولر آبی لازمه :

۱ – لزوم تعویض پوشال : رطوبت هوای پاییز و زمستان پوشال ها را منبع تجمع باکتری ها و قارچ های بسیار خطرناکی می نماید. که از طریق ریه وارد بدن انسان می شود و عامل بیماری های تنفسی و آلرژیک می باشد. بوی نامطبوع آن قابل تشخیص می باشد. حتماً هر سال هنگام سرویس کولر آبی پوشال آن را تعویض نمایید.

۲ – لزوم شستن و تمیز کردن بدنه کولر و پروانه:  تجمع گرد و غبار در پشت بام داخل محفظه کولر، آن را وارد سیستم گردش آب و بالطبع پوشال ها و سپس هوای دریافتی می نماید که همین گردوخاک نیز آلرژی زا می باشد. شستشو و تمیز کردن پروانه نیز بدلیل تاثیر در بالانس چرخش تسمه و ریزش گردوغبار بداخل درزهای تسمه مهم می باشد.

۳ – لزوم روغنکاری یاتاقان ها و دیگر چرخنده ها ی درگیر : روغن یاتاقان ها در شش ماه کاملاً از بین میرود و باعث خشک شدن یاتاقان و فشار به موتور کولر می شود که علاوه بر کم کردن عمر موتور ، صدای بالایی هم دارد. و البته مصرف برق را بالا می برد.

۴ – لزوم بازدید موتور و دینام : اگر در ابتدای فصل گرما موتور و پمپ سرویس یا تعمیر شود بهتر است تا اینکه وسط تابستان داغ موتور احتیاج به تعمیر داشته باشد و چند روز خانواده تان در گرما اذیت شوند.

۵ – لزوم بازدید برزنت : بعلت در معرض قرارگرفتن برزنت در برابر نور و گرمای خورشید و همینطور باران اسیدی ، احتمال پارگی برزنت کولر وجود دارد. و پارگی برزنت عامل هدررفت هوای خنک خروجی می باشد. با یک بررسی ساده میشود جلوی این هدررفت باد کولر و البته انرژی را گرفت.

۶ – لزوم بازدید شلنگ آبرسانی کولر : شلنگ آبرسانی کولر بعلت نور و گرمای خورشید امکان پوسیدن دارد. که هم موجب اتلاف آب می باشد ( در این اوضاع کم آبی کشور ) و هم اینکه باد خروجی کولر گرم میشود.

۷ – لزوم بازدید تسمه کولر آبی و رگلاژ آن : تسمه کولر حتماً احتیاج به رگلاژ دارد. نه باید زیاد سفت باشد و نه شل . اگر تسمه سفت باشد موجب فشار به موتور و کوتاهی عمر آن می شود و همینطور افزایش مصرف برق .

اگر شل باشد بین پروانه و موتور کمتر درگیر میشود و باد خروجی کولر کم حجم میشود ولی موتور همچنان کار میکند. یعنی در برابر باد خروجی انرژی برق بیشتری مصرف کرده اید.

سرویس کولر آبی:

برای سرویس کولر آبی قطعات مکانیکی باید کنترل و بررسی شود. محل اتصال توربین هوا به بلبرینگ ها باید روغن کاری شود. تسمه ای که توربین ها را می گرداند باید وضعیت تعادل داشته باشد.

یعنی خیلی سفت و محکم باشد که به موتور فشار بیاورد و نه خیلی شل باشد که موتور دچار مشکل شود. وقتی تسمه از حالت نرمال خود خارج شود از کناره های آن نخ بیرون می زند که در این حالت باید تسمه را عوض کنید.

تنظیم کردن شناور کولر آبی:

واتر پمپ ( آب پمپ ) را از بدنه در بیاورید و آن را به خوبی تمیز کنید و کمی روغن کاری کنید ودر جای اصلی خود نصبش کنید. با پر کردن تشت آخر آب و روشن کردن پمپ آب مطمئن شوید که مسیر آب در شیلنگ و سه راهه و آب پخش کن باز است.

اگردر موتور خود کولر لقی دیدید از واشر مخصوص لقی را برطرف کنید. لقی اشکال کوچکی نیست باید به این اشکالات توجه کرد. شناور را طوری تنظیم کنید که آب از تشتک به بیرون نریزد.

 

شناور های قدیمی که در بازار داشتند به صورت دو قطعه پلاستیک زانویی بودن که بای ک پیچ تنظیم به هم وصل می شدند و در آخر این شناور یک حباب پلاستیکی داشت.

امروزه شناورهایی ساخته شده اند که مشکلات شناورهای قدیمی را ندارد که بر روی خود حباب پلاستیکی عدد ۱ تا ۸ نوشته شده است که می توان اندازه ی آب داخل کولر را با چرخاندن حباب به خوبی تنظیم کرد.

 

الان باید فلکه آب کولر را باز کنید تا مطمئن شوید شناور سالم است یا نه؟ با دست به آرامی شناور را بالا بیاورید و ببینید که آب قطع می شود؟ اگر شناور قطع نمی شود باید شناور را عوض کنید.

بعد از کنترل کردن شناور نوبت بستن مجدد شیر تخلیه و آب گیری کولر است. حتما بعد از بستن شیر تخلیه از زیر کولر آن را کنترل کنید که چکه نکند.

 

اگر شناور به درستی تنظیم باشد سطح آب یک سانتی متر پایین تر از حداکثر ارتفاع شیر تخلیه متوقف می شود. اگر آب شناور قطع نشد باید شناور را خوب تنظیم کنید. دقت کنید که سطح زمین نسبت به کولر باید تراز باشد. کولر نباید کج باشد این باعث می شود که آب در یک طرف تشت جمع می شود.

بعد از آبگیری کولر پمپ آب را روشن کنید تا مطمئن شوید سیستم گردش آب سالم است. توری دور پمپ را قبل از روشن کردن خوب تمیز کنید. کف پمپ آب و کف کولر حداقل ۱ سانتی متر فاصله داشته باشد.

 

بعد از روشن کردن پمپ آب اتصالات را به دقت کنترل کنید که چکه نکند. زیرا یکی از مهم ترین دلیل سوختن موتور کولر و پمپ آب بر روی بدنه ی موتورهای الکتریکی است.

حالا دو دریچه ی کناری کولر را ببندید. پمپ آب و موتور کولر را روشن کنید و کارایی کل کولر را دوباره ببینید. پوشال را به خوبی جاگذاری کنید تا مشکلی پیش نیاید و خوب گوش کنید که صدای کار کردن قطعات موتور طبیعی است. اگر مشکلی نبود دریچه آخر را ببندید.

 

نکته : قبل از روشن کردن کولر یک پارچه بزرگ را خیس کنید. در حد نم و جلوی دریچه هوا کولر به داخل بگذارید تا گردو خاک به داخل نیاید.

برای تهویه بهتر پمپ آب را قبل از روشن کردن موتور کولر روشن کنید تا آب به خوبی پوشال ها را خیس کند.

• در پایان فصل گرما آب تشتک را خالی کرده و شیر ورودی آب کولر را ببندید
• موتور که در بیرون از خانه است را به خوبی با برزنت بپوشانید تا از گردو غبار و باد و باران دور باشد.
• در فصلی که از کولر استفاده نمکی کنسد دریچه کولر را به خوبی ببندید.

 

با رعایت کردن این مواردی که گفته شد می توانید از مصرف آب و برق و هزینه های اضافی و عدم رعایت ایمنی را جلوگیری کنید.

دقت کنید کولر آبی برای خوب کار کردن نیاز به فضای کافی در اطراف خود دارد. گاهی اوقات در آپارتمان ها کولرهای آبی را چنان کنار هم و جفت هم می چینند که هوای کافی به کولر نمی رسد. در این مواقع با اضافه کردن یک زانویی بر سر کانال کولر می توان محل آن را اندکی تغییر دهید.

برزنت اتصال دهانه ی کولر به کانال کولر را کنترل کنید تا هوا از کنار آن نشت نکند یا پاره نشود. باید شیلنگ انتقال آب و فلکه ی آب را نیز چک کنید تا نشتی یا چکه نداشته باشد.

سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی

همکاران سرویس کار کولر :

  • باتجربه و فنی ( دارای سالها تجربه تاسیسات ساختمانی)
  • واجد شرایط اخلاقی : با چندین سال سابقه همکاری، تمام آنها از لحاظ اخلاقی سالم می باشند. اهمیت این موضوع برای ما بالاترین فاکتور را دارد. بدلیل حضور در منزل مشتریان ما و اعتماد مشتریان به ما.
  • خوش قول و حضور در زمان هماهنگ شده.

سایبان برای کولر:

بهتر است برای کولر خود یک سایبان تهیه کنید. به گونه ای باشد که از تابش مستقیم آفتاب دور باشد و به خوب کار کردن آن کمک بسیاری می کند. چهار پایه ی کولر را مستقیم روی آسفالت یا ایزوگام قرار ندهید. زیر پایه آن را سنگ بذارید تا در سطح آسفالت فرو نرود.

روش از بین بردن رسوبات کولر آبی:

از بین بردن رسوبات کولر آبی باعث می شود تا درصد خرابی قطعات مکانیکی و الکترونیکی کولر کاهش بیاید. باید بدانید که بعضی از مشکلات کولر آبی عیب مکانیکی آن است.

خرابی پمپ آب ، گرفتگی شیلنگ های آب ، خرابی شناور ، سوختن موتور کولر و…. عمده قطعات کولر آبی هستند که با بی توجهی به پاکیزگی و تمیزی به وجود می آید که باید رسوب زدایی شوند.

از بین بردن شوره کولر آبی در هنگام سرویس کولر آبی

• استفاده از پد سلولزی کولر

برای از بین بردن شوره کولر موثرترین راه این است که از شوره زدن جلوگیری کنیم. برای همین می توانید به جای استفاده از پوشال ها از پد سلولزی استفاده کنید.

پدهای سلولزی دارای ساختار شبکه ای هستند که باعث می شود رسوبات آب به راحتی پاکسازی و گرفته شود. این پدها رسوبات را به خود می گیرند و برای هر موقع که می خواهید کولر خود را سرویس دهید با کمی آب زدن شوره ها از پد به راحتی جدا می شوند.

• استفاده از جوهر نمک یا مواد سفید کننده

برای از بین بردن رسوبات آب می توانید از جوهر نمک و یا ماده سفید کننده استفاده کنید. در هنگام سرویس کولر آبی از دستکش استفاده کنید. زیار این مواد اسیدی هستند و ممکمن است که باعث مشکلات تنفسی شوند.

این کار را در زمان طولانی انجام ندهید. برای این که کار شما خیلی سریع تمام شود آب کولر را با باز کردن دریچه تخلیه آب کولر از کولر را خالی کنید. سپس دوباره دریچه را وصل کنید جوهر نمک یا ماده سفید کننده را در کف سینی کولر بریزید و بعد از مدتی با آب به خوبی آن را بشویید.

• استفاده از سرکه در سرویس کولر آبی

سرکه های خانگی هم خاصیت رسوب زدایی دارند. شما می توانید اگر رسوب کولرتان زیاد نیست با استفاده از سرکه به صورت مستقیم بر روی رسوبات کولر آن ها را از بین ببرید. دقت کنید که سرکه نباید زیاد بماند و باید خیلی زود شسته شود. این کار برای کولرهایی قابل استفاده است که رسوب خیلی کمی دارند.

اگر هر ۲ ماه یک بار این کار را انجام دهید کولر شما همیشه تمیز است و رسوب کمتر می بندد و با یک بار سرکه زدن از بین می رود و هزینه مصرف شده برای شما خیلی کم است پس خوب دقت کنید.

• آب کولر را مرتب عوض کنید

این کار خیلی توصیه نمی شود ولی جواب می دهد. مشکل اول این است که آب زیاد مصرف می شود و دوم این که کار سخت و زمان بری است. ولی با عوض کردن آب رسوب کمتری در کولر می نشیند.

• استفاده از جرم گیر کولر آبی

یکی دیگر از راه های کم خطر از بین بردن جرم کولر آبی استفاده از جرم گیر است که به تازگی در ایران تولید شده است. این جرم گیرها با خاصیت خنثی و کم خطر بودن نسبت به جوهر نمک است.

بهترین راه از بین بردن شوره کولر یا همان روسوب کولر استفاده از شوره گیر است. این شوره گیرها دارای فرمول خاصی هستند که مانع جذب شوره به پوشال ها و بدنه کولر می شوند. منظور از شوره گیر همان پد سلولزی است.

متن سربرگ خود را وارد کنید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی

عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر آبی :

  • نوع دسترسی به کولر : اینکه در پشت بام باشد یا اینکه در پنجره باشد و باید چهارپایه استفاده کنیم .
  • سفارش های خاص مشتری : مثل تعمیر یا تعویض موتور ، تعویض پمپ و ..
  • قیمت لوازم خریداری شده درصورت نیاز ( لوله های آبرسانی ، پوشال ، برزنت ، سایه بان ، تسمه و .. )

شما به طور مختصر نیاز خود را تلفنی بیان کرده و ما قیمت را اعلام میکنیم.

توجه کنید برای سرویس کولر آبی حتما از یک فرد ماهر و متخصص کمک بخواهید. در غیر این صورت باعث آسیب های زیادی می شوید. اگر به هچین فردی نیاز داشتید می توانید با ما تماس بگیرید. سرویس کاران ما تخصص این خدمات را دارند و می توانند به خوبی به شما کمک کنند. نگران نباشید این کار را به بسپارید.

ارتباط با ما

سرویس کاران ما به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی آماده تعمیر و سرویس کولر اب و گازی در سراسر تهران البرز هستند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با این شماره تماس بگیرید و با سرویس کاران ما مشکلاتتان را بیان کنید و آن ها شما را راهنمایی می کنند.

اگر اشکال خیلی کمی داشت می توانید با راهنمایی سرویس کاران ما این مشکل را حل کنید. در ضمن بابت اشکلات جزئی در صورتی که پشتیبانان ما تشخیص دهند هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی کنند و این کار پشت تلفن حل می شود.

شماره تماس : ۰۹۱۲۸۶۰۴۸۳۸
هدف ما رضایت مندی شماست.

مطالب منتخب سایت تاسیسات سرویس:

ما روزهای تعطیل و ساعات خارج از وقت اداری نیز کار میکنیم. منتظر تماستان هستیم.

همین حالا جهت مشاوره و سفارش با ۰۹۱۲۸۶۰۴۸۳۸ (شبانه روزی) و دفتر ۴۴۵۸۶۸۲۶ – ۰۲۱ (ساعات اداری) تماس بگیرید.