تاسیسات سرویس
شیرآلات

اهمیت شیرآلات در زیبایی دکوراسیون داخلی

شیرآلات مناسب برای دکوراسیون داخلی منازل

شیرآلات یکی از وسایلی هست که در تمامی ساختمان ها و هرجا که لوله کشی بکار می رود استفاده می شود. همیشه استفاده از شیرآلات زیبا و با کیفیت در منازل باعث زیبایی بیشتر فضای داخلی دکوراسیون آن می شود.

از گذشته تا به امروز مهمترین شیر آلات، شیرآلات امروزی که با کاهش مصرف آب و تنظیم راحتتر بوده است. در گذشته بیشتر شیرها به صورت پروانه ای بودند و برای کنترل کردن میزان آب مورد نظر خیلی سخت بود، ولی امروزه دیگر از این شیرها تولید نمی شود و جای آنها را شیرهای اهرمی گرفته اند.

شیرآلات

سایت تاسیسات سرویس با داشتن کادری مجرب و مدرن آماده انجام طراحی و اجرای انواع سیستم های لوله کشی آب ساختمان بر گرفته از بهترین متدها و مدرن ترین شیرآلات می باشد.

شیرهای اهرمی قدیمی

شیرهای اهرمی همین که باعث کاهش مصرف آب می شوند و بازو بسته کردن آن راحت تر از مدلهای قدیمی است و اگر خراب شوند با باز کردن آن میشود تعمیر کرد یعنی تعمیر آن راحت تر از مدل قدیمی است.

در مورد دوشهای حمام می توان گفت که دوشهای امروزی از اجزایی تشکیل شدند که می توان درجه تنظیم خروج آب را به چند مدل تغییر داد و اندازه ارتفاع آن هم قابل تنظیم است. ولی مدل های قدیمی فقط می توانستید به دو مدل کم و زیاد کرد.

شیرآلات

از چه نوع شیرآلاتی برای ساختمان خود استفاده کنیم؟

در مورد شیرآلات با قاطعیت کامل نمی توان گفت که جنس شیرآلات خارجی بهتر از دیگری است، چرا که تمام شرکتها مثل اروپا ، آمریکا و غیره… سفارش خود را به چینی ها می دهند چون چین شرکت اصلی تولید محصولات است در کنار این محصولات چیزهایی پایین تری یعنی با کیفیت پایین نسبت به محصولات دیگر دارند. اما باز میتوان گفت تفاوت خیلی زیادی ندارند.

قابل ذکر است که شرکتهای ایرانی هم قطعات محصولات را از چین وارد کشور می کنند، و شرکتهای اروپایی آنها را مونتاژ کرده و با خدمات پس از فروش راهی بازار می کند.

شیرآلات

اما شرکتهای قدیمی در ایران هم وجود دارند که شبیه به شرکتهای دیگر است مثل “شرکت قهرمان” که یکی از بهترین تولید کننده شیرآلات ایرانی است.

یکی از جدیدترین و مدرن ترین مدل‌هایی که این روزها در بازار شیرآلات پرطرفدار است و نظر خیلی از خریداران را جلب کرده دوش‌های دارای ماساژور هستند که مثل جکوزی هستند.

این دوش‌ها دارای یک صفحه به بزرگی لوله اصلی دوش هستند که روی این صفحه چندتا دوش کوچک قرار گرفته‌اند که با فشار آب محل شست‌وشو را ماساژ می‌دهند و شدت آب در آنها قابل کنترل است.

شیرآلات

نحوه اتصال شیرآلات آشپزخانه

شیر آشپزخانه وصل به سینک:

نقشه کشی های متفاوتی برای اتصال سینگ آشپزخانه وجود دارد، ولی همیشه با شرایط موافق نیستند.

اگر شما هم میخواهید سینگ خودتان را وصل کنید اول تعداد حفره های جای اتصال شیر به سینگ را نگاه کنید، شیر های جدید امروزی دارای یک ، دو، سه و چهار حفره ای طراحی شدند.

هر وقتی خواستید شیر آلات آشپزخانه خود را عوض کنید می توانید از شیرهایی استفاده کنید که یک صفحه پوششی دارند که حفره های بی استفاده سینگ را می پوشاند. این یک راهکار خوبی است.

شیرآلات
مزیت شیرآلات وصل به سینگ:

با این طرح میتوانید سریع شیرآلات خود را نو کنید و از سینگ خود به طور مناسب استفاده کنید.

معایب شیرآلات وصل به سینگ:
سینگ شما انتخاب را برای شیر آب سخت می کند.

شیر آشپزخانه متصل به پیش‌خان

این نوع شیرها به پیش خوان وصل می شوند نه به سینگ. اگر شما هم از این نوع شیر ها می خواهید استفاده کنید شیر آب را مستقیم بر روی پیش خوان وصل کنید و توجه کنید که به اندازه یک انگشت در پشت شیر آب جا بگذارید تا به راحتی بتوانید آن قسمت را تمیز کنید.

شیرآلات
این نوع شیرهای آب مستقیما به پیش‌خان متصل می‌شوند نه سینک‌ها اگر مشغول نصب یک سینک متصل‌شده در زیر پیش‌خان هستید، این امکان را خواهید داشت که شیر آب را مستقیما بر روی پیش‌خان نصب کنید.

وقتی مشغول نصب یک شیر آب متصل به پیش‌خان هستید، به اندازه یک انگشت در پشت شیر آب جا بگذارید تا بتوانید آن ناحیه را به راحتی تمیز کنید.

 

مزایا شیرآب پیش خوان: این نوع شیرهای آب که به پیشخوان وصل هستند جلوه خیلی زیبایی دارند که برای آشپزخانه های شیک مدرن خود می توانید استفاده کنید.

معایب شیرآب پیش خوان: این نوع شیرها فضای روی پیشخوان را می گیرند و وسط شیرها و دیوار پشت آنها کثیفی و جرم جمع می شود.

 

شیر آشپزخانه وصل به دیوار:

وقتی میخواهید از شیر وصل شده به دیوار بخرید حتما از هماهنگ بودن شیر آب با سینگ مطمئن شوید، یعنی فاصله ای که آب داخل سینگ میریزد باهم یکسان باشد این موضوع برای سینگ های دوتایی مشکل تر است.

شیرآلات

مزایا شیرآب وصل به دیوار: تمیز کردن پیشخوان راحت است.

معایب شیرآب به دیوار: در فصل های سرد این نوع شیرها امکان دارد دچار یخ زدگی شوند پس باید مراقبت باشید. لوله کش باید مکان این شیر ها را با دقت مشخص کند، باید دقت کند در دیوار اگر آهن یا چیزی قرار دارد در آن قسمت لوله را وصل نکند و در جای دیگر لوله کشی کند.

 

دستگیره‌ شیرآلات آشپزخانه

شیر آشپزخانه تک دستگیره‌ای:
شیر آبهای دستگیره ایی مستقیم می چرخند و با بالا و پایین آوردن آن آب از شیر جریان میابد وبا حرکت به طرفین آب سرد و گرم تنظیم می شود.

شیرآلات

مزایا شیر آب دستگیره ای: برای نصب این نوع شیر آب از یک حفره در پیشخوان دارید موقع ای که یک دست شما بند است میتوان با دست دیگر کار کرد و قوسی که در شیرآب طراحی شده میتوان قابلمه های بزرگ را به راحتی در سینگ شست.

معایب شیر آب دستگیره ای: تنظیم کردن دمای آب در این نوع شیرها نسبت به شیرهای دیگر سخت تر است.

 

شیر آشپزخانه دو دستگیره‌ای:
شیرهای دو دستگیره ای حداقل باید سه حفره در سینگ باشد و تنوع این دستگیره ها بسیار کاربردی است.

شیرآلات

مزایا شیرآب دو دستگیره ای: هر کدام از این دستگیره به صورت جداگانه آب سرد و آب گرم دارد و تنظیم دما بسیار راحت است. توجه کنید که اگر یکی از شیرها چکه کند می توان شیر را بست و از شیر دیگر استفاده کرد.
بیشتر این نوع شیرها را میتوان به صورت جداگانه از لوله کشی تغییر داد و بسیار راحت است.

معایب شیر آب دو دستگیره ای: اگر دستتان وسیله باشد کار با این شیر سخت است. این شیر آبها با عنوان شیرهای سنتی شناخته می شوند.

 

شیر آب بدون دستگیره:
شیر های آب بدون دستگیره دارای حسگر هستند و کنار دستگیره شیر نگاه کنید تنظیم دما و جریان آب وجود دارد.

شیرآلات

مزایا شیر آب بدون دستگیره: این نوع شیرها با حسگر کار میکنند که با یک تماس کوچک باز می شوند. این شیرها مناسب برای کودکان و افراد بیمار مفصلی است. به صورت خودکار آب قطع می شود و صرفه جویی از آب می شود و دیگر نگران پر شدن آب در سینگ نباشید.

معایب شیرآب بدون دستگیره: تنظیم دما و جریان آب این شیرها لمسی نیست باید با دست حرکت دهید و برای بعضی افراد شاید مشکل باشد و دارای باطری هستند که در صورت تمام شدن باید باتری را عوض کرد.

 

جنس شیرآلات و مواد سازنده شیر آشپزخانه:

کروم، نیکل، نیکل برس‌خورده، برنج جلا داده شده، برنز روغن‌مال شده، استیل‌های سفید، سیاه، و ضدزنگ برخی از سطح ها و رنگ‌های شیرهای آب هستند.

توجه کنید که سطح شیرهای آب در شرکتهای تولیدی مختلف یکسان نیست. اگر می خواهید برای منزلتان شیرآب بخرید دقت کنید سطح جای صابون مایع را با سطح شیر آب یکی بگیرید تا هماهنگ شود.

 

سایت تاسیسات سرویس با داشتن کادری مجرب و مدرن آماده انجام طراحی و اجرای انواع سیستم های لوله کشی آب ساختمان بر گرفته از بهترین متدها و مدرن ترین شیرآلات می باشد.

 

راه و روش شیرآلات آشپزخانه:

آیا آشپزخانه شما براق است؟ یا مثل آشپزخانه روستایی است؟ روشهای زیادی وجود دارد و سبک شیرهای آب شما می تواند در آشپزخانه اثر بگذارد، قبل از انتخاب کردن شیرآب به سبک آشپزخانه خود توجه کنید و برای انتخاب شیر مناسب می توانید از طراح کمک گرفت.

 

قیمت و کیفیت شیرآلات آشپزخانه:

بیشتر شیرهای آب صفحه‌های فشنگی، توپی، یا سرامیکی دارند. شیر آبی با صفحه سرامیکی و پایه برنزی یا استیل بادوام ‌تر و گران‌تر از شیرهای دیگراست.

یکی از مهم ترین کیفیت، وزن است. اگر مطمئن نیستید که شیر شما برنجی نیست آن را وزن کنید. این نوع شیرها وزن ‌بیشتری به دیگر شیرها دارند. شیرهای برنجی دوام ‌بیشتر و نیاز به مراقبت کمتری دارند و گرانترین شیرها هستند.

 

از شیرهای ارزان قیمت استفاده نکنید اجزای آن پلاستیکی است و دوام ندارد شاید با خودتان فکر کنید با مقداری پول یک شیر آب خریدم و بقیه را جمع می کنم ولی بعد از مدتی متوجه می شوید که ضرر کرده اید.

اگر می خواهید شیرآلات با کیفیت و مطلوب برای آشپزخانه یا حمام و توالت خود بخرید، فقط کافی است به سایت تاسیسات سری بزنید و از بخش پشتیبانی برای راهنمایی بهترین شیرآلات کمک بگیرید.

 

بهترین مارک شیرآلات:

اگر به دنبال راه سریع برای تغییر شیرآلات منزلتان هستید این کار را به ما بسپارید. فرقی نمی کند دنبال چه نوع سبکی هستید می توانید شیرآلات قدیمی خود را تعویض کنید و به راحتی ظاهری آراسته را به سرویستان بدهید.

اگر در آینده تصمیم به تعویض شیرآلات خود دارید برای هماهنگی در فضا ، نحو آب پاشی ، عملیات تکمیلی مناسب بر روی آنها مطمئن شوید.

گروه اینترنتی ما ( سایت تاسیسات ) نکات مفیدی را برای شما ارائه میکند. با ما همراه باشید!!

 

چه طرحی شیرآلاتی برای خانه شما مناسب است؟

اگردر حال تغییر خانه قدیمی و تعویض شیرآلات خود هستید انتخاب برای شما خیلی سخت و محدود خواهد بود.چرا؟

چون باید شیرآلاتی را انتخاب کنید که به ظرفشویی شما بخورد یا مناسب باشد. ولی اگر در حال ساخت خانه ای نو هستید می توانید ظرفشویی و شیرآلات جدید خود را با سلیقه خود انتخاب کنید.

 

شیرآلات مدرن:

در شیرآلات مدرن می توانید از بسیاری از شیرآلات را ببینید که طراحی و ظاهری جدید دارند و آنچه در قدیم استفاده میشد خیلی متفاوت در نسل جدید است.

اگر دنبال خرید شیرآلات هستید حتما از فروشنگان سوال کردید که چه نوع شیر آلاتی با کیفیت تر است و نام شیرآلات فلت را شنیده اید.

این نوع شیرها از اسمشان مشخص است ، ظاهری صاف و زیبایی دارد و در دسته شیرآلات مدرن است. شیر آلات فلت دارای زاویه صاف و به شکل مکعب و بدون انحنا است.

 

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی با روکش نیکل رنگ شده

شیرآلات
سطح شیر به صورت متالیک و از نیکل رنگ شده، مقاومت خود را ثابت کرده است.

مزایا: این روکش مقاومت بالایی دارد. اثر انگشت و لکه ی آب را نشان نمی دهد و آسان تمیز می شود. در همه جا پیدا می شود و به راحتی با لوازم دیگر آشپزخانه یکی و زیبا می شود. تقریبا ارزان است و از کروم گران تراست ولی از برنز روغن زده ارزان تر است.

معایب: با فولاد ضد زنگ به خوبی هماهنگ نمی شود. تقریبا با هر سبکی ست می شود.

 

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی با روکش کروم

شیرآلات
کروم یکی از پر طرفدارترین روکش شیرآلات به دلیل انعطاف پذیری بالا است.

مزایا: می توان گفت کروم ارزان ترین روکش است. تمیز کردن و نگهداری آن آسان است.
مقاوم است و به آسانی در بازار یافت می شود. با لوازم و دیگر به راحتی یکی می شود.

معایب: لکه های آب و اثر انگشت را نشان می دهد. تقریبا در هر سبکی می توان استفاده کرد.

 

شیرآلات سیاه مات در حمام و سرویس بهداشتی

شیرآلات

در حال حاظر همینطور به طرفداران شیرآلات سیاه در حمام دستشویی و آشپزخانه بیشتر و بیشتر می شود.

به راحتی با وسایل منزل یکدست و ست می شود. اگر میخواهید یک تغییرات کوچکی دهید که باعث بهم خوردگی زیبایی منزلتان نشود ، رنگ سیاه مات می توان استفاده کرد مناسب برای شماست.

مزایا: آسان تمیز می شود. چرک و اثر انگشت و لکه آب را نشان نمی دهد. به راحتی با بقیه ی لوازم هماهنگ است.

معایب: در بازار آسان یافت نمی شود. نسبت به روکش های معروف مانند کروم و نیکل رنگ شده گران تر است. سبک مدرن و ترکیبی دارد.

 

شیرآلات سفید در حمام و سرویس بهداشتی:

شیرآلات

برای داشتن شیرآلات تمیز و درخشان از شیرآلات سفید میتوانید استفاده کنید ومی توانید یک دکوراسیون بسیار زیبا در حمام ایده بدهید. روکش سفید از جنس پلاستیک مقاوم است.

مزایا: آسان تمیز می شود. اثر انگشت و لکه های آب را نشان نمی دهد.

معایب: شیرآلات چینی زود میشکنند و گران هستند. سبک مدرنی دارد.

نکته آخر!! اینکه دقت کنید که شیرهای آب یا دوش‌ها همگی به صورت قطعه ای فروخته می‌شوند و قیمت بالای که دارند به خاطر مدل‌های عجیب و غریبشان است‌، پس در خرید یک جنس زیبا و با کیفیت دقت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید !!!
[Total: 0 Average: 0]
نوشتهٔ پیشین
لوله فلزی و کاربرد آن در صنایع لوله کشی
نوشتهٔ بعدی
لوله پلی اتیلن چه مشخصاتی دارد؟ انواع آن را بشناسید

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با کارشناس