تاسیسات سرویس

لوله کشی شوفاژ و موتورخانه در تهران

لوله کشی شوفاژ

لوله کشی شوفاژ

لوله کشی شوفاژ ساختمان توسط تیم تاسیساتی باتجربه و ماهر و با بهترین متریال و لوله های برند داخلی می باشد.

در صورت بروز مشکل در لوله کشی شوفاژ ساختمان و لوله کشی آب ساختمان  کافیست با ما تماس بگیرید تا در سریعترین زمان در محل حاضر شویم.

بررسی لوله کشی آب ساختمان:

کل مسیر لوله کشی شوفاژ را بررسی کلی نموده و پیشنهاد خود را با توجه به قدمت ساختمان ، درصد پوسیدگی لوله ارائه مینماییم.

پیشنهاد لوله کشی آب ساختمان شامل موارد زیر است:

تعریف پروژه + قیمت لوله کشی شوفاژ + زمان اجرا + تاریخ شروع به کار لوله کشی شوفاژ

 

مزایای لوله کشی شوفاژ

لوله کشی شوفاژ به علت مزایای بسیاری نسبت به موتورخانه ، آبگرمکن و بخاری گازی دارد. که این مزایا مثل : مصرف کم گاز و برق ، بازدهی بالا ، سیستم ایمنی بالا و…. می شود بسیار کاربرد دارد و اهمیت بالایی دارد.

لوله کشی شوفاژ باید بسیار به دقت و اصولی انجام شود. لوله کشی شوفاژ به دو نوع لوله کشی آب و لوله کشی گاز تقسیم می شود. از مهم ترین موارد در لوله کشی شوفاژ انتخاب مسیر است.

 

برای لوله کشی شوفاژ منزل خود می توانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ به صورت شبانه روزی
شماره دفتر: ۰۲۱۶۶۲۵۳۶۵۷ در ساعات اداری تماس بگیرید.

لوله کشی شوفاژ یکی از دغدغه های بیشتر مردم است. نوعی از لوله کشی که علاوه بر گرمایش و استاندارد بودن شوفاژ بتواند ظاهر زیبایی به منزلتان بدهد. لوله کشی شوفاژ شامل چهار نوع لوله کشی اصلی آب سرد ، آب گرم ، سیستم رفت و برگشت می باشد. که در مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد لوله کشی شوفاژ در اختیار شما قرار دهیم.

 

روش لوله کشی شوفاژ:

• در لوله کشی شوفاژ اول باید نقشه ساختمان را بررسی کنید برای این کار محل نصب رادیاتور را مشخص کنید.

• طول و عرض رادیاتور را با توجه به اندازه آن می کشیم و محل اتصال لوله های شبکه به رادیاتور را با دو دایره کوچک نشان می دهیم که کنار رادیاتور قرار می گیرد. در صورتی که رادیاتور بیش از ۲۵ پره داشته باشد محل لوله های رفت و برگشت را در دو طرف رادیاتور ها می کشیم.

• محل قرار گرفتن رادیاتور و لوله کشی شوفاژ باید طراحی شود که در صورت نیاز به هواگیری شوفاژ یا تعمیرات دچار مشکل نشود.

• لوله کشی شوفاژ باید طوری باشد که کوتاه ترین مسیر با کمترین پیج و خم برای رسیدن آب گرم به صورت یکنواخت به تمام رادیاتورها داشته باشیم.

• در مرحله بعد باید لوله کشی مسیر رفت و برگشت را انجام دهید. توجه کنید لوله های برگشت باید به دایره نزدیک رادیاتور و لوله رفت به دایره دیگر وصل شود.

 

لوله کشی شوفاژ:

در لوله کشی شوفاژ لوله های استفاده شده حتما باید از نوع پلاستیکی باشد زیرا به دلیل فشار بالای آب و گرمای زیاد ممکن است لوله های آهنی دچار زنگ زدگی و یا خوردگی شود.

شیر رادیاتورهای فولادی را از نوعی استفاده کنید که روی آن درجه بندی درج شده است. در صورت نیاز به گرمای کمتر یا بیشتر می توان از آن استفاده کرد.

 

دسته بندی سیستم لوله کشی شوفاژ:

لوله کشی در هم ریخته : در این روش لوله ها هم در کف زمین هم در سقف کاذب قرار می گیرد.
لوله کشی با برگشت مستقیم : این سیستم یک لوله کشی خوب برای منزل ها و محیط های کوچک به کار می رود.
لوله کشی با برگشت معکوس : امروزه در بیشتر ساختمان های شهری با متراژ متوسط از این سیستم استفاده می کنند.

لوله کشی شوفاژ
لوله کشی شوفاژ
لوله کشی شوفاژ

ساختمان های مسکونی با قدمت بیش از ۱۰ سال معمولاً از لوله کشی تاسیسات ساختمان آهنی استفاده میکردند که پوسیدگی داشته و نشت آب آن باعث بروز خسارت به بدنه ساختمان می نماید. و لوله کشی شوفاژ نیز از این قائده مستثنی نیست.

درصورت نیاز به تخریب، نگران نباشید. ما اکیپ تخریب و بنایی و سرامیک کاری در کنار تاسیسات ساختمان داریم تا در کمترین زمان ساختمان شما رو بازسازی کنند.

و بنا به درخواست شما عزیزان لوله های آب سرد و گرم و نیز لوله های موتورخانه مورد بررسی قرار میگیرد تا درصورت نیاز تعویض شوند.

لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمر:

با گذشت زمان و پیشرفت و تغییر در مصالح کاربردی در تاسیسات ساختمان ها در زمینه ی لوله کشی شوفاژ به وجود آمد. لوله کشی های شوفاژ را در گذشته از جنس لوله های جوشی آهنی استفاده می کردند.

استفاده کردن از این لوله ها معایبی را پیش رو داشت مثل: سختی اجرای کار، سنگینی لوله ها، زنگ زدگی لوله ها و رسوب پذیری بالا.

با گذشت زمان و در حال استفاده کردن از مصالح جدید بیشتر مورد توجه قرار گرفت. مخصوصا با روی کار آمدن لوله های پلیمری (معروف به لوله های سبز) که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفت.

لوله های پلیمری به دلیل سهولت اجرا و عدم زنگ زدگی و رسوب پذیری بالا باعث استقبال زیادی از مردم شد. این نوع لوله ها به صورت جوشی و با دستگاه اتو استفاده می شود.

لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمری به صورت سنتی اجرا می شود. که در این نوع لوله کشی لوله های رفت و برگشت از پکیج یا موتورخانه که ابتدای مسیر قرار دارد شروع شده و در مسیر به هر رادیاتور یک انشعاب رفت و برگشت وصل می شود.

البته قابل ذکر است که بهتر است برای لوله کشی شوفاژ از لوله پنج لایه استفاده کرد. به دلیل این که لوله های پلیمری در مقابل گرمای زیاد حالت پذیر بوده و ممکن است دچار آسیب دیدگی شود. برای استفاده از این نوع لوله ها نباید دمای آب بالای ۶۰ درجه باشد.

 

روش لوله کشی گرمایش شوفاژ با لوله های پلیمری:

با روی کار آمدن لوله های ۵ لایه و به دلیل تغییر حالتی که لوله های پلیمر در مواجهه با آب گرم تر از ۶۰ درجه دارند توصیه می شود اول تا آنجایی کی می توانید بهتر است برای لوله کشی گرمایشی از لوله های پلیمری استفاده نشود.

 

ولی برای لوله کشی گرمایش با لوله های پلیمری به دو صورت انجام می شود:

روش اول : روش ترکیبی با لوله های ۵ لایه است که معمولا در زمانی انتخاب می شود که قصد دارید از کلکتور برای لوله کشی گرمایش خود استفاده کنید.

روش دوم : روش سنتی لوله کشی گرمایش است که مردم بیشتر از آن استفاده می کنند.

 

 

روش لوله کشی گرمایشی به صورت کلکتوری با لوله پلیمری:

در این روش لوله کشی به صورت کلکتوری (جعبه ای است که تمتم لوله ای ورودی و خروجی در آن وصل می شوند.) تامین آب برای کلکتور گرمایش لوله برگشت آب، که لوله های اصلی کلکتور هستند، با لوله پلیمری انجام می شود و لوله های انشعاب کلکتور از نوع لوله های ۵ لایه انتخاب می شوند.

باید به این اشاره کرد که برخی کلکتورها به صورت دستی طراحی می شوند و اجرای لوله کشی گرمایش کلکتوری با این روش برای گرمایش با لوله های پلیمری امکان پذیر است. ولی گفته می شود از این راه انجام ندهید بهتر است.

 

مزیت های لوله کشی شوفاژ به روش کلکتوری:

1- آبی که وارد سیستم می شود به سرعت و شدت یکنواخت در رادیاتور پخش می شود. این کار باعث می شود همه رادیاتورها با اختلاف زمانی کمتری (به علت مسافت هر رادیاتور با کلکتور) گرم شود.

۲- مسیر دور یا نزدیک بودن رادیاتور هیچ تاثیری در دما ندارد. که این مشکل را در روش سنتی می توان مشاهده کرد.

۳- مزیت های مهم استفاده از سیستم کلکتوری می توان به قطع یا وصل کردن هر رادیاتور به صورت جداگانه اشاره کرد. که در صورت خرابی یا مشکل در سیستم گرمایشی واحد شما ، مداری که دچار مشکل شده را قطع می کند و بخش های دیگر سیستم در حال انجام کار خود می باشد و به رفع مشکل می پردازد. در سیستم های سنتی این مشکل بزرگی به چشم می آید که ممکن است زمان و هزینه زیادی برای رفع مشکل ایجاد شود.

لوله کشی آب ساختمان

عایق کاری سرویس بهداشتی:

همینطور در صورت نم دادن حمام و سرویس بهداشتی ، از صفر تا صد عایق کاری سرویس بهداشتی که شامل تخریب، حمل نخاله ساختمانی، قیرگونه یا ایزوگام ، لوله کشی استاندارد ، سرامیک و کاشی کاری حمام را انجام میدهیم.

تمام موارد ذکر شده در سریعترین زمان انجام خواهد شد.

دیگر خدمات ما، بررسی کلی لوله های آب سرد و گرم و بررسی موتورخانه می باشد تا طراحی جدید بر اساس مسیر لوله های شوفاژ و جنس جدید لوله ها می باشد.

قیمت لوله کشی شوفاژ بسیار منطقی و منصفانه خواهد بود. چون ما پروژه های تاسیساتی زیادی داریم و رضایت مشتریان ما برای ما سرمایه می باشد.

ویژگی های نحوه لوله کشی شوفاژ:

• استحکام داشتن لوله ها و دوام طولانی مدت
• رعایت کامل استاندارد های بهداشتی
• عدم عبور نور به داخل لوله ها
• نصب سریع و آسان این نوع لوله ها
• قیمت مناسب نسبت به گیفیت بالای محصول
• حمل ونقل راحت این نوع لوله ها
• سیقلی بودن و افت فشار پایین آب داخل لوله
• حذف تعدادی از اتصالات لوله مانند زانو به دلیل انعطاف بالای لوله ها
• مقاومت بالا در برابر گرما
• قدرت انعطاف پذیری بالای لوله های پنج لایه
• ضریب انبساط طولی بسیار کم
• عدم رسوب پذیری ، زنگ زدگی و پوسیدگی
• تحمل در برابر مواد شیمیایی
• زیبایی این نوع لوله ها در لوله کشی روکار
• عدم شکل پذیری در مقابل گرما و حرارت

 

لوله کشی شوفاژ روکار:

در گذشته سیستم های گرمایشی ساختمان ها بیشتر بخاری بوده و ساختمان هایی که واحد زیادی داشتند از موتور خانه و شوفاژ استفاده می کردند. لوله کشی شوفاژ خانه به دو صورت روکار و توکار اجرا می شود. به دلیل بالا رفتن هزینه و صرف زمان در لوله کشی شوفاژ توکار بعضی اوقات از لوله کشی شوفاژ روکار استفاده می شود.

 

عیب های سیستم گرمایشی قدیم یا سنتی:

به دلیل گران شدن قیمت گاز دیگر استفاده از بخاری مقرون به صرفه نیست. موتور خانه های قدیمی دارای لوله کشی های آهنی و گالوانیزه بوده اند که مرور زمان دچار فرسودگی شده اند.

زنگ زدگی داخل لوله های آهنی باعث انباشته شدن جرم در داخل لوله ها و بستن یا مسدود شدن مسیر آب گرم می شود و در نتیجه باعث می شود شوفاژ خوب کار نکند.

در لوله کشی شوفاژ به هیچ وجه برای انتخاب مسیر لوله کشی تو کار از لوله نیوپایپ استفاده نکنید. این نوع لوله ها باید مسیر افقی را در کف طی کنند. و شیرآلات ساختمانی وارد اتصالات نصب شده در دیوار شوند.

 

استفاده از لوله های پلی اتیلن و پنج لایه

در حال حاضر لوله های پلی اتیلن و لوله های پنج لایه برای مسیر های لوله کشی مخصوصا رادیاتور ها استفاده می شود. برای عدم آسیب دیدگی و همچنین کاهش هزینه های اضافی می توانید به جای استفاده از رادیاتورهایی با لوله کشی های قدیمی و جایگزین خوب برای بخاری از لوله کشی روکار و استفاده از پکیج با تکنولوژی روز می باشد.

که در این کار لوله های فرسوده قدیمی در جای خود قرار دارد و برای جلوگیری از خرابی بیشتر و نم زدگی در ساختمان , آب داخل لوله ها را تخلیه کنید تا مسدود شود. سپس در کمترین زمان لوله کشی روکار را با طراحی مناسب و با هزینه ی کمتر این کار را انجام دهید.

لوله کشی رادیاتور
لوله کشی رادیاتور
لوله کشی رادیاتور
لوله کشی شوفاژ

نکته های مهم در زمان لوله کشی :

• بهتر است در هنگام لوله کشی از لوله های ۴/۳ استفاده کنید، استفاده از لوله های ۲/۱ مگر در مواردی که متراژ ساختمان کوچک و مسیر لوله کشی کوتاه است توصیه نمی شود زیرا این لوله ها به مرور باعث خرابی پمپ دستگاه می شوند.

• در انجام لوله کشی شوفاژ دیواری دقت لازم را داشته باشید تا نیاز به سرویس و تعمیر گی در پی پکیج بکاهید و از خسارت های لوله کشی نامناسب پیش گیری کنید.

• اگر لوله کشی شما به صورت روکار انجام شده است می توانید از داکت کشی استفاده کنید. که زیبایی منزل یا محل کار شما حفظ شود.

• برای بهتر داغ شدن شوفاژ در هنگام لوله کشی از تعداد زانوی کمتری استفاده کنید

• برای لوله کشی رادیاتورها بهتراست آنها را در زیر پنجره قرار دهید تا از تاثیر سرمای خارج از محیط جلوگیری کند، در محاسبه متراژ گرمایش رادیاتور فقط مسیر رفت را حساب کنید.

• هر چه متراژ لوله بیشتر باشد فشار بیشتری بر پمپ پکیج وارد می شود، پس بهتر است از متراژ لوله کمتر استفاده کرد.

 

نحوه لوله کشی برای پکیج دیواری:

لوله کشی پکیج دیواری شامل دو مرحله لوله کشی آب و لوله کشی گاز است. که هر کدام باید طبق استاندارد و اصول تعیین شده انجام شود. در لوله کشی پکیج مهم ترین مورد انتخاب مسیر مناسب رادیاتور است که با در نظر گرفتن بهترین محل برای کاهش هدر رفتن انرژی را نیز خواهیم داشت.

 

سیستم لوله کشی با برگشت مستقیم:

در این روش آبی که از دستگاه پخش کننده گرما برمی گردد مستقیم وارد لوله های برگشت می شود و به سمت موتورخانه حرکت می کند. دستگاه پخش کننده حرارت که به موتور خانه نزدیک است طول لوله رفت و برگشت کمتری نسبت به دستگاه های دورتر دارد.

پس نتیجه می گیریم آب در این مدار بیشتر و راحت تر جریان می گیرد. در ساختمان های کوچک سیستم لوله کشی رادیاتورها با روش برگشت مستقیم انجام می شود.

 

سیستم لوله کشی با برگشت معکوس:

برای دستگاه پخش کننده گرما که افت فشار تقریبا مساوی دارند. لوله کشی با برگشت مستقیم توصیه می شود. در سیستم لوله کشی با برگشت معکوس ، آبی که از دستگاه برمی گردد در جهت آب در لوله های رفت حرکت می کند.

تا وقتی که آب به آخرین دستگاه وصل شود و بعد از آن به موتورخانه حرکت می کند. در این روش افت فشار لوله کشی تمام دستگاه ها به دلیل برابر بودن طول لوله های رفت و برگشت مساوی است. سیستم لوله کشی بیشتر خانه ها با این روش انجام می شود.

برای لوله کشی شوفاژ منزل یا محل کار خود و…. می توانید از کارشناسان با تجربه و دوره دیده ما تماس بگیرید. آن ها این کار را برای شما به راحتی ودر زمان کم و با تجهیزات مدرن انجام می دهند.

ما روزهای تعطیل و ساعات خارج از وقت اداری نیز کار میکنیم. منتظر تماستان هستیم.

 لطفاً جهت مشاوره با شماره تماس دفتر مرکزی ۶۶۲۵۳۶۵۷-۰۲۱(ساعات اداری) و یا با شماره همراه ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ (شبانه روزی)تماس بگیرید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مهندس اکبر احسانی
  دسامبر 9, 2019 2:19 ب.ظ

  ببخشید ما تو منطقه تهرانپارس هستیم و یک ساختمان داریم که میخواهیم برای شوفاژ لوله کشی انجام دهیم. می توانم بپرسم که شما برای اینکار یک تیم دارید یا اینکه به صورت سیار فقط کار لوله کشی را انجام می دهید؟ ما قصد داریم که لوله کشی شوفاژ قرنیزی انجام دهیم.
  لطفا به همین ایمیل پاایخ دهید . من از طریق ایمیلم پیگیری می کنم جواب شما را. موفق باشید

  پاسخ
  • سلام خدمت شما
   برای کارهای تاسیساتی بزرگ از شما درخواست می کنم که با واحد پشتیبانی سایت در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین راهنمایی را دریافت کنید.
   اما باید خدمت شما عرض کنم که همکاران ما می توانند برای انجام کارهای تاسیسات بزرگ هم خدماتی را انجام دهند.
   حتما با واحد پشتیبانی سایت تماس بگیرید

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با کارشناس