دستگاه تشخیص نشت یاب آب و انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی

معرفی دستگاه نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله ✔️ مشخصات دستگاه نشت یاب ✅ قیمت دستگاه و خرید بهترین و جدیدترین انواع دستگاه های نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه نشت یاب آب

استفاده از دستگاه نشت یاب برای تشخیص دادن ترکیدگی لوله امروزه بسیار پیشنهاد می‌شود. البته مسلماً دستگاه نشت یاب آب می‌تواند در کیفیت دقیق تشخیص نشتی لوله بسیار حائز اهمیت باشد. اینکه از کجا و چه نوع دستگاهی را بخریم بسیار مهم هست.

این مطلب در مدت زمان خاصی دوباره بروز خواهد شد و اگر اطلاعات بیشتری خواستید می‌توانید دوباره از این صفحه دیدن کنید.

انواع دستگاه نشت یابی آب

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

اصولاً دستگاه‌های نشت یاب آب مدل‌های مختلفی دارند و که بسته به قیمت دستگاه نشتی لوله می‌تواند امکانات مختلفی برای راحتی کار متخصص به همراه داشته باشد. اما دسته‌بندی اصلی این نوع دستگاه‌ها عموماً به 4 دسته اصلی تقسیم می‌شود که در بخش زیر به آن بیان خواهیم کرد:

 • دستگاه نشت یابی آب رادیویی
 • دستگاه نشت یاب آب آکوستیک
 • دستگاه نشت یاب آب دیجیتالی پیکو
 • دستگاه نشت یاب آب آکوستیک عقربه‌ای

انواع مدل دستگاه نشت یاب با دسته‌بندی متفاوت

همچنین این دستگاه‌ها هم در ایران و هم خارج از ایران ساخته می‌شد و شرکت‌های ایرانی هم در ساخت این نوع دستگاه‌های نشت یابی لوله آب فعالیت گسترده‌ای دارند.

اگر اشتباهی در نوشتار ما وجود دارد یا در معرفی دستگاه‌ها اشتباه شده است حتماً در بخش نظرات و دیدگاه ما را مطلع بفرمایید.

در اکثر مجموعه‌هایی که بررسی کرده‌ایم قیمت‌های دستگاه‌ها مشخص نیست و یا ناموجود می‌باشد. اما در اینجا لینک‌های مختلفی قرار داده‌ایم تا در صورت نیاز بتوانید از آنها کمک بگیرید.

خارج از این موارد , دستگاه دیگری وجود ندارد و می‌توانید در مدل‌های مختلف انواع آنها را بکار ببرید. قیمت دستگاه نشت یاب آب در تعیین کیفیت کار آنها و میزان امکانات و قابلیت‌های آنها بسیار تأثیر دارد. ما در بخش زیر سعی کرده‌ایم که بهترین دستگاه‌های نشت یاب را معرفی کنیم.

 • دستگاه نشت یاب آب نویز کورلیتور

از جمله روش‌هایی که می‌تواند برای تشخیص محل ترکیدگی لوله کاربرد داشته باشد این هست که دستگاه بتواند با حذف پارازیت‌های مختلف این کار را انجام دهد. یکی دیگر از قابلیت‌های مهم این هست که بتواند در محیط‌های مختلف و شرایط پرسروصدا هم کارایی لازم را داشته باشد. دستگاه noise correlator تمامی این قابلیت‌های گفته شده را هم دارد.

 • دستگاه نشت یابی آکوستیک آنالوگ

یکی از کاربردی‌ترین و پرمصرف‌ترین نوع دستگاه نشت یاب آب را می‌توان دستگاه analoge acoustic معرفی کرد. اکثراً برای فضاها و قسمت‌هایی استفاده می‌شود که میزان صدای زیادی در اطراف آن وجود نداشته باشد. کاربرد ساده آن به خاطر عقربه‌ای حساس از مزیت‌های آن می‌باشد.

 • دستگاه نشت یاب لوله آب تزریق گاز

استفاده از دستگاهی که بتواند با کمک تزریق گاز به داخل لوله‌ها و محل نشتی را مشخص کند دستگاه Tracer gas نامیده می‌شود. این دستگاه یکی از جدیدترین نوع دستگاه‌های نشت یاب می‌باشد. که می‌توانید میزان کم نشتی لوله آب را هم تشخیص بدهید.

 • دستگاه نشت یابی آب رادیویی دیجیتال

یکی از مخصوص‌ترین نوع دستگاه‌های نشت یابی لوله آب دستگاه logger system می‌باشد که می‌تواند برای تشخیص نشتی لوله آب در محیط خیلی وسیع بکار گرفته شود. باید آن را بر روی سطح شیر خط آب قرار دهید تا نویزها را بررسی کند. یکی از خصوصیات این دستگاه رادیوی دیجیتالی نشت آب تشخیص میزان ترکیدگی لوله آب هست.

 • دستگاه نشت یاب آکوستیک دیجیتال

اگر به دنبال دقیق‌ترین دستگاه نشت یاب آب با دقت بالا هستید پیشنهاد ما استفاده از دستگاه digital acoustic می‌باشد. اگر در محیط پر سروصدایی قصد دارید که محل دقیق ترکیدگی لوله را تشخیص دهید پیشنهاد می‌کنم که از دستگاه دیجیتالی نشت یاب آب کمک بگیرید.

دستگاه نشت یاب دیجیتال

استفاده از دستگاه‌های نشت یاب دیجیتال یکی از بهترین روش‌ها برای تشخیص ترکیدگی لوله می‌باشد. ما در بخش زیر به معرفی برخی از بهترین دستگاه‌ها برای نشت یابی لوله آب خواهیم پرداخت.

دستگاه نشت یاب هوشمند آکوستیک آب

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

 این دستگاه به راحتی می‌تواند صداهای اضافه‌ای که در هنگام بررسی به وجود می‌آید را حذف می‌کند و با دقت بالا می‌تواند صدای دقیق را تشخیص دهد. با کمک این دستگاه می‌توانید ترکیدگی انواع لوله‌ها در مدل‌ها و جنس‌های مختلف را بررسی کند.

ضمانت قیمت دستگاه نشت یاب آکوستیک با خصوصیات زیر:

 • داشتن حدود 9 فیلتر برای از بین بردن انواع صدای اضافی
 • استفاده از آن برای انواع جنس لوله‌ها در ساختمان
 • داشتن یک نمایشگر بزرگ 5 اینچی برای دقت بالا
 • ارسال اطلاعات با کمک بلوتوث
 • داشتن بهترین سنسور دما و رطوبت داخلی
 • مجهز به هدفون بلوتوث و استریو
 • باتری قابل شارژ برای استفاده بهینه
 • دارا بودن کیف ضد ضربه و ضد آب

قیمت این دستگاه نشت یاب آب با توجه به ویژگی های خوبی که دارد می‌تواند برای کسانی که کار تشخیص ترکیدگی لوله را انجام می‌دهند بسیار مناسب باشد.

 

دستگاه نشت یاب رادیویی دیجیتال آب

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

شرکت FUJI TECOM Inc در ژاپن سازنده اصلی این نوع دستگاه می‌باشد. مسلماً استفاده از دستگاه‌هایی که در کشور ژاپن ساخته می‌شود می‌تواند برای انجام کارها در مدت زمان طولانی بسیار مفید باشد. از جمله ویژگی‌های خوب و مفید این دستگاه سبک بودن آن می‌باشد. که باعث شده در زمره بهترین دستگاه‌های نشت یاب نویزکرولیتور قرار بگیرد.

اگر احساس می‌کنید که دستگاه‌های نشت یاب آب دیگر نمی‌تواند از قطر بیش‌تر از 1800 فلزی و یا بتن‌ها رد شود و ترکیدگی نقطه‌ای را تشخیص دهند پیشنهاد می‌کنیم که از این دستگاه استفاده کنید.

دستگاه تشخیص نشتی آب LC-2500 با ویژگی‌های زیر:

 • حذف امواجی که از برق شهر ساطع می‌شوند
 • دریافت دقت بیشتر با تنظیمات دقیق فرکانس
 • در 3 سطح مختلف می‌توانید نشتی را بررسی کنید
 • درگاه ورودی برای متصل شدن با رایانه
 • قابلیت کار مداوم تا 8 ساعت
 • تشخیص نشتی لوله آب در انواع لوله
 • حجم بسیار کم و ضد ضربه بودن
 • دقیق با قابلیت تعیین نشتی لوله با فیلتر کردن صدا
 • کار کردن با 2 فرستنده و 1 گیرنده

 

دستگاه نشت یاب فیشر

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

اگر به دنبال معروف‌ترین نوع دستگاه نشت یاب آب حرفه‌ای می‌باشید می‌توانید از این دستگاه کمک بگیرید. این دستگاه با دارا بودن یک سنسور بسیار قوی خیال شما را از کوچک‌ترین نویزها راحت می‌کند. در عمق بسیار بالا می‌تواند به کمک شما بیاید.

یکی دیگر از ویژگی‌های آن داشتن یک نمایشگر با وضوح تصویر خوب می‌باشد. با داشتن فیلترهای مختلف می‌تواند هر نوع نویزی را تشخیص دهد و صداهای اضافی را کنار بزند.

وزن کم این دستگاه و دقیق بودن فیلترهای قوی می‌تواند در قیمت دستگاه نشت یاب دیجیتال حرفه‌ای بسیار مؤثر باشد. کنترل کردن صداهای اضافی و حذف آنها از جمله تکنولوژی بکار رفته در این نوع دستگاه نشتی لوله می‌باشد.

 

دستگاه نشت یاب آب تصویری

دستگاه نشت یاب تصویری پریجا

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

شرکت پریجا ” Perija” تولیدکننده دستگاه تشخیص نشتی لوله آب می‌باشد. تشخیص انواع صداها از انواع لوله‌ها (GRP – PVC – PE ) و سیستم صوتی بسیار قوی (فرکانس بین 100 تا 1200 هرتز) ازجمله خصوصیات دستگاه نشت یاب پریجا می‌باشد.

همانند دیگر دستگاه‌ها قابلیت حذف نویزهای اضافی و متمرکز شدن بر روی صدای اصلی را خواهد داشت. از قابلیت‌های دیگر دستگاه نشت یاب آب تصویری پریجا نشان دادن 15 صدای مختلف و همزمان بر روی نمایشگر آن می‌باشد.

دارا بودن یک باطری قوی که در مدت‌زمان کمی می‌تواند دوباره شارژ شود تا متخصصین بتوانند کار تشخیص ترکیدگی لوله را به‌درستی و با دقت بالا انجام دهند. اگر دستگاه نشت یاب آب تصویری پریجا به هدفون و سنسور متصل نباشد می‌تواند این مورد را به متخصص هشدار دهد.

اما مورد دیگر دارا بودن یک کیف ضدضربه و ضد آب می‌باشد که اکثراً تمامی دستگاه‌های نشت یاب آب دیجیتالی و تصویری و آکوستیک باید داشته باشند. اما وجه تمایز این دستگاه در کیفان دارا بودن کیف ضد ضربه نانوک می‌باشد.

شما می‌توانید میزان حساسیت این دستگاه را خودتان تنظیم کنید. اگر نیاز دارید که صداهای ریزتر را بشنوید می‌توانید حساسیت و صدای دستگاه را بالاتر ببرید. خوبی دستگاه نشت یاب آب تصویری این هست که شما می‌توانید با کمک تصاویر به‌راحتی هرگونه تغییر در میزان حساسیت دستگاه را مشاهده کنید. گرچه این دستگاه بر اساس صدا کار می‌کند. اما داشتن صفحه نمایشگر می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

همچنین اگر میزان شنوایی مشاء ضعیف باشد می‌توانید از هدفون مخصوص دستگاه نشت یاب آب تصویری پریجا هم استفاده کنید تا صداها را با تمرکز بیشتری بررسی کنید و محل دقیق نشتی لوله را تشخیص بدهید. شما می‌توانید در مواقعی که صدای زیادی به گوش شما وارد می‌شود با کمک دکمه مخصوصی که در هدفون قرار دارد صدا را قطع کنید تا به گوش شما ضربه‌ای وارد نشود.

میزان مصرف باتری این دستگاه به‌طوری هست که با شارژ کاملا می‌توانید تا حدود 10 ساعت کاری به‌صورت مداوم استفاده نمایید.

شرکت نانوک برای اینکه بتواند از ضرباتی که هنگام حمل‌ونقل این دستگاه وارد می‌شود جلوگیری کند کیفی را تولید کرده که بسیار باکیفیت می‌باشد. که می‌تواند از ورود هر نوع آلودگی و گردوخاک جلوگیری کند. حتی قابلیت بسیار بالایی برای ضربات بیشتر برای خراب نشدن میکروکنترلر و سنسور آن تعبیه کرده است.

 

دستگاه نشت یاب آب فاضلاب

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

در این بخش قصد داریم در مورد قیمت دستگاه نشت یابی لوله آب با شا صحبت کنیم. ابتدا تعداد یدستگاه نشت یابی آب را به شما معرفی خواهیم کرد و در ادامه با لینک کردن صفحه موردنظر می توانید اطلاعات قیمتی را دریافت کنید.

نشت یاب آکوستیک آب PERIJA 4.0

نشت یاب آکوستیک آب ، نشت یاب آب خانگی ، دقیق با امکان نشت یابی تا عمق 1.5 متر در فشار 2 بار، مناسب جهت نشت یابی منازل مسکونی ، کارگاه ها و شبکه های روستایی ( با افتخار ساخت ایران )

آشکارساز نشت اشتراک مشترکین آب FSJ-V

دستگاه تمام اتوماتیک تشخیص نشت آب در انشعاب مشترکین خانگی ، تشخیص وجود یا عدم وجود و تعیین شدت نشت در سه سطح ، امکان ذخیره و انتقال داده ها به سیستم های قرائت کنتور آب مشترکین بصورت خودکار

نشت یاب آب FSB-8D برای تست انشعاب و کنتور

نشت یاب قلمی آب ، تست نشت انشعاب مشترکین آب ، قلم نشت یابی ، مجهز به سنسور بسیار حساس ، دارای نمایشگر دیجیتال و نمایش عددی شدت نشت ، تعیین باز یا بسته بودن شیرخط

نشت یاب آکوستیک آب LD-7

نشت یاب آکوستیک آب ، نشت یاب آب خانگی ، دقیق با امکان نشت یابی تا عمق 1.5 متر در فشار 2 بار، مناسب جهت نشت یابی منازل مسکونی ، کارگاه ها و شبکه های روستایی

نشت یاب دیجیتال آکوستیک آب DNR-18

نشت یاب آکوستیک آب مجهز به سیستم حذف صداهای ناخواسته Noise Reduction در سه مرحله ، امکان ذخیره اطلاعات 250 نقطه، دارای 16 فیلتر آکوستیک

نشت یاب رادیویی دیجیتال آب LC-2500 (کرولیتور)

نشت یاب رادیویی، نویز کرولیتور شبکه آب ، مجهز به سنسورهای مخصوص لوله های پلی اتیلن ، دارای قابلیت اتصال به سنسورهای اینزرشنی (داخل شونده) جهت لوله های قطر بالا خطوط انتقال ، دقیق ، سریع و ساده جهت است…

سیستم مانیتورینگ هوشمند نشت آب LNL-1

لاگرهای هوشمند نشت شبکه آب ، سیستم پیشرفته ی مونیتورینگ نشت شبکه آب ، امکان عملکرد با حداکثر 500 لاگر ، قابلیت نمایش محدوده نشت در سه سطح شدت نشت بر روی نقشه های GIS ، قرائت رادیویی و اتوماتیک.

 

نشت یاب آب خانگی با کمک روش های زیر

قیمت دستگاه تشخیص نشت یاب آب

خیلی اوقات نیاز نیست که ما با کمک دستگاه نشت یابی بخواهیم مشکلات نشتی لوله آب را حل کنیم. شاید بشود با انجام دادن راهکارهایی خودمان مشکلات را شناسایی و در نهایت مشکل را حل کنیم. در بخش زیر قصد داریم نکاتی را بیان کنیم تا در صورت نیاز با بررسی آنها بتوانیم مشکل نشت یابی لوله اب را شناسایی کنیم.

1- نشت یابی بخش کنتور آب ساختمان

یکی از جاهایی که ممکن هست شما متوجه شوید که قبض آب شما زیاد می آید قسمت کنتور آب هست که در اکثر اوقات علت نشتی آب در همین بخش هست. اگر متوجه شدید که اطراف کنتور آب نم و رطوبت دیده می شود پیشنهاد می کنم درب کنتور را بردارید و اگر دیدید که نشتی لوله از این قسمت هست برای رفع خرابی لوله آن باید آن را تعویض کنید.

2- نشتی یابی کل لوله کشی از طریق کنتور آب

روش دیگر برای استفاده از کنتور آب برای حل مشکل نشتی لوله این هست که کل لوله های آب منزل را از داخل و بیرون ساختمان ببندید. سپس شماره کنتور آب را جایی یادداشت کنید. اگر بعد از 20 دقیقه دواره برگشتید و دیدید که رقم و شماره کنتور بالاتر رفته هست مطمئن باشید که قسمتی از لوله منزل شما دچار ترکیدگی لوله شده است.

3- بررسی نشتی لوله آب با کمک شیرآلات

ممکن هست که شیرآلات منزل شما در بعضی اوقات چکه هایی می کند این قطره هایی که از شیرآلات می چکد در مدت زمان زیادی اگر ادامه یابد می تواند مقدار زیادی آب به هدر بدهد. در نتیجه باید آن را رفع کرد و شیرآلات را تعویض کرد. شما برای تعویض شیرآلات می توانید از سایت تاسیسات سرویس کمک بگیرید.

حالا اگر این روشها را بتوانید خودتان تشخیص دهید با تعویض شیرآلات و لوله های آب منرل می توانید مشکل را کامل حل کنید.

اما اگر مشکل از جایی هست که اصلا نمی شود آن را پیدا کرد چاره ای جز استفاه از دستگاه نشت یابی آب ندارید.

ما روزهای تعطیل و ساعات خارج از وقت اداری نیز کار میکنیم. منتظر تماستان هستیم.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هفت =