تاسیسات سرویس

نصب چیلر

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. چیلر
 4. chevron_right
 5. نصب چیلر

نصب چیلر در تمام تهران و البرز

نصب چیلر

نصب چیلر فرایند بسیار تخصصی در حوزه تاسیسات ساختمانی دارد که نیاز به اکیپ تاسیساتی خبره و باتجربه و متخصص دارد.

کار نصب و راه اندازی چیلر را جدی بگیرید و به هر کسی واگذار ننمایید.

 

مراحل نصب چیلر:

 • انتقال به موتورخانه و نصب روی فونداسیون
 • قراردادن لاستیک و فونداسیون زیر چیلر جهت جلوگیری از صدمه به کمپرسورهای چیلر
 • استفاده از جرثقیل هنگام نصب بر روی پشت بام الزامیست.
 • بعد از قرارگیری ، تراز کردن تجهیزات شروع میشود.
 • لوله کشی تاسیسات
 • تست و راه اندازی اولیه
 • آموزش و تحویل

 

خدمات نصب چیلر در سایت تاسیسات سرویس بصورت شبانه روزی و ۷ روز هفته و بدون تعطیلی انجام می شود. نصب و تعمیر چیلر در سراسر تهران و البرز انجام می شود.

ایجاد دمای مطلوب در داخل ساختمان ها در فصل های گرم سال از سیستم ها و تجهیزات سرمایشی استفاده می شود. تجهیزات سرمایشی مثل تجهیزات سرمایشی مستقیم و یا سیستم های حرارت مرکزی هستند. کلیه تجهیزات و سیستم های سرمایشی با به وجود آمدن تلفات در جداره های ساختمان در فصل گرم دمای داخل ساختمان را در شرایط مناسب نگه می دارد.

یکی از اجزای اصلی سیستم های سرمایش مرکزی چیلر است. که نصب چیلر و راه اندازی آن نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد. نصب چیلر یکی از اصلی ترین اصول است که اگر در هنگام راه اندازی چیلر رعایت نشود باعث می شود دچار آسیب دیدگی شود و پی در پی نیاز به تعمیرات دارد. و نمی توانید بهترین استفاده را از این سیستم تهویه مطبوع داشته باشید.

به همین دلیل بهتر است از همان اول کار نصب چیلر و راه اندازی آن را به متخصصین بسپارید تا تمام مراحل اجرا و راه اندازی چیلر ها را به صورت درست انجام دهند.

کارشناسان ما این کار را به راحتی برایتان انجام می دهند. و هیچ مشکلی برای دستگاه شما پیش نمی آید. چون کارشناسان ما دوره های آموزشی را دیده اند و هر زمانی معینی کار خود را آپدیت می کنند.

برای سوالات و مشاوره می توانید با این شماره که در زیر ثبت شده است تماس بگیریرد.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ به صورت شبانه روزی

شماره دفتر: ۰۲۱۶۶۲۵۳۶۵۷ در ساعات اداری تماس بگیرید.

 

نصب و راه اندازی چیلر:

نصب چیلر، شامل حمل به داخل موتورخانه و نصب آن بر روی فونداسیون ( پی سازی ) است. برای این که چیلر به درستی نصب شود و کمپرسورهای چیلر دچار مشکل نشود، وجود لاستیک و فونداسیون بر زیر چیلرها بسیار مهم است. برای نصب چیلر، داشتن جرثقیل مناسب بسیار مورد اهمیت است.

 چیلرهای هوای خنک معمولا بر روی پشت بام نصب شده که خود باعث این می شود که دیگر از برج خنک کن استفاده نشود و نصب کل چیلر به صورت کلی راحت تر خواهد بود. در صورتی که چیلر آب خنک باشد، معمولا درون موتورخانه سر پوشیده  قرار دارد که باید در این صورت، محل را برای قرار گیری مناسب چیلر انتخاب کرد. تا بتوان به برج خنک کن نیز دسترسی داشت.

بعد از جا انداختن چیلر باید از نحوه قرار گیری درست و مناسب چیلر و تراز بودن آن نسبت به لوله ها و قسمت های دیگر اطمینان داشت. قبل از نصب چیلر باید روش قرارگیری خروجی های چیلر و همچنین چگونه قرار دادن نسبت به باقی تجهیزات و ابزار لوله کشی شود. در نظر بگیرید که این وظیفه را طراح بر عهده می گیرد.

نصب چیلر
نصب چیلر تهران

چیلر تراکمی چیست؟

چیلر تراکمی با استفاده از چرخش سیال سردکننده( منظور از چرخش سیال چرخیدن قطر جزء حجم سیال در دور محور خودش می باشد. ) در داخل سیستم، حرارت را از محیط جذب می نماید، این عملکرد، کمک به سرد شدن محیط مورد نظر می کند.

همان گونه که از نام چیلرهای تراکمی می توان فهمید. این تراکم توسط کمپرسور ، با ایجاد اختلاف فشار در دو سمت جریان آب به دور خودش حاصل می شود. سپس حرارت جذب شده به سردکننده در مکانی دیگر از مبرد یا سرد کننده حذف می شود.

 

هر سیکل تراکمی دارای چهار بخش اصلی می باشد، که عبارتند از: کمپرسور، کندانسور چیلر

شیر انبساط حرارتی و اپراتور چیلر بعد از طراحی و جا گذاری چیلر تراکمی و محل قرارگیری و فرآیند نصب و راه اندازی آن بسیار مورد اهمیت است. در این بخش موارد بسیار مهم و کلیدی جهت راه اندازی چیلر تراکمی برای شما جمع آوری کردیم.

 

نصب چیلر تراکمی:

قبل از نصب و راه اندازی چیلر تراکمی مواردی مثل محل قرار گیری در نصب چیلر و قرارگیری در جای مناسب برای نصب برج خنک کننده و اجزای لوله کشی مدار اپراتور چیلر ، کندانسور چیلر ، نصب پمپ اپراتور چیلر کندانسور( چگالی یا همان دستگاه تقطیر ابزاری که گاز و بخار را به صورت آب می کند)، نصب تهویه و هواکش در محل راه اندازی چیلر تراکمی در موتورخانه ، نقشه برق چیلر ، داشتن نور و روشنایی موتورخانه و ولتاژ برق ورودی به موتورخانه چیلر ودر اخر اندازه کابل تغذیه چیلر باید کنترل شود که در زیر مهم ترین آن ها را توضیح می دهیم.

 

فندانسیون ( مجموعه ای از مصالحی که در پی سازی به کار رفته ) چیلر تراکمی:

فوندانسیون نصب چیلر تراکمی باید محکم باشد. به دلیل وجود تجهیزات و دستگاه های الکتریکی حساس مناسب است تا چیلر ها در فضای بسته یا در موتورخانه نصب شود. باید این را بدانید که در صورت نصب چیلر در فضای باز به دلیل فضای کمتر باید قبل از طراحی و ساخت چیلر در این زمینه با مهندسین با تجربه مشورت کرده تا کل موارد لازم را برای شما توضیح دهد.

نصب چیلر آبی در طبقه های پایین یا زیر زمین باید پرهیز شود. در صورت نصب و راه اندازی چیلر تراکمی در طبقه پایین باید فوندانسون بتنی باشد. فوندانسیون باید کاملا تراز باشد تا شاسی دستگاه در فوندانسیون پیچ شود تا در هنگام زلزله دستگاه از جای خود حرکت نکند. اگر چیلر در طبقه میانی یا وسط راه اندازی شود باید کف طبقه به میزان کافی مقاومت دشته باشد تا بتواند وزن دستگاه را تحمل کند. مخصوصا در زمان زلزله.

 

برای راه اندازی چیلر تراکمی در طبقه بالا محلی است که ارتعاش به زمین منتثا نمی شود. باید بر روی بدنه چیلر دستگاه لرزه گیر نصب شود. این مورد مهم است چیلر هایی که صدای زیادی دارند مثل چیلر رفت و برگشتی دارای اهمیت بالایی است.

در صورت نصب چیلر آب خنک اجرای فوندانسیون و قرارگیری برج خنک کن باید طبق نقشه انجام شود. معمولا برای نصب برج خنک کن بر روی پشت بام و به دور از خط فشار قوی برق باید در نظر گرفته شود.

 

سپس باید دقت لازم در ارتباط با فونداسیون بتنی یا فلزی در محل نصب انجام گیرد. برج خنک کن باید در جایی نصب شود تا از وزش باد هوای خروجی از آن به داخل برج نرود و همچنین از گرد و غبار نیز به دور باشد. در صورت نیاز به استفاده از چند برج خنک کن، باید فضای کافی در بین برج ها داشته باشید .

در صورت راه اندازی برج خنک کن در کنار دیوار بلند، باید حداقل فاصله از دیوار را در نظر بگیرید تا مشکلی در کارکرد برج به وجود نیاید. در صورت بارش برف و باران، حداقل ارتفاع نصب برج خنک کن از سطح پشت بام یا زمین به صورت استاندارد باید برابر ۵۰۰ میلی متر باشد و از طرفی باید از ریزش برف و باران به داخل دستگاه جلوگیری کنید.

نصاب چیلر
نصب چیلر

لوله کشی چیلر:

اجرا لوله کشی چیلر تراکمی باید اصولی باشد و طبق روش های مهندسی انجام شود. در زیر مهم ترین نکات در زمینه اجرای لوله کشی چیلر می پردازیم.

 

 • لوله کشی مدار اپراتور و کندانسور چیلر باید طبق استاندارد های موجود باشد. از آن جایی که چیلرها دستگاه هایی گران قیمت هستند. در نتیجه لوله کشی کل قسمت های مختلف چیلر باید به صورت استاندارد و نقشه ای که تایید شده انجام شود.

 

 • پمپ های اپراتور چیلر و کندانسور باید بر اساس استانداردهای رایج نصب و راه اندازی شود. زیرا نقشه ای که در بهبود نصب و راه اندازی چیلر انجام می شود. در لوله کشی پمپ ها در بخش مکش و رانش پمپ، فلنچ های پمپ ( لوله های اتصال دهنده به پمپ) نباید تحت تاثیر نیروحاصل از وزن لوله ها باشد.

 

 • موتورخانه محل نصب و راه اندازی چیلر تراکمی باید دارای هواکش و سیستم تهویه باشد. نقشه برق دستگاه باید از شرکت سازنده تحویل گرفته شود. نور و روشنایی موتورخانه مطلوب و مناسب باشد. ولتاژ برق ورودی به موتورخانه چیلر در محدوده مطلوب و مناسب انتخاب شود. اندازه کابل تغذیه چیلر باید مناسب انتخاب شود.

 

 • در اجرای لوله کشی رانش و مکش پمپ ها، لوله ها باید به نحوی نصب شوند که فلنج های پمپ ( لوله های اتصال دهنده پمپ ) تحت تاثیر نیروی حاصل از وزن لوله ها با تنش حرارتی قرار نگیرند. اتصال لوله های مکش و رانش پمپ ها باید با لرزه گیر و اتصالات انبساطی انجام شود. فلنج ها باید تراز و در یک راستا نصب شوند.

 

 • در صورت نصب دو (یا چند) پمپ موازی در یک سیستم، نصب شیر یک طرفه در لوله رانش برای هر پمپ ضروری است.

 

 • اجرای درست و صحیح  لوله کشی مدار اپراتور چیلر نقش بسیار مهمی در کارکرد آن دارد و در صورتی که پمپ اپراتور در فاصله بین کلکتور برگشت آب از ساختمان و اپراتور دستگاه قرار گیرد، عملاٌ از ورود ذرات و رسوبات معلق در شبکه لوله کشی به اپراتور جلوگیری می شود.

 

 • لوله کشی مدار آب بین کندانسور و برج خنک کن باید طبق استانداردهای رایج اجرا شود و اتصالات دنده ای و جوشی مورد استفاده در لوله کشی باید از نوع استاندارد و مرغوب انتخاب و به کار برده شوند.
 • لوله کشی مدارهای اپراتور و کندانسور چیلرهای تراکمی نیز باید طبق استاندارد و مقررات نصب تاسیسات مکانیکی انجام شود. در این خصوص رعایت دستورالعمل ها و توصیه های شرکت سازنده دستگاه در کارکرد چیلر نقش بسیار مهمی خواهد داشت. درصورت نیاز، اتصال لوله های رفت و برگشت به چیلر باید با قطعه انعطاف پذیر (لرزه گیر) انجام شود.

 

 • پس از پایان عملیات لوله کشی موتورخانه حتما دماسنج مناسب داشته باشید و در ارتفاع مناسب برای دمای آب ورودی و خروجی اپراتور و برج خنک کن نصب شود.

 

 • لوله کشی مدار آب بین کندانسور و برج خنک کن باید طبق استانداردهای رایج اجرا شود و اتصالات دنده ای و جوشی مورد استفاده در لوله کشی باید از نوع استاندارد و مرغوب انتخاب و به کار برده شوند.

 

 • لوله کشی برج های خنک کن که به صورت موازی در کنار هم قرار گرفته اند و دارای چند ورودی می باشند باید به طوری انجام شود که آب ورودی به طور مساوی و متعادل وارد هریک از برج ها شود و در صورت نیاز جهت کنترل شیرفلکه در مسیر آب ورودی تهیه و نصب شود تا بتوان جریان آب به برج ها را کنترل و تنظیم کرد.
نصب چیلر در تهران
نصاب چیلر در تهران

راه اندازی چیلر تراکمی:

کار کردن با سیستم های تهویه همیشه نیاز به تخصص دارد. سیستم های برودتی یا تهویه حساسیت های بالایی در اجرا و راه اندازی دارد و توصیه می شود که راه اندازی و نصب آن به افراد متخصص بسپارید. مثل تمام مراحل طراحی و نصب .

 

مرحله اجرا هم دارای نکات بسیاری است که در زیر به آن می پردازیم.

 • قبل از راه اندازی چیلر تراکمی و به کار انداختن کمپرسورها از گرم شدن روغن کمپرسورها (روغن مخصوص کمپرسور) که ۲۴ ساعت قبل هیترهای ( وسیله ای برای گرم کردن مکان) آنها در مدار قرار گرفته اند اطمینان داشته باشید. بهترین راه برای تشخیص این کار مهم لمس کمپرسور با دست می باشد.

 

 • پمپ های مدار آب اپراتور چیلر را نیز راه اندازی و عملکرد آن در قسمت خروجی آب از اپراتور را کنترل کنید. در این مرحله شیرفلکه های سیستم تابستانی را در وضعیت باز قرار داده و اجازه دهید آب در دستگاه های تهویه مطبوع ساختمان مانند: هواسازه ها و فن کویل ها به گردش درآید و از نقاط پیش بینی شده روی کویل های هواساز و فن کویل ها هوای درون سیستم را تخلیه کنید.

 

 • حداقل ۱۵ دقیقه قبل از راه اندازی چیلر تراکمی ، برج خنک کن و پمپ های آن را روشن کنید و به کار بیفتد تا آب خنک در کندانسور چیلر گردش کند. جهت چرخش بادزن برج خنک کن را کنترل کنید که درست کار کند. در برج های خنک کننده دارای بدنه فایبرگلاس هوا باید از قسمت بالای برج خنک کن به بیرون پرتاب گردد.

 

 • اتصالات برق ورودی به تابلوی برق چیلر را به دقت کنترل کنید که محکم و بطور اصولی در جای خود قرار گرفته باشند.

 

 • پس از اطمینان از وجود جریان سه فاز برق در تابلوی موتورخانه، چیلر را با حضور فرد فنی کار شرکت سازنده و رعایت دستور العمل های کارخانه سازنده این کار را به خوبی انجام دهید.

 

 • بلافاصله پس از راه اندازی چیلر تراکمی جریان مصرفی هریک از کمپرسورها را به دقت اندازه گیری کنید. در صورت مشاهده شرایط غیرعادی، کمپرسور را خاموش و نسبت به رفع نقض آن اقدام کنید.

 

 

برای نصب چیلر خود می توانید از کارشناسان ما بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند. کارشناسان ما تخصص و مهارت کافی را در این زمینه دارند و در سراسر تهران خدمات رسانی می کنند. مثل شمال تهران ، غرب تهران ، مرکز تهران ، جنوب تهران و استان البرز.

کارشناسان ما به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی هستند. کار شما را به خوبی و بدون خسارت این کار را به شما تحویل می دهند و هزینه آن مثل نرخ اتحادیه است و هیچ هزینه اضافی دیگری نمی گیریم.

 

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با این شماره ها تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ به صورت شبانه روزی

شماره دفتر: ۰۲۱۶۶۲۵۳۶۵۷ در ساعات اداری تماس بگیرید.

ما روزهای تعطیل و ساعات خارج از وقت اداری نیز کار میکنیم. منتظر تماستان هستیم.

 لطفاً جهت مشاوره با شماره تماس دفتر مرکزی ۶۶۲۵۳۶۵۷-۰۲۱(ساعات اداری) و یا با شماره همراه ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ (شبانه روزی)تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با کارشناس