جابجایی کولر گازی اسپیلت و جمع آوری کولر گازی اسپیلت

تخصصی ترین مرکز جابجایی کولر گازی و اسپیلت به صورت تضمینی و فوری

جابجایی کولر گازی اسپیلت

سایت تاسیسات سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر کولر گازی و نصب و جابجایی کولر گازی با بیش از ۲۰۰ کادر حرفه ای و با تجربه با سابقه کاری بالای ۲۰ سال در تمام نقاط تهران و البرز انجام می شود.

مرکز مجاز و رسمی جابجایی کولر گازی و اسپیلت

به متخصص و نصابان ما جهت جابجایی و نصب کولر گازی منزل خود اعتماد کنید. ما سال هاست که در این زمینه تجربه و مهارت این کار را داریم.

شاید برای نصب و راه اندازی بیشتر وسایل برقی که برای منزل خود تهیه کرده اید تنها با وصل کردن سیم برق به پریز خودتان توانسته اید راه نصب و راه اندازی کنید و نیاز به تخصص نصاب نداشته باشد.

اما کولر گازی یکی از وسایل برقی است که برای آماده به کار شدن حتما باید متخصص این کار باشید یا از نصاب کولر گازی کمک بگیرید.

 

قسمت های کولر گازی و اسپیلت

کولر های گازی یا همان اسپیلت تشکیل شده از دو قسمت پنل خارجی و پنل داخلی که پنل های خارجی در فضای بیرون ( پشت پنجره ، روی دیوار ، پشت بام ) نصب می کنند و پنل های داخلی را روی دیوار داخل منزل نصب می کنند سپس این دو قسمت به وسیله کابل برق و لوله های مسی به هم وصل می شود.

چرا باید برای جابجایی کولر گازی از نصاب ماهر کمک بگیریم؟

جابجایی کولر گازی اسپیلت

نصب کولر باید به دقت بسیار بالایی انجام شود یا این که توسط نصاب ماهر انجام شود. زیرا نصب کولر و جابجایی آن دارای نکات ریزی است که اگر به درستی انجام نشود خسارت جبران نا پذیری برای شما به بار می آورد. در هر زمان که شما بخواهید برای جابجایی و نصب کولر گازی می توانید با نصابان ما تماس گرفته و بهترین خدمات را دریافت کنید.

نصاب های ما به طور دائم در دوره های آموزشی دانش و تخصص خود را بروز می کنند.

قیمت های منصفانه برای نصب و جابجایی برابر است با نهاد های نظارتی و هیچ هزینه ی اضافی برای خود نمی گیرند و آنها رضایت مشتری بیشتر برایشان اهمیت دارد.

جابجایی کولر گازی:

جابجایی کولر گازی یعنی کولر گازی را از یک جا یا مکان به مکان دیگر برده و در مکان جدید نصب کرده که شامل سه مورد است:

• جابجایی کامل کولر از یک مکان به مکان دیگر:

جابجایی کولر گازی اسپیلت

جابجایی کامل کولر از یک مکان به مکان دیگر باید هر دو پنل کولر باز شود و در جایی که می خواهید نصب کنید و برای این کار باید گاز کولر گازی را جمع کنید و بعد از آن لوله ها را باز کنید و در جای جدید نصب کنید.

• جابجایی کندانسور کولر گازی:

جابجایی کندانسور ( ابزاری که گاز و بخار را باهم ترکیب کرده وبه صورت آب می کند که در پشت کولر صورت می گیرد) کولر گازی تکه ای از آن باید در فضای آزاد یعنی بیرون از ساختمان نصب شود.برای جابجایی تکه ی خارجی اسپیلیت باید آن را باز کنید.

در صورت نیاز جای قبلی که این تکه نصب بود را ایزوگام کنید و اگر لازم است پایه دیواری نصب کنید. توجه کنید که برای باز کردن کولر گازی از آچار مخصوص استفاده کنید تا آسیبی به لوله ها نرسد.

• جابجایی پنل داخلی کولر گازی:

جابجایی کولر گازی اسپیلت

جابجایی پنل داخلی کولر گازی که در داخل ساختمان نصب می شود برای جابجایی پنل داخلی اسپیلیت ، سینی و پشت کولر را باز کنید و در جای دیگر منتقل کنید در این حالت شاید طول سیم مسی شما کمتر یا بیشتر شود.

آموزش جابجایی کولر گازی یا اسپیلیت:

جابجایی کولر گازی اسپیلت

همه ی مردم از کولر گازی برای تهویه مطبوع استفاده می کنند و شاید نیاز باشد یا بخواهند کولر خود را باز کنند و جا به جا کنند. برای جابجایی کولر گازی نمی توان بدون برنامه ریزی این کار را انجام داد.

برای جمع کردن اسپیلیت یعنی جمع کردن گاز دستگاه ، اگر به درستی انجام نشود باعث این می شود که هوا وارد سیکل ما شود و هزینه زیادی باید برای شارژ این دستگاه پرداخت کنید و این باعث آسیب دیدن به لایه ازن می شود.

روش اول: جابجایی کولر گازی اسپیلیت: با استفاده از پمپ تخلیه

برای این کار باید پمپ را خالی کنید و گاز کولر را جمع کنید تا بعد از جابجایی بتوانید به راحتی دوباره از کولر استفاده کنید.

اول کولر گازی را در حالت سرما روشن کنید و کمی صبر کنید تا مدت ۱۵ دقیقه تا کولر گازی روشن باشد.

درپوش شیر سرویس که در بیرون روی کندانسور قرار دارد را باز کنید شلنگ آبی گیج را در حالت که گیج کاملا بسته است به شیر سوزنی لوله و برگشت به لوله ضخیم شیر سرویس وصل کنید.

ابزار مورد نیاز برای جابجایی کولر گازی و اسپیلت

جابجایی کولر گازی اسپیلت

شما باید یک دسته آچار آلن داشته باشید که با آن شیر رفت (لوله نازک) را آرام آرام ببندید و در این حال اگر به صفحه گیج توجه کنید می بینید که عقربه پایین تر می رود و شیر رفت را کاملا ببندید.

سپس آرام آرام به بستن شیر سرویس لوله بر گشت که همان (لوله ضخیم) است با در نظر گرفتن عقربه باید شیر برگشت را کاملا ببندید و دستگاه باید بدون فاصله زمانی خاموش شود و حالا می توانید با استفاده از آچار آلن کندانسور و اپراتور را باز کنید و لوله ها و سیم های پنل خارجی را خارج کنید.

روش دوم: جابجایی پنل خارجی کولر گازی بدون ابزار خاص

جابجایی کولر گازی اسپیلت

در پایان این کار نوبت به باز کردن یونیت خارجی از لوله های ارتباطی و پایه فلزی می رسد ( توجه کنید در هر شرایط یونیت خارجی باید عمودی و و ایستاده حمل و نگهداری شود)

برداشتن اسپیلیت از روی دیوار:

اول دستگاه را خاموش می کنیم و سیم آن را از برق می کشیم با یک انبر دست واحد داخلی یا همان کولر گازی داخل ساختمان را از دیوار جدا می کنیم و لوله مسی رفت ( لوله باریک) را به وسیله آچار آلن کاملا می بندیم. زیر محل اتصال یک سطل یا شئ بگذارید تا قطره های آب که از کولر گازی بیرون می ریزد زمین را خیس نکند.

حالا اسپیلیت را روشن می کنیم و چند دقیقه صبر می کنیم تا تمام گاز مدار کولر در یونیت خارجی که روی هم گذاشته شده و یونیت داخلی و لوله های مسی کاملا گاز خالی شود ( برای مطمئن بودن از خالی شدن کامل گاز به صدای کمپرسور گوش کنید که صدای دستگاه در این حالت نسبت به حالتی که گاز درآن بود کمی تغییر می کند) و بعد از آن شیر لوله برگشت گاز را کاملا ببندید و اسپیلیت را خاموش کنید.

نکته مهم در جدا کردن کولر گازی:

در هنگام جدا کردن قطعات خارجی و در موقع برداشتن واحد داخلی دقت کنید لوله های مسی ارتباطی آسیب نبینند و گرد و خاک و یا شئ وارد لوله نشود برای این کار باید درپوش لوله ها را ببندید و برای نگهداری و انتقال لوله ها آن ها را به صورت حلقه در آورید.

کارشناسان ما در سایت تاسیسات با پشتوانه سال ها تجربه در موضوع نصب کولر های گازی ، تعمیر کولر گازی و عیب یابی کولر گازی و جابجایی کولر گازی و اسپلیت در هر جای تهران و مرکز و استان البرز خدمات را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می دهند و کار به صورت گروهی انجام می شود و همین باعث می شود که خدمات ما به شما در زمان کمتری طول بکشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 15 =