تعمیر پمپ آب خانگی و نحوه عیب یابی آن

تعمیر پمپ آب خانگی در تهران

تعمیر پمپ آب

خدمات تعمیر پمپ آب خانگی در تهران و نحوه عیب یابی آن و نحوه هواگیری آن با افراد با تجربه در سایت تاسیسات سرویس انجام می شود. پمپ آب خانگی برای افزایش فشار آب در خانه ، ساختمان ، آپارتمان و ویلا استفاده می شود. سایت تاسیسات سرویس اطلاعات کامل را در مورد تعمیرات برای شما توضیح می دهد.

انتخاب پمپ آب خانگی خوب

برای انتخاب یک پمپ خوب باید به متراژ مکان مورد نظر و تعداد شیرهای استفاده شده و تعداد طبقات ساختمان شما بستگی دارد پمپ با مخزن بزرگ ، پمپ با کیلید اتوماتیک و بوستر پمپ از انواع پمپ ها هستند که می توانید برای خانه خود تهیه کنید.

سایت تاسیسات آماده خدمات رسانی در تمام نقطه از تهران و استان البرز و شهرستان ها را دارد و با کارشناسان خبره و حرفه ای با بهترین ابزار و تجهیزات روز دنیا و در مورد تعمیر پمپ آب خانگی منزل خود با ما تماس بگیرید.

گروه تاسیسات سرویس به مدت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته حتی در روزهای تعطیل آماده هر گونه خدمات می باشد.

نکته ایمنی در هنگام تعمیر پمپ آب خانگی :

یکی از نکات مهم امنیتی در هنگام تعمیر پمپ آب خانگی این هست که حتما کفش داشته باشید و توجه کنید که زمین خیس نباشد.

تعمیر پمپ آب خانگی:

در مرحله اول پمپ آب باید عیب یابی شود تا بتوان عیب ها را رفع کرد. به مرور زمان اشکالات زیادی ممکن برای پمپ شما رخ دهد.

مثل: خراب شدن تنظیم فشار آب ، یکسره کار کردن پمپ آب ، قطع و وصل شدن پشت سر هم پمپ آب ، کم شدن باد درون منبع ، آب دادن پمپ آب ، لرزش در صدای پمپ ،داغ شدن بیش از اندازه پمپ و خراب شدن اتومات پمپ آب می باشد.

اگر به زودی تعمیر نشود باعث خرابی بسیار بالایی می شود خصوصا در این وضعیت گرانی. برای رفع هر کدام از این مشکلات در زیر برای شما توضیح می دهیم.

چرا پمپ آب ساختمان یکسره روشن است و خاموش نمی شود!!!

یکی از دلایلی که باعث نیاز به تعمیر پمپ آب خانگی می شود یکسره کار کردن پمپ هست. دلیل به وجود آمدن این مشکل اتومات پمپ آب تنظیم نیست که توسط سرویس کاران باید تنظیم شود. در مواقعی که آب قطع است پمپ آب برای مکش آب دائما سعی می کند.

ولی آبی وجود ندارد که آن را بکشد برای همین باعث بی آبی پمپ می شود و به قطعات پمپ آسیب میزند. تنظیم پمپ به هم می خورد دقت کنید وقتی آب قطع شد سریع پمپ آب را خامو ش کنید.

مشکلات رایجی که در تعمیر پمپ آب خانگی به وجود میاید در زیر ببینید:

تعمیر پمپ آب

منبع فشار آب

اگر تیوپ پلاستیکی خراب شده است نیاز به تعمیر پمپ آب خانگی توسط سرویسکار ندارید خودتان می توانید آن را انجام دهید. اما اگر آشنایی به تعویض تیوپ پلاستیکی ندارید حتما از یک سرویس کار کمک بگیرید.

در داخل منبع فشار آب یک تیوپ لاستیکی پر از هوا وجو دارد که برای انتخاب منبع با فشار مناسب نسبت به پمپ انتخاب می شود. که مقدار هوای آن در همه ی منبع ها متفاوت است. فرق دارد که بر روی هر منبع مشخصات آن وجود دارد که در اثر کم شدن هوای داخل منبع پمپ آب به خوبی کار نمی کند و باعث مشکل می شود.

چگونه تیوپ دچار مشکل می شود؟

اگر یک پمپ آب بیشتر از ۵ بار در دقیقه خاموش و یا روشن شود به احتمال زیاد منبع تحت فشار آن یا تویوپ داخل آن دچار مشکل است.

در داخل کلید پمپ ۲ پیچ و مهره است که یکی برای تنظیم فشار استارت پمپ و دیگری برای تنظیم فشار قطع پمپ است. که با این دو مهره می توانید فشار پمپ را کم و زیاد کنید. با این کلید می توانید تنظیم کنید که پمپ در چه فشار آبی شروع به کار کند.

نکته: وقتی می خواهید فشار پمپ را تنظیم کنید باید تمام شیرهای آب را ببندید طوری تنظیم کنید که در دورترین نقطه به پمپ فشار آب خوبی داشته باشد.

هوا گیری:

اگر در داخل لوله ورودی پمپ آب و شیر ورودی پمپ هوا باشد پمپ نمی تواند آب را بکشد. این مشکل در مواقعی به وجود میاید که آب نیست و در لوله آبی وجود ندارد.

به جای آنکه آب را بمکد آبی وجود نداشت و داخل لوله پر از هوا می شود. بعد از وصل شدن آب تمام شیرها را باز کنید و پمپ را روشن کنید تا پمپ کار خود را انجام دهد به این کار روش هوا گیری می گویند.

این هوا گیری به صورت سنتی است که هر کسی در خانه می تواند انجام دهد. فقط باید مطمئن باشید که آب وصل شد و آنگاه این روش هوا گیری را انجام دهید.

در صورت نیاز به تعمیر پمپ آب خانگی می توانید از مهارت مجموعه ما برای رفع مشکل پمپ آب استفاده کنید.

به موارد زیر دقت کنید:

  •  اگر موتر پمپ شما از کار افتاد نگران نباشید پمپ نسوخته است در بیشتر اوقات با سرویس دهی درست و با دقت الکترو موتور مشکل شما حل می شود و اگر خازن آن آسیب دیده باشد یا ضعیف باشد نمی توان پمپ را روشن کرد حتما باید این مشکل را رفع کرد.
  •  وقتی می خواهید فشار پمپ آب را تنظیم کنید همه ی شیرهای آب را ببندید و با باز و بسته کردن یک شیر آن را تنظیم کنید.

علت خاموش و روشن شدن پشت سرهم پمپ آب:

تعمیر پمپ آب

در بیشتر مواقع قطع و وصل شدن پمپ آب به خاطره کم باد شدن یا سوراخ شدن تیوب و منبع فشار است.

علت کار کردن پمپ آب بدون باز کردن شیر آب:

کار کردن پمپ آب بدون باز کردن شیر آب دلیل های زیادی دارد. شاید وسایل های دیگری از آب استفاده کنند. مثل فلاش تانک توالت فرنگی. این وسیله اصلا نشان نمی دهد فقط آب را به داخل می کشد و در چاه خالی می کند و درست کردن آن سخت است و بعد از سه سال خراب می شود.

در بیشتر خانه ها که برای تعمیر پمپ آب خانگی میرویم مشکل اصلی همین است. فلاش تانک خراب است و همین طور آب را می کشد و پمپ روشن و خاموش می شود.

اگر کلید اتوماتیک دیجیتال پمپ آب اشکال داشته باشد پمپ روشن می شود. در صورتی فشار تنظیم شده روی اتومات مکانیکی بیشتر از قدرت پمپ باشد پمپ مدام روشن می شود.

اگر پمپ آب بدون آب کار کند چه مشکلی پیش میاید؟

گرمایی که تولید می کند پروانه های در پمپ به کار رفته خسارت میبیند چون آبی وجود ندارد. به صورت خشک کار می کند و باعث می شود که پمپ بسوزد.

پلاستیک هایی در پمپ وجود دارد که بر اثر گرما یعنی وقتی آب نیست پمپ یکسره کار می کند تا آب را بکشد. وقتی آب نیست پمپ به خود فشار می آورد و باعث گرم و داغ شدن می شود. پلاستیک های کار شده در پمپ ذوب می شود و از بین میرود و خساراتی را به وجود می آورد.

روش محافظت از پمپ در زمستان جهت جلوگیری از تعمیر پمپ آب خانگی :

اگر در زمستان فشار آب لوله منزل شما زیاد است و از پمپ استفاده نمی کنید باعث می شود که پمپ یخ بزند. و اگر از برق هم بکشید باز مانع این کار نمی شود چون آب در سیستم پمپ وجود دارد و آب یخ می زند.

برای خالی کردن آب اول پمپ را از برق جدا کرده و بعد شیر ورودی پمپ را ببندید. یک شیر آب سرد را باز کنید تا فشار آب در پمپ کم شود و دیگر آب از شیر نیاید و بعد شیر آب را ببندید. در جلوی پمپ قسمت پایین پیچی دارد که به آن پیچ هوا گیری می گویند. آن را باز کنید تا بقیه آب به بیرون بریزد حالا پمپ شما آب ندارد و باعث یخ زدگی نمی شود.

اگر پمپ در حالت پمپاژ یخ می زند باید یک جعبه آلومینیومی برای آن درست کنید و با پشم شیشه بپوشانید. به طوری که هوا به پمپ برسد تا دینام خنک بماند و حتما لوله ورودی و خروجی را خوب بپوشانید.

میزان فشار باد درون تیوب در مخزن فشار باید حداکثر چقدر باشد تا آب در ارتفاع بالاتری برسد؟

فشار استارت پمپ باید براساس ارتفاع مصرف کننده تنظیم کنید. و مقدار فشار هوای مخزن گسترده و بزرگ ربطی به ارتفاع ندارد. باید فشار مخزن باد را بر اساس فشار استارت پمپ تنظیم کرد.

آب با فشار خیلی زیاد از لوله ها خارج می شود:

اگر آب ورودی آپارتمان از حد معمولی بالاتر باشد مشکل از پمپ است و باید موتور پمپ را عیب یابی کنید. باید تنطیمات پمپ را با کارشناس مجاز تماس بگیرید و مشکل را حل کنید.

آب اصلا نمی آید در صورتی که پمپ روشن است و آب هم وصل است:

اول باید پمپ آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیم برق پمپ شما سالم است و به خوبی کار می کند. اگر دستگاه شما دکمه ریست دارد آن را بزنید. کلید دستگاه را یک نگاهی بیاندازید اگر این روش ها را انجام دادید و پمپ را روشن کردید و دیدید که پمپ جرقه زد و دوباره روشن شد می توان گفت که کلید شما مشکل دارد و آن را عوض کنید.

لرزش یا سر و صدای زیاد پمپ آب:

بیشتر به خاطر بالانس نبودن ( تنظیم قرار گیری در مکان) آن است و دلیل دیگر آن در پروانه پمپ یک چیزهای اضافی باشد. یا اگر یک قطعه در پمپ شل بشود باعث این مشکل می شود.

آیا پمپ خانگی بی صدا یا پمپ آب کم صدا وجود دارد؟

تعمیر پمپ آب

همه ی پمپ های در ایران موجود است صدا دارند و بعد از نصب به مرور زمان با استفاده زیاد و پمپ های قدیمی بیشتر از پمپ های امروزی صدا دارند. پمپ های خانگی در بازار صدادار است فقط در مدل های مختلف صدا کمی متفاوت است.

وظیفه شیر خودکار یا یک طرفه چیست؟

یکی از وسایلی که می تواند جلوی تعمیر پمپ آب خانگی را به طور مکرر بگیرید دستگاهی هست که در آن آب به صورت اتومات به جریان می افتد.

پمپ آب از کنتور آب را می کشد و به داخل لوله ها و منبع بزرگ می فرستد. وقتی فشار داخل لوله ها کم شد اتوماتیک پمپ قطع می شود و پمپ می ایستد.

در این زمان شیر یک طرفه بسته می شود تا فشار آبی که در لوله انجام شده به بیرون نریزد. اگر این شیر خودکار نباشد و آب را قطع نکند پمپ یکسره کار می کند و خاموش نمی شود.

پس نمی شود شیر خودکار نباشد و باید آب داخل سیستم از آب بیرون جدا شود. اگر بین پمپ آب و کنتور شیر خودکار نداشت تمامی آب پمپاژ شده از پمپ بدون هیچ مانعی به داخل بر میگشت و بی دلیل پمپ روشن خواهد بود.

فشار آب در داخل پمپ و لوله کشی بیشتر از فشار آب کنتور است. پس برای نصب پمپ آب شیر خودکار لازم است.

رفع مشکل صدای زیاد پمپ آب:

مشکل صدای زیاد پمپ آب استفاده از آلیاژ نا مرغوب ، پوسته ی پمپ زنگ زده و باد کرده است و در زمان روشن شدن پمپ باعث برخورد پروانه ها به پوسته پمپ می شود و صروصدای زیادی می کند.

برای رفع مشکل پوسته پمپ را با سمباده و… رسوب زدایی کنید و زنگ زدگی ها را بردارید. برای زنگ نزدن دوباره از رنگ ضد زنگ استفاده کنید و در آخر با واشر و چسب درب پمپ را ببندید.

به علت استفاده نکردن از آلیاژ جنس خوب این مشکل به وجود میاید و بعد از مدتی رنگ ها از بین رفته و باید تعویض شود دوباره هزینه نصب و تعمیر را پرداخت کنید و چه بهتر است که در اول از جنس مرغوب استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

خرابی اتوماتیک پمپ آب خانگی

کلید اتوماتیک پمپ یکی از وسایلی است که به پمپ وصل می شود و دستور قطع و وصل پمپ را می دهد. این وسیله برقی با دیگر پمپ ها بیشتر دچار خرابی و مشکل می شود.

علت اصلی خرابی اتوات مکانیکی مخزن تحت فشار است که باعث مشکل می شود. اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات بهم می خورد می توان گفت دلیل دیگر آن کیفیت پایین اتومات است.

آب شیر به صورت موج دار و غیر عادی خارج می شود:

اگر آب به صورت موج دار از شیرآب خارج می شود اول باید مخزن آب را بررسی کنید و دو راه برای اشکال این مورد وجود دارد. اول بررسی کنید که آب در دریچه هوای دستگاه رفت و بعد مخزن را تکان دهید.

بعضی اوقات اگر در مخزن مشکلی وجود داشته باشد از زیر دستگاه آب می چکد وهمین هدر رفتن آب باعث بالا رفتن قبض برق شما می شود که مخزن پمپ شما دچار مشکل شده و سریع این مشکل را حل کنید تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری کنید.

اگر پمپ آب منزل شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد همین حالا با ما تماس بگیرید و می توانید با مشاوره رایگان و کار تضمینی مشکل شما حل می شود.

خدمات رایگان سایت تاسیسات سرویس در تعمیر پمپ آب خانگی

کارشناسان ما بعد از رفع مشکل اگر دوباره مشکل ایجاد شد بدون دریافت هزینه ای این کار را برای شما حل می کنند نگران هیچی نباشید. تمام مشکلات خود را به تاسیسات بسپارید.

قیمت یک پمپ خانگی بستگی به کیفیت قطعات داخلی آن دارد. برای یک پمپ خانگی خوب باید به کیفیت آن توجه کرد.

سایت تاسیسات سرویس ارائه دهنده برترین خدمات تاسیساتی در تهران از جمله : لوله کشی آب ساختمانتعمیر کولر گازی و اسپلیت – تعمیرات وسایل و لوازم خانگی مانند یخچال – تعمیر پمپ آب خانگی و صنعتی و … می باشد.

برای دریافت و آشنایی با هر کدام از این خدمات می توانید از منوی سایت انواع خدمات را مشاهده کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =