خدمات لوله کشی روکار پکیج دیواری

نحوه لوله کشی روکار پکیج و گارانتی لوله کشی پکیج دیواری

اجرای تعمیرات لوله کشی روکار پکیج دیواری به صورت ۲۴ ساعته و همه روزه بدون تعطیلی تعمیرکاران ما در سراسر تهران در حال خدمت رسانی هستند. اگر قصد استفاده از لوله کشی پکیج دیواری برای منزل خود دارید این مطلب را از دست ندهید. همچنین اگر به خدمات تعمیر پکیج نیاز داشتید می توانید از ما کمک بگیرید.

لوله کشی روکار پکیج

معایب لوله کشی روکار آب

لوله کشی آب ساختمان به مرور زمان فرسوده می شود و در بعضی از قسمت های ساختمان شروع به ترکیدن و نشتی می شود.

نشت و ترکیدن لوله نیز با تخریب محیط و پیرامون باعث به وجود آمدن خسارات بیشتر می شود.

بعضی اوقات نصب پمپ نمی تواند به تقویت فشار آب کمک کند و باعث می شود که به لوله آسیب ببیند.

در بعضی موارد لوله کشی پکیج قدیمی باعث افت فشار شدید و یا قطع آب می شود.

فن بیرونی:

لوله کشی روکار پکیج

در برخی موارد نشت و خرابی لوله کشی را می توان با تعویض و تعمیر و ترمیم قسمتی از لوله ان را رفع کرد. در بعضی از ساختمان ها خرابی لوله کشی به وجود می آید مخصوصا اگر لوله کشی با لوله فلزی باشد.

با تعمیر و عوض کردن یک تکه از لوله کار ساز نیست و فقط بازسازی لوله را به عقب می اندازد و زمان بیشتری را صرف این کار می شود. بازسازی و تعویض کلی لوله کشی آب پکیج ساختمان را می توان به دو صورت انجام داد.

لوله کشی تو کار و لوله کشی رو کار پکیج :

لوله کشی توکار پکیج:

 •  لوله کشی توکار آب پکیج همراه با خرابی کف و بدنه ساختمان همراه می باشد.
 • هزینه لوله کشی توکار باعث تخریب عملیات و تخریب بنایی پس از لوله کشی هزینه بسیار بالایی دارد و زمان گیر هم است.
 • در بعضی اوقات می توان قسمتی از محیط خانه یا ساختمان را روکار و قسمتی را توکار لوله کشی کرد.

لوله کشی با لوله سبز:

 • لوله کشی روکار پکیج به علت محدودیت هایی که باعث زیبایی می شود بسیار دقیق و حساب شده باید انجام شود.
 • تامین فشار آب مصرفی مورد نیاز هر شیر و توزیع مناسب و اصولی است.
 • اندازه و سایز لوله کشی روکار، شاخه لوله ها و تقسیمات آن بسیار اهمیت دارد.
 • در هنگام لوله کشی آب روکار سرد و گرم مصرفی باید رعایت شود.
لوله کشی روکار پکیج

بهترین لوله برای پکیج:

در لوله کشی روکار پکیج باید به تعداد رادیاتور و فاصله آن ها از موتورخانه یا پکیج اندازه گیری و شاخه های لوله کشی رفت و برگشت آن مناسب باشد تا آب پکیج در حال گردش مناسب باشد و در گرم کردن رادیاتور مشکلی پیش نیاید.

لوله کشی با لوله پنج لایه:

برای استفاده از لوله پنج لایه در لوله کشی روکار پکیج باید این مورد را رعایت کنید که رادیاتور به دلیل این که در انتهای مدار لوله کشی قرار دارد ممکن است کمتر و یا دیرتر گرم شود می توان با برعکس کردن لوله کشی یا لوله های برگشت را با سایز بیشتر انتخاب کرد. چون در لوله کشی پکیج لوله های برگشت به اندازه لوله رفت در گرم کردن پکیج اهمیت بالایی دارند.

نکته : در سایز بندی لوله کشی آب پکیج جنس لوله بسیار دارای اهمیت است.

لوله کشی تک لایه پکیج:

لوله کشی با لوله های پنج لایه با سایز مشخص تا حدود زیادی نسبت به لوله کشی با لوله های تک لایه و کامپوزیت بهره بیشتری دارد. این مورد به مرور زمان بیشتر دیده می شود.

لوله هایی که اتویی جوش داده می شوند به علت این که جوش باعث تنگ شدن داخلی لوله می شود و فشار آب کم می شود.

لوله کشی پکیج دیواری چگونه انجام می شود؟

لوله کشی پکیج دیواری و لوله کشی شوفاژ توسط مجموعه تاسیسات سرویس در تهران و البرز انجام می شود. استفاده از پکیج برای ساختمان یکی از بهترین روش ها برای سیستم گرمایشی و سرمایشی می باشد.

امروزه در کشور ما بسیاری از واحدهای آپارتمانی قدیمی ، یا منازل مسکونی با توجه به مزایای بسیار زیاد پکیج و شوفاژ دیواری تصمیم به انجام لوله کشی به صورت روکار یا توکار در واحد مسکونی خود اجرا می کنند.

معمولا لوله کشی پکیج و شوفاژ دیواری نیاز به تغییر در لوله کشی گاز نیز دارد که متاسفانه در بسیاری از اوقات به دلایل مختلف مانند صرف هزینه و وقت کمتر، لوله کشی گاز با لوله ی آب انجام می شود. در صورتی که لوله کشی گاز با لوله کشی آب بسیار متفاوت است . زیرا لوله کشی گاز نیاز به جوشکاری اصولی و استفاده از لوله های گاز استاندارد دارد.

لوله کشی روکار پکیج

روش لوله کشی روکار پکیج:

روش لوله کشی روکار پکیج و آب می تواند در بعضی از محیط خانه ها به صورت جا به جا انجام شود. یعنی در جایی به صورت توکار و در جای دیگر به صورت روکارانجام شود.

با توجه به دکوراسیون و سیستم منزل جاهایی که فرد نصب کننده می خواهد با کنده کاری و مکان هایی را که افراد ناچار هستند و وضعیت هزینه مجبور هستند در سرویس بهداشتی و حمام از روکار استفاده کنند.

این کار باعث کم شدن هزینه می شود و عایق کاری و بنایی سرویس های بهداشتی هزینه های زیادی در بر بگیرد.

در لوله کشی روکار پکیج باید دقت کنید که لوله کشی آب سرد و گرم رفت و برگشت پکیج به صورت زوج نصب شوند که شکل ظاهری خوبی به هم بگیرند.

لازم است بین دو لوله فاصله باشد این امر ضروری است زیرا اتصال دو لوله سرد و گرم در کنار هم باعث خسارت و خرابی به مرور زمان شود.

دو موردی که پیش از لوله کشی پکیج باید به آن توجه کرد عبارتند از:

• انتخاب جنس و طول مناسب لوله پکیج:

در انتخاب لوله مناسب توجه به ظرفیت انتقال حرارت لوله ها، قطر لوله ها، جنس لوله ها، ضخامت جداره ی لوله ها، سایز مناسب لوله ها، مقدار دمای مورد نیاز برای گرمایش ساختمان، محل نصب پکیج، متراژ محیط، قدرت پمپ پکیج، میزان و مقدار حرارت دمای آب، نوع مبدل به کار رفته در پکیج (غیر مستقیم، مستقیم) از عوامل اصلی انتخاب لوله پکیج می باشد.

• انتخاب نوع لوله کشی:

براساس مکان قرارگیری لوله ها، لوله کشی پکیج به دو نوع روکار و توکار تقسیم می شود، زیبایی و عدم نمایش لوله ها یکی از اصلی ترین مزایای لوله کشی توکار است. در لوله کشی روکار پکیج برای جلوگیری از گرمادیدگی لوله ها و ایجاد خمیدگی و شل شدگی در آنها و ایمنی و حد استاندارد بالا بهتر است از لوله های پنج لایه استفاده شود.

بهترین نوع لوله کشی پکیج کدام است؟

بهتر است برای لوله کشی پکیج از سیستم گرمایشی از کف استفاده کنید. در این نوع لوله کشی به دلیل چرخش آب و وجود پلیمر و آلومینیوم در لوله رسوب تولید نمی شود. در صورت به وجود آمدن رسوب در لوله بسیار کم و ناچیز است. در نتیجه آسیب کمتری به پکیج وارد می شود. در این نوع لوله کشی متراژ گرمایش از کف ، رفت و برگشت محاسبه می شود.

لوله کشی روکار پکیج

انواع لوله کشی های پکیج ساختمان از نظر کیفیت:

لوله پکس ( پکس هوشمند)

لوله های پکس نسل جدید لوله های پکیج هستند که عمر طولانی و دوام بالایی دارند. زنگ نمی زنند، انعطاف پذیری بالایی دارند، فشار بالایی را تحمل می کنند، در مقابل یخ زدگی و فشارهای بیرونی مقاومت بالایی دارند و در صورت له شدگی به حالت اول خود باز می گردند.

با انواع روش های لوله کشی ساختمان مثل لوله کشی گرمایش از کف و لوله کشی کلکتوری و…. بسیار سازگاری دارد و قیمت این نوع لوله با لوله پنج لایه در یک رنج قیمت است.

لوله کشی روکار پکیج

لوله پنج لایه:

لوله های پنج لایه عمر و دوام بالاتری نسبت به لوله های دیگر دارند. دچار پوسیدگی نمی شوند، زنگ نمی زنند، انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند، فشار بالایی را متحمل هستد، با سیستم های دیگر و روش های گوناگون لوله کشی ساختمان سازگاری دارند و تعمیر و ترمیم آن ها بسیار راحت و آسان است. ولی نسبت به لوله های دیگر هزینه بالایی دارند.

لوله کشی روکار پکیج

لوله سبز:

لوله ای پلیمری عمر و دوام بالایی دارند. دچار پوسیدگی نمی شوند، هزینه کمتری نسبت به دیگر لوله ها دارند. ولی تعمیر این نوع لوله ها سخت است و بیشتر برای لوله کشی شاخه ای و زیر کار مناسب هستند.

لوله کشی روکار پکیج

لوله گالوانیزه و فولادی:

لوله های گالوانیزه به دلیل مشکلات زیاد چند سالی است که دیگر در سیستم لوله کشی ها استفاده نمی شود.

لوله کشی روکار پکیج

نکته : نصب کردن پکیج و رادیاتورها در مکان مناسب و انتخاب مسیر صحیح در لوله کشی پکیج علاوه بر کمک به بهبود گرمایش محیط ، باعث سهولت و دسترسی به لوله ها ، برای انجام عملیات هوا گیری و تعمیرات لازم در صورت بروز مشکل انجام می شود.

اگر در لوله کشی خطایی رخ دهد یا از لوله های نا مناسب استفاده شود علاوه بر زیبا نشدن و نا خوشایند بودن محیط ، کار اصلی پکیج یعنی تولید آب و هوای گرم است که دچار مشکل می شود. پس نتیجه می گیریم صبوری ، مهارت و تجربه ، دقت عالی ترین موارد در انجام لوله کشی پکیج می باشند.

لوله کشی روکار پکیج

بهترین روش لوله کشی روکار پکیج از نظر کارایی و دوام:

۱- لوله کشی کلکتوری:

این نوع لوله کشی فقط با لوله های پکس یا هوشمند و لوله پنج لایه انجام می شود. در این روش یک کلکتور مرکزی نصب شده برای هر مصرف کننده یک شاخه از آن گرفته می شود.

مزایا روش لوله کشی کلکتوری:

 • • نصب اتصالات در کف انجام نمی شود.
 • • در کف ساختمان ها هیچ نشتی انجام نمی گیرد و می توان کنترل و بررسی بیشتری روی این روش نسبت به روش های دیگر داشت.
 • • اگر قسمتی از آن خراب شود می توان آن قسمت را برید و ترمیم کرد.
 • • فشار آب آن بیشتر است و افت فشار ندارد.
 • • تعمیر و تعویض قطعات فرسوده آن بسیار راحت و آسان است.
 • • عایق بندی لوله ها ، استفاده در سیستم آب رسانی پکیج و رادیاتور و… .

معایب روش کلکتوری:

هزینه اولیه بالایی در بر خواهد داشت.

لوله کشی روکار پکیج

لوله کشی انشعابی یا همان شاخه ای:

با تمام لوله ها می توان از روش لوله کشی انشعابی انجام داد. در این روش لوله ورودی با قطر بزرگتر انتخاب می شود و به وسیله سه راهی از آن انشعاباتی یا شاخه ای به هر مصرف کننده گرفته می شود.

مزایا لوله کشی انشعابی :

قیمت کمتر نسبت به روش کلکتوری دارد، نصب آن بسیار راحت و آسان است.

معایب لوله کشی انشعابی :

نشتی و شکستگی در اتصالات به وجود می آید، استفاده از اتصالات زیاد در کف باعث افت فشار می شود، در صورت خرابی یک قسمت از لوله کل آب واحد ساختمان قطع می شود و تا تعمیرات انجام نشود افراد آن واحد باید بدون آب سپری کنند.

لوله کشی روکار پکیج :

این روش لوله کشی با تمام لوله ها قابل انجام است. در این روش لوله ها با استفاده از بست های نگهدارنده بر روی دیوار نصب می کنند. این روش زیاد رایج نیست و در ساختمان های در حال تعمیرات بیشتر از آن استفاده می کنند.

در ساختمان های که امروزه ساخته می شود باید از مصالح مقاوم تری استفاده شود تا عمر ساختمان بالا برود و به همین دلیل لوله هایی را برای ساختمان خود در نظر بگیرید که عمر بالا و تولید روانه بازار باشد.

لوله کشی روکار پکیج

دلیل محبوبیت این نوع لوله ها:

 • یک تکه بودن لوله های پنج لایه:

این نوع لوله عدم استفاده از کمربند در لوله کشی در متراژ بالا را کمتر کرده است.

 • حمل راحت تر لوله پنج لایه:

حمل راحت تر این نوع لوله ها نسبت به لوله های دیگر به شکل بسته بندی و حلقوی بودن آن است.

 • مقاومت بالا لوله پنج لایه:

مقاومت بالا این نوع لوله در برابر حرارت که در سیستم های حرارتی مرکزی استفاده می شود.

 • شکل دهی بیشتر لوله های پنج لایه:

انعطاف پذیری این نوع لوله ها باعث عدم استفاده از زانویی می شود به دلیل یک لایه آلومینیوم در داخل لوله.

برای لوله کشی روکار پکیج خود می توانید با این شماره که در زیر درج شده است تماس بگیرید و مشکلات و سوالات خود را از تعمیرکاران ما بپرسید.

 

اجرای لوله کشی پکیج:

یکی از مراحل نصب پکیج دیواری لوله کشی است. لوله کشی باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر ظاهر و زیبایی باعث افزایش بازدهی گرمایشی دستگاه شود. انجام عملیات لوله کشی بدون آموزش صحیح و توانایی لازم، باعث نشتی در لوله ها می شود. به طوری که همیشه احتیاج به سرویس پکیج و آب گیری لوله ها است.

در کار مدار گرمایش تاثیر بدی گذاشته و مانع از عملکرد صحیح پکیج می شود. لوله کشی پکیج شامل چهار نوع لوله کشی می باشد مانند: لوله کشی اصلی آب سرد ، آب گرم ، سیستم رفت و برگشت می باشد.

نصب تک لوله ای :

یکی دیگر از انواع لوله کشی ها نصب تک لوله ای است. مزیت های این روش می توان به ساده بودن آن اشاره کرد و معایب آن می توان رسیدن حرارت تنها به ابتدای لوله اشاره کرد.

لوله کشی روکار پکیج

نکات ریز در مورد لوله کشی پکیج دیواری:

۱- برای بهتر داغ شدن شوفاژ در هنگام لوله کشی از تعداد زانوی کمتری استفاده کنید. زیرا هر چه تعداد زانو در لوله بیشتر باشد پمپ پکیج فشار بیشتری را تحمل می کند. اگر از زانو استفاده می کنید دقت کنید که قطر لوله ۲۵ باشد و زانو ۴۵ درجه باشد. این نوع از فشار زیاد بر پمپ و شکسته شدن آب از برگشت جلوگیری می کند و مشکلات کمتری برای پکیج ایجاد می کند.

۲- برای لوله کشی رادیاتورها بهتراست آنها را در زیر پنجره قرار دهید تا تاثیر سرمای خارج از محیط جلوگیری کند، در محاسبه متراژ گرمایش رادیاتور فقط مسیر رفت را حساب می کنیم. علم های رادیاتور که از آنها برای بستن رادیاتورها استفاده می کنیم باید در زیر پکیج ۳۲ باشد و نهایتا به لوله ۲۵ تبدیل شود.

۳- برای محاسبه قدرت پمپ از فرمول (قدرت پمپ = ۰٫۰۷۵ × متراژ لوله کشی) استفاده می کنیم. از این طریق می توانید متراژ مناسب لوله کشی با توجه به قدرت پمپ را به دست بیاورید.

۴- هر چه متراژ لوله بیشتر باشد فشار بیشتری بر پمپ پکیج وارد می شود، بهتر است از متراژ لوله کمتر استفاده کرد. اگر به هر دلیلی متراژ لوله کشی زیاد شد یک پمپ کمکی در قسمت رفت قرار دهید تا به پمپ اصلی کمتر فشار وارد شود. همچنین مسیر لوله کشی پکیج نباید پیچ و خم زیادی داشته باشد.

۵- بهتر است در هنگام لوله کشی از لوله های ۴/۳ استفاده کنید. استفاده از لوله های ۲/۱ در مواردی استفاده می شود که متراژ ساختمان کوچک و مسیر لوله کشی کوتاه است. زیرا این لوله ها به مرور باعث خرابی پمپ دستگاه می شوند.

 • • در انجام لوله کشی پکیج دیواری به خوبی دقت کنید تا از نیاز پی در پی به تعمیر و سرویس پکیج بکاهید و از خسارت های لوله کشی نامناسب پیش گیری کنید.
 • • در انتها اگر لوله کشی برای پکیج منزل شما به صورت روکار انجام شده است می توانید از داکت کشی استفاده کنید که زیبایی منزل یا محل کار شما حفظ شود.
لوله کشی روکار پکیج

روش و راهنمای لوله کشی پکیج دیواری:

لوله کشی پکیج دیواری که به دو نوع لوله کشی آب و لوله کشی گاز تقسیم بندی می شود. و این کار باید با دقت و اصولی انجام بگیرد. روش لوله کشی در پکیج مانند مرحله جداگانه است که با انجام دادن هر مرحله عمل لوله کشی پیش میرود.

نکته : انتخاب مسیر مناسب مهم ترین مورد است.

۱- نقشه ساختمان را بررسی کنید، با چک کردن نقشه ساختمان که توسط مهندس مربوطه کشیده شده محل نصب رادیاتورها و الگوی قرارگیری آنها را به دست می آورید.

۲- پس از بررسی نقشه ساختمان ، طرح شبکه لوله کشی را بریزید. با کشیدن نقشه لوله کشی پکیج دیواری و نمایش محل اتصال لوله ها به یکدیگر به مسیر درست لوله کمشی میرسید.

۳- در این مرحله به صورت عملی اندازه مسیر را به دست آورید تا به همان اندازه لوله تهیه کنید و با انتخاب لوله های مناسب و اندازه گیری قطر لوله ها می توانید اقدام کنید.

نکته: به علت قابلیت تحمل فشار زیاد و مقاوم بودن در برابر دمای زیاد گرما از لوله پلاستیکی استفاد کنید.

لوله کشی روکار پکیج

لوله کشی پکیج و شوفاژ دیواری به سه دسته تقسیم می شود که هر کدام روش خاص خود را دارند و در محیط های متفاوتی قابلیت استفاده دارند.

لوله کشی مختلط : در این سیستم طرز قرارگیری لوله ها هم در کف زمین و هم در سقف کاذب است.

لوله کشی لا برگشت مستقیم : این سیستم یک لوله کشی خوب برای منازل و محیط های کوچک می باشد.

لوله کشی با برگشت معکوس : امروزه در اکثر ساختمان های شهری با متراژ متوسط این سیستم رایج است.

به دلیل رسوب گرفتن لوله ها و تولید گرمایش مطلوب و مزایای زیاد سیستم لوله کشی گرمایش از کف این نوع لوله کشی محبوبیت بسیار زیادی دارد. روش لوله کشی پکیج در قیمت آن موثر است.

مفهوم سیرکوله در پکیج:

مفهوم اصلی سیرکوله یا سیرکولاسیون را می توانیم گرداندن معنی کنیم. معنی سیرکوله کردن در لوله کشی پکیج به معنی استفاده از پمپ های سیرکولاسیون جهت گردش هر چه بهتر جریان آب در سیستم گرمایشی است . انتخاب پمپ مناسب یکی از نکات مهم در راستای بازدهی بهتر سیستم سیرکولاسیون است . انتخاب پمپ مناسب باید از افراد متخصص و مجرب در این زمینه انجام گیرد .

لوله کشی روکار پکیج دیواری:

لوله کشی روکار بیشتر در مواقعی اجرا می شود که امکان چندانی برای لوله کشی توکار وجود ندارد و یا اینکه اجرای لوله کشی توکار به دلیل نیاز به عملیات ساختمانی و بنایی پس از آن، بسیار دشوار و با هزینه زیادی همراه است.

احتمال پوسیدگی لوله توکار، سهولت اضافه کردن فاضلاب، امکان تغییر سیستم لوله کشی آب، فاضلاب و شوفاژ ساختمان از دلایل اصلی اجرای لوله کشی به روش روکار می باشد. در برخی مواقع و به دلیل قیمت ارزان تر اجرا و تعمیرات این نوع لوله کشی انجام می شود.

 • • بهتر است لوله کشی رو کار، از گوشه ها و مکان هایی که دید کمتری دارند کشیده شود تا صدمه ای یا باعث از بین رفتن زیبایی محیط نشود.
 • • تا جایی که از لحاظ فنی امکان دارد باید از لوله هایی با قطر کمتر استفاده کنید تا لوله کشی ساختمان ظریف تر دیده شود.
 • • در برخی مواقع می توان به وسیله داکت، لوله کشی روکار را پوشاند.

برای تمیز و زیبا دیده شدن کار، لوله کشی آب سرد و گرم و شوفاژ رفت و برگشت به صورت زوج زوج انجام شود و هر زوج لوله به شکل موازی هم قرار دهید. در بعضی موارد تنها می توان، لوله هایی که آسیب دیده شده است را به شیوه روکار انجام داد و به بخش سالم دست نزد.

لوله کشی روکار گرمایش:

اگر نیاز به لوله کشی رو کار سیستم گرمایش دارید بهترین مدل برای اجرا مدل رادیاتوری است. برای لوله کشی گرمایش از کف نیاز به باز سازی و رو سازی دارد و باید در کف اجرا شود.

بعضی افراد از سیستم گرمایش از کف هم استفاده می کنند و بدون خراب کردن کف وعایق کاری در لوله کشی گرمایش از کف، را روی کف می سازند و دوباره اجرا و کف سازی می کنند. ولی باز هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

نکته: بهترین لوله برای لوله کشی روکار گرمایش ، لوله با سایز ۱۶ از نوع ۵ لایه است. پیشنهاد و راهکار کارشناسان ما به شما این است که اگر می خواهید لوله کشی روکار گرمایش کلکتوری داشته باشید باید از پکیج استفاده کنید و لوله کشی رو کار گرم و سرد را هم به وسیله کلکتور و با استفاده از سیستم پکیج را با هم انجام دهید.

لوله کشی روکار پکیج

انتهای شرایط دودکش و خروج دود پکیج:

پکیج های گرمایشی به دو نوع فن دار و بدون فن دسته بندی می شوند. در انتخاب سیستم خروج دود پکیج عوامل که در زیر آورده ایم بسیار موثر است:

لوله کشی پکیج دیواری:

۱- محل نصب پکیج مانند: نصب داخل یا خارج ساختمان
۲- قطر لوله به کار رفته برای دودکش
۳- متراژ ساختمان
۴- نوع لوله کشی دودکش

برای لوله کشی انواع پکیج دیواری باید از یک فرد با تجربه و مجرب بخواهید تا این کار را برای شما به خوبی و دقت و رعایت استاندارد انجام دهد. برای این کار می توانید با کارشناسان و متخصصان ما کمک بخواهید.

آن ها دوره های پیشرفته خود را گذرانده اند و در سراسر تهران : شمال تهران ، غرب ، شرق جنوب ، مرکز تهران و استان البرز خدمت رسانی می کنند.

کارشناسان با تجربه ما به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی به تمام نقاط تهران و شهرستان ها خدمات رسانی می کنند و در اسرع وقت به یاری شما می رسند. متخصصان ما ساعتشان را برای خدمت رسانی به شما کوک می کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

یک پاسخ

 1. مطالب مفیدی بودند ، واقعا باعث روشن شدن قضیه لوله کشی پکیج بود . با تشکر و قدردانی از شما هموطن گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =