تاسیسات سرویس
تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی در تهران و عیب یابی کولر آبی تضمینی و ارزان

تعمیر کولر آبی کاملا تضمینی در تهران و البرز

به دنبال سرویس کار برای تعمیر کولر آبی منزل خود هستید؟؟؟
بهترین خدمات سرمایشی در پایتخت و شهرستان ها و…

تعمیر کولر آبی با رسیدن هوای گرم و شروع فصل تابستان مردم از کولر هایشان در این فصل استفاده می کنند و باید بدانید که قبل از روشن کردن کولر آبی باید سرویس دهی کنید.

سرویس کولر آبی را خودتان می توانید انجام دهید ولی به یک کننده کار بسپارید. خیالتان راحت است چون هر روز کارشان است و اگر ما بخواهیم این کار را انجام دهیم. همش نگران این هستیم که نکند دستم به این بخورد خراب شود.

تعمیرات تخصصی کولر آبی

تعمیر کولر آبی :

قبل از این که به پشت بام بروید تمام دریچه های کولر را در اتاق ها و یا سالن باز کنید که وقتی کولر روشن شد به موتور آن فشار وارد نشود و بعد وقتی که به پشت بام رفتید از یک نفر بخواهید که در داخل ساختمان کولر را روشن کند و بعد از آن نفر بخواهید کولر را دوباره خاموش کند و با پشت دست به بدنه کولر دست بزنید تا برق نداشته باشد.

همچنین شما می توانید برای دریافت خدمات تعمیر کولر آبی غرب تهران هم از سایت تاسیسات سرویس کمک بخواهید. البته ما در سایر مناطق مانند شرق تهران – شمال تهران – جنوب تهران هم خدمات تعمیر کولر آبی را انجام می دهیم.

تعمیر کار تخصصی کولر آبی

همش اضطراب داریم پس بهتر است تعمیر کولر آبی را به یک فرد کاربلد بسپاریم. شما با برقراری اولین تماس با پشتیبانان و هماهنگی لازم با پرسنل, سرویس کاران ما در محل حاضر می شوند و ایرادها را بررسی می کنند. با این کار هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی می شود.

اگر احتیاج به سرویس هر نوع کولر آبی دارید و نگران این هستید. که شاید ما مدل کولر شما را نتوانیم درست کنیم. این طور نیست ما تمام مدل های متفاوت کولر های آبی شما را سرویس دهی می کنیم.

 

فقط لازم است با این شماره های زیر تماس بگیرید. ما با تیم تجربه ای که داریم به صورت ۲۴ ساعته کار می کنیم و تعطیلی نداریم.

شماره تماس : ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷
شماره دفتر : ۰۲۱۶۶۲۵۳۶۵۷

 

کولر آبی در دو بخش گردش آب و گردش هوا تشکیل شده است که این دو گردش از دو موتور جداگانه انجام می شود. گردش آب کولر از پمپ آب و گردش هوا به وسیله موتور اصلی کولر استفاده می شوند.

 

قطعات کولر آبی به سه دسته تقسیم می شوند:

 • الکتریکی : شامل کلید سه دکمه ای قطع و وصل ، پمپ آب و موتور کولر است.
 • مکانیکی : شامل توربین هوا ، تسمه و شناور است.
 • ثابت : دریچه ها ، بدنه ، اتصالات شبکه آبرسانی و شیر تخلیه می باشد.

بررسی پوشال کولر آبی:

بررسی پوشال کولر آبی

پوشال های آبی را به خوبی بشویید و اگر خراب است آن را عوض کنید. بهتر است هر دو سال یک بار پوشال کولر را عوض کنید. البته باید گفت که بستگی به شرایط آب و هوایی محل زندگی شما دارد. توجه کنید برای خرید پوشال هم اندازه و با کیفیت بودن را مد نظر داشته باشید.

 

بررسی موتور کولر آبی:

بررسی موتور کولر آبی

هر کولر آبی یک پمپ آب دارد که عمل گردش آب را انجام می دهد و یک دینام دارد که آن گردش هوا را انجام می دهد. اگر این موتور سالم تر باشند کار کرد کولر مطلوب تر و بهتر است.

پس میشه گفت در سرویس کولر آبی این دو نوع موتور را به خوبی تمیز کنید و آن را روغن کاری کنید. نکته قابل توجه این است برای روشن کردن آن اول چره را با دست بچرخانید تا روان شود.

شستشوی کولر و کف کولر را فراموش نکنید.


سایه بان برای کولر آبی:

سایبان برای کولر آبی

اگر کولر آبی شما زیر نور خورشید مستقیم قرار دارد و در اثر گرمای زیاد بدنه کولر داغ می شود. برای همین باعث می شود که کولر کارآیی سرمایشی خود را به خوبی انجام ندهد و به مرور زمان دچار مشکل می شود. پس حتما برای کولر آبی خود یک سایه بان بخرید.

 

شستشوی کامل کولر های آبی:

دریچه اطمینان را باز کنید و کولر خوب بشویید و اگر در کولر رسوب دارد می توانید از مواد جرم گیر استفاده کنید. در موقع شستن کولر توجه کنید که رنگش نپریده باشد.

چون کولر آبی است و با آب کار می کند باعث زنگ زدگی می شود. اگر قسمتی رنگش پریده بود از کمی رنگ ایزوله تهیه کنید و با قلمو به قسمت رنگ پریدگی بزنید.

شستشوی کامل کولر آبی

از آنجا که کولر آبی درجه ای برای تنظیم دما ندارد برای صرفه جویی در مصرف آن باید به صورت دستی مدتی کولر را خاموش کنید. ولی در فصل تابستان هوا آنقدر گرم است حتی به فکر کسی نمی رسد که کولر را برای دقیقه ای خاموش کنند و این موضوع باعث می شود که کولر زود کثیف شود و زود به زود باید سرویس دهی شود تا خوب برای شما کار کند.

اگر به موقع سرویس دهی نکنید مصرف برق شما بالا می رود. چون بر اثر کثیفی و گرد و غبار کولر سرمایش خود را از دست داده و به خود فشار میاورد تا فضای خانه را سرد کند و باعث خرابی و خسارت بیشتری می شود.

پس تصمیمی می گیریم که تعمیر کولر آبی پیش از آمدن فصل گرما برای کاهش و مصرف انرژی و افزایش کارایی کولر بسیار اهمیت دارد.

 

تنظیم مکانی کولر:

بر اثر تکان هایی که موتور در حال روشن است باعث می شود بعد از مدتی کولر جابه جا شود این جا به جایی باعث می شود که دهانه خروجی کولر و دهانه ورودی کولر از هم جدا شوند و این باعث می شود که باد کولر هدر برود.

بیشتر مردم این ناحیه اتصال را با پارچه های برزنتی می پوشانند و به مرور زمان این پارچه ها می پوسد و پاره می شود. پس در هنگام سرویس دهی به دهانه خروجی و دهانه ورودی کانال و پارچه برزنتی خوب دقت کنید.

 

تنظیم شناور کولر:

شناور کولر وسیله ای است که مقدار آب وروی به کولر را تنظیم می کند و وقتی آب در مخزن به اندازه کافی می رسد جلوی آب را می گیرد تا آب اضافی وارد نشود در هنگام سرویس دهی خوب دقت کنید که مشکلی نداشته باشد.

شناور را طوری تنظیم کنید که هیچ آبی از دریچه اطمینان به بیرون نریزد و فلکه آب کولر را باز کنید و بررسی کنید که شناور خوب کار می کند یا نه؟

 

اگر در حال پر شدن در مخزن خیلی طول می کشد و نمی خواهید منتظر بمانید با دست آرام شناور را بالا بیاورید و ببینید که جریان آب قطع می شود یا نه؟! اگر این عمل به درستی انجام نشد باید شناور را عوض کنید.

اگر شناور سالم باشد بعد از پر شدن مخزن سطح آب باید یک سانتی متر پایین تر از ارتفاع شیر تخلیه باشد و نکته قابل توجه این است که کولر باید به زمین تراز باشد در غیر این صورت آب در یک گوشه جمع می شود و باعث خراب شدن شناور می شود.

 

نگهداری صحیح از کولر آبی:

نگه داری صحیح از کولر آبی

برای نگهداری صحیح از کولر آبی اولین کار این است که کولر آبی را در محل مناسب نصب کنید. برای این کار از موارد زیر استفاده کنید.

 • • سعی کنید جایی را که می خواهید کولر آبی را نصب کنید در ساعت کمتری از روز نور مستقیم آفتاب باشد.
 • • کولر آبی را نزدیک دیوار ها و ستون ها نصب کنید تا لرزش کمتری داشته باشد.
 • • برای بالا نگه داشتن کولر آبی از یک چهار پایه ارتفاع حدود ۳۰ سانتی متر استفاده کنید.
 • • کولر آبی را از دودکش ها و هواکش ها و لوله های ونت فاضلاب (لوله زانویی برای خروج مواد زائد) دور نگه دارید تا مکش کولر وقتی انجام می شود هوای بد بیرون به داخل خانه نیاید. اگر در نزدیکی موارد گفته شده قرار بگیرد در هنگام مکش بوی بد به فضای داخل می آید.
 • • برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و لرزش کولر آبی در محل وصل کولر به کانال ها از برزنت استفاده کنید.

 

هزینه تعمیر کولر آبی

عوامل موثر بر قیمت در تعمیرات کولر آبی :

عوامل موثر بر تعمیر کولر آبی
هزینه متوسط تعمیر کولر آبی در تهران بالا رفته البته باید توجه کنید که کولر شما درچه مکانی قرار دارد؟! در بالکن ، روی چهار پایه ، روی پشت بام و یا یک جایی که رفتن در آنجا سخت باشد هزینه تغییر می کند و عواملی در سرویس هم بستگی دارد که چه چیزهایی باید عوض شود آیا نیاز به شستشو هست یا نه؟ به همه اینها بستگی دارد.

تعمیر کولر آبی مثل عوض کردن پوشال ، تسمه ، روغن کاری ، شستشو پمپ آب این ها باعث می شود هزینه کمی بالاتر برود. ولی در مورد این که برای خرید قطعات خراب شده که باید خریداری شود در رفت و برگشت هیچ مزدی بابت کرایه از شما گرفته نمی شود و در وصل کردن قطعات هم هزینه ای گرفته نمی شود.

 

آیا قیمت تعمیر کولر آبی متفاوت خواهد بود؟!

این هم قابل ذکر است که خدمات در تهران و در محل های مختلف قیمت های متفاوتی دارد. می توانید بروید سوال کنید. سرویس کولر آبی در سایت تاسیسات به محل و بالا شهر و پایین شهر ربطی ندارد.

ما کار را می بینیم اگر قطعات قابل تعویض باشد تعویض می کنیم و اگر احتیاج به شستن باشد برایتان می شوریم و در کمترین زمان به شما تحویل می دهیم و با سود کم راضی هستیم.

قیمت تعمیرات کولر آبی

هدف ما این است که کار درست تحویل مشتری بدهیم تا مشتری از ما راضی باشد. این مطلب را برای شما کاربران ذکر کردیم تا در جریان باشید که همه جا نرخ ها و هزینه ها یکی نیست.

ولی نگران نباشید با سایت تاسیسات تمام کارهایتان به خوبی و با رضایت شما انجام می شود. برای تماس با ما می توانید با این شماره تماس بگیرید.

جهت مشاوره و سفارش: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷
دفتر: ۰۲۱۶۶۲۵۳۶۵۷

 

تست نهایی :

بعد از این مراحل انجام شده باید مدتی صبر کنید تا کولر آبگیری کند. حالا پمپ را روشن کنید تا آب خوبی وارد دریچه شود. دقت کنید که سیستم انتقال آب نشتی نداشته باشد.

اگر نشتی داشته باشد قطعات کولر خراب می شود و اگر مشکلی نداشت دو دریچه را ببندید و ببینید آب به خوبی روی پوشال ها پخش می شود؟ آب باید پوشال را از بالا به پایین خیس کند و اگر آب در وسط راه منحرف شد باید دریچه را در بیاورید و پوشال را جا به جا کنید.

قبل از روشن کردن کولر آبی صبر کنید مدتی پمپ روشن باشد تا پوشال ها به خوبی خیس شوند. حالا می توانید کولر آبی خود را روشن کنید.


جمع بندی:

 • تعمیر کولر آبی هر سال قبل از شروع تابستان باید با دقت انجام شود تا در مصرف برق صرفه جویی شود.
 • با دقت پوشال ها را بشویید در صورت کثیف بودن فضای خانه بوی نامطبوعی می گیرد و کولر به خوبی کار نمی کند.
 • موتور کولر آبی را به خوبی روغن کاری کنید تا نرم شود. تسمه موتور را باید بررسی کنید تا پاره یا پوسیده نباشد.
 • از سایبان استفاده کنید تا دمای داخل کولر پایین بیاید و کولر به خوبی کار خود را انجام دهد.
 • نباید رنگ قطعات کولر پریده باشد چون با برخورد آب زنگ می زند.
 • شناور سطح آب داخل مخزن را به خوبی بررسی کنید.

 

اگر درست نشد چه بکنیم؟

اگر تمام این موارد را به خوبی انجام ندهید کولر دچار مشکل می شود و خساراتی بیشتر از این به بار میاورد.

اگر برای تعمیر کولر آبی از یک کاربلد کمک بگیرید خیالتان راحت است که خود کار خودش را می کند. و دیگر احتیاجی به نگرانی و اضطراب نیست و کار هم به خوبی و در مدت زمان کم و در هزینه صرفه جویی می شود.

 

برای این کار می توانید با ما در سایت تاسیسات تماس بگیرید و از خدمات ما بهره ببرید. ما در هر جایی از تهران کار می کنیم در تمام نقاط تهران و استان البرز و شهرستان ها خدمات می دهیم و به صورت شبانه روز ی و ۲۴ ساعت با شما کاربران هستیم .

شماره تماس با ما: ۰۹۱۲۰۸۲۷۶۰۲۷

 

مزایای خدمات از ما:

 • • تعمیر کولر آبی در اکثر نقاط تهران با سرویس کارانی ماهر و دوره دیده و به روز انجام می شود.
 • • نزدیک ترین محل به منزل شما برای تعمیر کولر آبی شما
 • • در تمام شبانه روز و در هر ساعت در خدمت شما هستیم.
 • • هزینه تعمیر و سرویس کولر گازی کمتر از جاهای دیگر گرفته می شود.
 • • استفاده از ابزار و تجهیزات مرغوب
 • • در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نطر حضور پیدا می کنند.

 

خصوصیات کارشناسان سایت تاسیسات سرویس:

 • • بهترین خدمات را به صورت حرفه ای و تجربیات کسب کرده به شما ارائه می دهند.
 • • سرعت کار بالایی دارند.
 • • به موقع در محل حضور دارند و متعهد و خوش اخلاق هستند.
 • • در همه کارهایشان برنامه ریزی می کنند تا خیلی سریع مشکل شما را رفع کنند.

 

خدمات تاسیسات سرویس:

 

مطالب پیشنهادی ما در مورد تعمیرات انواع کولر:

 

جهت دریافت هر گونه از این خدمات می توانید با سایت تاسیسات سرویس تماس بگیرید. ما با داشتن بیش از ۲۰۰ پرسنل کارآزموده در سراسر تهران با سابقه خدمات دهی ۲۰ ساله منتظر تماس شما خواهیم بود.

نوشتهٔ پیشین
اصول لوله کشی در قسمت فاضلاب ساختمان
نوشتهٔ بعدی
نصب کولر آبی در تهران با پشتیبانی و ارزان | کمتر از نیم ساعت

No results found

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ببرافکن
  می 14, 2019 7:38 ق.ظ

  سلام همکارانتون خوب وقت میزارن سر تعمیراتشون. فکر نمیکردم اینقدر اهمیت بدن. ممنونم

  پاسخ
 • سلام یه سوال داشتم
  کولر آبی ما خیلی صدا میده. انگار داره سوت می کشه . واقعا رو اعصابه. مشکلش چیه میتونید بگید.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   ژوئن 2, 2019 6:21 ق.ظ

   با احترام
   بنظر میاد مشکل از تسمه کولر باشه. اگر می تونید کمی تسمه کولر را شل کنید و در غیر اینصورت همکاران ما برای بازدید و سرویس دهی کامل کولر آبی خدمت شما اعزام شوند.

   پاسخ
   • سلام
    شما مشاوره هم برای خرید کولر میدید یا اینکه فقط سرویس یا تعمیر کولر آبی رو تو تهران انجام میدید؟

    پاسخ
    • مدیر سایت
     ژوئن 6, 2019 4:48 ب.ظ

     سلام و درود خدمت شما
     برای اینگونه مسائل می توانید با واحد پشتیبانی ما در تماس باشید.

     پاسخ
 • سلام
  من کولر رو روغن کاری می کنم اما نمیدونم چرا باز صدای کولر زیاد هست.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   ژوئن 9, 2019 7:36 ق.ظ

   پاسخ
   خود موتور دلیل اصلی صدا نیست. احتمالا مشکلی در یاتاقان و بلبرینگ شما وجود دارد. با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا راهنمایی بهتری به شما بکنند.

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با کارشناس