عیب یابی کولر گازی اسپیلت فوری با ضمانت

عیب یابی کولر گازی و روش برطرف کردن مشکلات کولر گازی و اسپلیت

خدمات سایت سرویس تاسیسات در تمامی ساعات روز و در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده هستند تا برای ارائه خدمات عیب یابی کولر گازی و اسپیلت به شما در صورت بروز هرگونه مشکل تعمیر کار خود را در سریع ترین زمان اعام کنیم.

خدمات ما به شما گارانتی و ضمانت کار می باشد خدمات سایت سرویس تاسیسات در محدوده کل تهران و شهرستان های اطراف و همچنین استان البرز می باشد و با داشتن یک تیم کامل و با تجربه می توانیم خدمات ارزنده در این زمینه به مشتریان خود ارائه دهیم.

مشکلات کولر گازی از کجا شروع می شود؟

عیب یابی کولر گازی اسپیلت

در فصل تابستان با رسیدن هوای گرم نیاز مردم به استفاده از کولر گازی زیاد می شود. وقتی که از سرکار و بعد از یک روز سخت کاری که در دمای بالای تابستان به خانه می رسید و کولر را روشن می کنید متوجه می شوید که کولر با اندازه کافی خنک نمی کند. این بدترین اتفاقی هست که می تواند برای شما رخ دهد.

در این لحظات سوالات زیر به ذهن شما می آید:

 • • حالا باید به فکر این باشید که چه کنم؟!
 • • و به چه کسی زنگ بزنم تا مشکل کولر را حل کند؟!
 • • به هر کسی هم که نمی شود اعتماد کرد.
 • • حالا شماره تماس یک تعمیرکار کولر را از کجا پیدا کنم؟!
 • • اصلا از کجا معلوم که کار رو بدرستی انجام بده!!
 • • اگر دوباره کولر خراب شد اصلا برای تعمیر دوباره میاد؟!
 • • اگر هم اومد و تعمیر را انجام داد آیا هزینه تعمیر دوباره را میگیرد؟!
 • • هزینه عیب یابی کولر گازی چقدر میشه؟!
 • • اگه هزینه تعمیر کولر گازی زیاد باشه چی؟!
 • • شاید تعمیرکار یک قیمت بالا در نظر داشته باشه؟!
 • • چطور متوجه بشم که قیمتی که میده واقعا یک قیمت منصفانه هست؟!
عیب یابی کولر گازی اسپیلت

تمامی این سوالات مطمئنا در ذهن شما می آید. اما باید بدانید که مجموعه هایی هستند که برای حل مشکلات و عیب یابی کولر گازی شما آماده خدمات در کمترین زمان همراه با گارانتی هستند.

فقط نیاز هست که در اینترنت خدمات سایت سرویس تاسیسات را سرچ کنید و با بهترین سایت خدمات دهی در تهران و البرز که بیش از ۲۰۰ سرویسکار در این مجموعه با بیش از ۲۰ سال تجربه و مهارت حضور دارند درخواست کمک دهید.

در چه زمانی تعمیرکار به محل اعزام می شود؟

عیب یابی کولر گازی اسپیلت

ما بعد از تماس شما حتی در کمتر از نیم ساعت سرویسکار خود را به محل مورد نظر اعزام می کنیم. همچینین تمامی موارد بالا که در ذهن شما آمده را برطرف خواهیم کرد.

همیشه توصیه می کنیم قبلا اینکه کولر گازی را روشن کنید بهتر است یکبار آن را چک کنید تا اگر مشکلی داشت برای رفع آن اقدام کنید. ممکن است که بعد از روشن کردن کولر مشکلات شما بیشتر شود.

چه نوع کولرهایی در سایت سرویس تاسیسات تعمیر می شود؟

عیب یابی کولر گازی اسپیلت

ما انواع کولر ها را برای شما تعمیر می کنیم. پس نگران نباشید که شاید کولر ما قدیمی باشد و کسی نتواند براحتی آن را تعمیر کند. یا اینکه برند کولر گازی ما شناخته شده نباشد و تعمیر کار کولر گازی به قطعات آن آشنایی نداشته باشد.

ما تمامی کولرها را تعمیر می کنیم. زیرا از بهترین سرویسکاران شهر تهران و البرز کمک می گیریم و همه آنها با پشت سر گذاشتن تست ها و تعمیرات فراوان و با کسب رضایت مشتری به جمع ما اضافه شده اند.

آیا کولرهای گازی خریداری شده از بانه هم تعمیر می شود؟

عیب یابی کولر گازی اسپیلت

یکی دیگر از مشکلات مردم استفاده از کولر های خریداری شده در بانه می باشد. سرویسکاران سایت سرویس تاسیسات برای عیب یابی کولر گازی خریداری شده از بانه نیز خدمات می دهند. پس نگران این مشکل نیز نباشید.

ضمانت و خدمات رایگان در عیب یابی کولر گازی سایت سرویس تاسیسات

عیب یابی کولر گازی اسپیلت

یکی از مورادی که بعد از عیب یابی کولر گازی اهمیت دارد ضمانت خدمات می باشد. زیرا نمی توان به هر کسی که کار تعمیرات کولر گازی را انجام می دهد اعتماد کرد.

سایت سرویس تاسیسات تمامی خدمات خود را ضمانت می کند و در صورتی که عیب یابی کولر گازی انجام شود و بعد از آن دوباره خراب شود. خدمات تعمیرات کولر گازی و اسپلیت دوباره به صورت رایگان انجام می شود.

چرا به خدمات عیبی یابی کولر گازی یا اسپلیت نیاز دارید؟

عیب یابی کولر گازی اسپیلت
 • • اگر احساس می کنید که کولر گازی شما به اندازه کافی خنک نمی کند.
 • • یا آب کولر گازی شما نشتی دارد.
 • • یا کولر گازی شما از حرکت باز نمی ایستد.
 • • یا حتی فن داخلی و خارجی کولر شما کار نمی کند و در کارکرد آن مشکلی ایجاد شده است.
 • • حتما با واحد پشتیبانی سایت سرویس تاسیسات تماس بگیرید.

تعمیرات و عیب یابی کولر گازی در سریع ترین زمان و همراه با ضمانت خدمات رایگان دوباره برای شما در تمام مناطق تهران و البرز انجام می شود.

تعمیر و عیب یابی کولر گازی

عیب یابی کولر گازی اسپیلت

کولر روشن نمی شود

علت ۱- پریز برق ندارد، دو شاخه یا سیم که به کولر ربط دارد دچار خرابی شده است.

رفع مشکل: با رسیدگی به پریز برق و اطمینان داشتن از سالم بودن بدنه کولر با احتیاط جدا کنید و پس از آن دو شاخه را وارد پریز کنید و توسط ولت متر مقداری برق را در ترمینال اصلی اندازه گیری کنید.

اگر در ترمینال اصلی ولتاژ نداشت اول دو شاخه و بعد سیم رابط را عوض کنید. البته در صورتی که بررسی دو شاخه مشکل خاصی نداشته باشد.

علت ۲- کلید اصلی خراب است

رفع مشکل: در بعضی از کولر ها کلید قدرت ندارد یعنی فاز اصلی مدار از این کلید عبور کرده در صورت مشکل داشتن کلید قدرت به دلیل نداشتن فاز در مدار عیب ۱ دیده می شود. کلید قدرت را می توان پس از خارج کردن دو شاخه از پریز بررسی کرد.

بهتر است سر سیم را جدا کنیم. اهم متر را بر روی رنج ۱ قرار دهید و رابط ها را به پایه های کلید متصل کنید.

اگر کلید سالم باشد با گذاشتن کلید روی حالت on عقربه صفر را نشان می دهد و در همین زمان کلید را روی off بگذارید که عقربه به سمت بی نهایت می رود. اگر این طور نشد کلید مشکل دارد و باید عوض شود.

علت ۳- سیم های رابط قطع شده اند

رفع مشکل: اگر در سیم بندی مدار اصلی فاز و نول قطع باشند عیب ۱ به وجود می آید. لازم است اتصالات تا محل بین ترموستات و کلید موتور فن بررسی شود.

موتور فن روشن می شود اما کمپرسور حرکت نمی کند.

علت ۴- فاز یا نول اصلی کمپرسور قطع است.

رفع مشکل: سیم های رابط را بررسی کنید اگر سیمی از محل اتصال خود قطع شد دوباره اتصال مجدد را انجام دهید.

علت ۵- ترموستات خراب است

رفع مشکل: دو شاخه کولر را از پریز بکشید و سیم های رابط را جدا کنید و سیم رابط ترموستات و رابط های اهم متر را به آن وصل کنید. با حرکت ترموستات (عقربه ی ترموستات) در جهت عقربه ی ساعت و عقربه اهم متر به عدد می ایستد و با قطع ترموستات (حرکت در جهت خلاف عقربه ساعت) عقربه به سمت بی نهایت می رود.

اگر در هنگام تست کلید موارد گفته شده مشاهده نشد کلید ترموستات خراب است. ترموستات را عوض کنید در هنگام خرید ترموستات جدید توجه کنید که ترموستات مخصوص کولر گازی باشد.

علت۶- اورلود دائما در حالت قطع است

رفع مشکل: برخورد اورلود در حالت عادی به یکدیگر وصل هستند که این اتصال به وسیله اهم متر دیده می شود. در غیر این صرت اورلود با شماره کد شبیه خود عوض می شود. لازم است بدانید در بیشتر کولرهای گازی اورلود درون پوسته آهنی کمپرسور قرار دارد.

علت۷- کمپرسور خراب است

رفع مشکل: بهتر است کمپرسور را در حالتی که متصل به برق است بررسی کنید. کولر را روشن کرده موتور فن را به حرکت در بیاورید. ترموستات را در حالت روشن بگذارید و اگر از قبل سر سیم های موتور را بررسی کردید اول ولتاژ دو سر اصلی و مشترک کمکی را اندازه گیری کنید. اگر به هر دو سیم پیچ ولتاژ می رسد ولی حرکت نمی کند باید کمپرسور را تعمیر یا عوض کنید.

علت۸- خازن راه انداز کمپرسور دچار مشکل است

رفع مشکل: اگر خازن خراب باشد به محض حرکت ترموستات درجهت عقربه های ساعت موتور میل حرکت می کند ولی خوب راه نمی رود.

در این حالت کمپرسور توسط کم نور شدن لامپ های روشنایی منزل قابل تشخیص و به وسیله جریان اضافی است که کمپرسور به این حالت می شود و اورلود حرکت می کند.

خازن را از مدار جدا کنید و پس از خارج کردن به یکی از این موارد گفته شده در بحث خازن آن را آزمایش کنید. اگر عیب از خازن بود خازن جدید تهیه کنید.

کلید فن را روی تمام حالت قرار دادیم ولی فن روشن نمی شود. (کمپرسور عمل می کند)

علت ۹- فاز یا نول اصلی فن قطع شده است

رفع مشکل: احتمال دارد که فاز کلید چند حالته و یا نول خود موتور فن قطع شده باشد. این مورد گفته شده را بررسی کنید و اگر متوجه شدید که براثر برخورد پارگی یا سیمی جدا شد مشکل را برطرف کنید تا فن کار خود را ادامه دهد.

علت ۱۰- کلید فن خراب است

رفع مشکل: کولر را از برق جدا کنید و پس از آزاد کردن برخوردهای کلید فن یکی از رابط های اهم متر را روی برخورد ورودی فاز قرار دهید و با زدن کلید (حالت۱) باید با اتصال رابط دوم اهم متر بر روی یکی از پایه ها عقربه منحرف می شود و روی عدد صفر می ایستد.

علت۱۱- خازن راه اندازه موتور فن خراب شده است

رفع مشکل: اگر مشکل از خازن باشد با حالت ۱ کلید فن، موتور صدای هوم می دهد و شروع به آمپرکشی می کند که اگر به موقع کلید فن خاموش نشود موتور فن می سوزد همین واکنش موتور در سایر حالت ها کلید فن با کمی شدت یا ضعف مشاهده می شود.

خازن راه انداز موتور فن را از مدار خارج کنید و پس از تخلیه به یکی از روش های گفته شده تست خازن ها آزمایش و بررسی کنید. اگر خازن خراب است آن را عوض کنید.

عیب۱۲- موتور فن خراب است

رفع مشکل: از آنجا که موتور فن کمی پیچیده است و از نوع موتور های القایی چند سرعته محسوب می شود تشخیص سیم پیچ خراب و تعمیر آن تا حدودی مشکل است می توان موتور را به تعمیرگاه ببرید و مشکل آن را به تعمیر کار مجرب واگذار کنید.

عیب ۱۳- ترموستات تنظیم نیست

رفع عیب: ترموستات را بر روی درجه مناسب بگذارید تا سرمایی که از کولر ایجاد می کند برای نیاز محیط باشد.

سایت سرویس تاسیسات آماده انجام خدمات عیب یابی کولر گازی و جابجایی کولر گازی و اسپلیت در تهران و البرز می باشد. برای دریافت خدمات می توانید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 4 =