تاسیسات سرویس
نصب کولر گازی در تهران

نصب کولر گازی اسپلیت فوری و ارزان همراه با ضمانت

نصب کولر گازی در تمام تهران توسط بهترین نصاب کولر

نصب کولر گازی در سایت تاسیسات با داشتن بهترین نصاب کولر گازی با اولین تماس شما در سریع ترین زمان انجام می شود. مناطق تحت پوشش سایت تاسیسات سرویس برای نصب کولر گازی در کل تهران و البرز انجام می شود. همچنین خدمات تعمیر کولر گازی – سرویس کولرهای گازی – تعمیرات برد کولر و کندانسور کولر توسط نصاب کولر گازی انجام می شود.

خیلی از نمایندگی های سطح شهر به خاطر عدم تجربه کافی در نصب کولر گازی مرتکب اشتباهاتی می شوند که در صورت استفاده از کولر گازی احتمال دارد قسمتی از آن به مشکل بخورد.

 

اگر به خدمات نصب کولر گازی در تهران و برندهای دیگر نیاز داشتید می توانید از خدمات تاسیسات سرویس و نصاب کولر گازی ما کمک بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ بدری – ۶۶۲۵۳۶۵۷ – ۰۲۱

 

اما سایت تاسیسات برای اینکه بتواند با ارائه بهترین خدمات تعمیر و نصب انواع کولر گازی رضایت مشتریان را جلب کند. در صورت مشاهده مشکلی چه کوچک و چه بزرگ آماده انجام تعمیرات لازم به صورت رایگان خواهد بود.

نصب کولر گازی در تهران

توصیه های مهم توسط نصاب کولر گازی

کارشناسان ما قبل از نصب کولر گازی توصیه های مهمی را در مورد محل مناسب قرارگیری کولر گازی – نوع مناسب کولرگازی – بهترین برندها برای نصب کولر گازی – توصیه مهم برای نگهداری خوب کولر گازی و نکات دیگر را به شما خواهند گفت.

اما در این مقاله به نکات مهمی در رابطه با نصب کولر گاز خواهیم پرداخت تا اگر خودتان نیاز به نصب انواع کولر گازی در منزل خود داشتید , بتوانید از این نکات استفاده کنید.

 

برای دریافت خدمات مختلف سرویس کولر گازی انواع برندهای مختلف در بازار می توانید از سایت تاسیسات سرویس درخواست نیرو کنید.

روش نصب دستگاه کولر اسپلیت:

در ابتدای نصب کولر گازی باید دقت کنید که سینی پنل را به خوبی نصب کرده اید. اهمیت سینی پنل به خاطر محافظت از پنل داخلی بالا هست. به همین خاطر پیشنهاد می شود که با دقت بالا و با محکم کاری آن را نصب کنید.

در ضمن فراموش نکنید که سینی پنل را باید کاملا تراز قرار داد تا در کارکرد کولر مشکلی پیش نیاید. نکته مهم در نصب سینی کولر گازی این هست که حتما باید فاصله بین سقف خانه تا سینی چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر به صورت حداقل باشد.

بخش بعدی که باید رعایت شود بخش کندانسور می باشد. با توجه به جایگذاری پنل داخلی موقعیت کندانسور بیرونی را مشخص کنید و برای آن از یک پایه زمینی یا دیواری استفاده کنید.

نصب کولر گازی ایستاده

هشدار!!! به هیچ وجه مکان قرارگیری کولر گازی و کولر آبی نباید در نزدیکی هم باشد. به دلیل اینکه کار این دو کولر کاملا بر عکس دیگری هست و اگر در اجرای وظایف انها خللی وارد شود. این مشکل در موتور آنها رخ می دهد.

زیرا کولر گازی کار دریافت رطوبت را انجام می دهد در حالی که کولر آبی بر عکس آن عمل کرده و رطوبت را خارج می کند.

 

محل نصب یونیت داخلی:

هنگام نصب کولر گازی باید دقت داشت که محل نصب یونیت داخلی به دکوراسیون هیچ آسیبی وارد نکند. دقت کنید در نصب کولر گازی باید اتصال بین یونیت داخلی و خارجی به آسانی انجام شود و از لحاظ ارتفاع و متراژ اختلاف زیادی نداشته باشند.

محل قرارگیری پنل باید بر روی مکان و یا دیواری قرار گیرد که تحمل وزن آن را داشته باشد. همچنین باید دقت کنید که محل نصب کولر گازی باید در جایی باشد که هوا و باد در جریان باشد. در غیر این صورت احتمال فشار آمدن به دستگاه کولر گازی وجود دارد.

 

استفاده ار دریل های کیسه دار در جهت عدم کثیف شدن محیط در هنگام نصب پنل کولر گازی پیشنهاد می شود. همچنین استفاده از مته راهنما قبل از سوراخ کردن دیوار و یا هر فضایی برای قرار گیری پنل توصیه می شود.

در هنگام استفاده از دریل برای سوراخ کردن دیوار حتما باید دقت کنید که جایی که سوارخ می شود لوله های آب و فاضلاب و هم چنین سیم های برق در آن قسمت وجود نداشته باشد.

همچنین باید متذکر شویم که پنل کولر گازی در هنگام نصب کاملا باید به صورت افقی اجرا شود.

نصب یونیت داخلی

اگر به خدمات نصب کولر گازی در تهران و برندهای دیگر نیاز داشتید می توانید از خدمات تاسیسات سرویس و نصاب کولر گازی ما کمک بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ بدری – ۶۶۲۵۳۶۵۷ – ۰۲۱

 

لوله تخلیه آب کولر گازی

لوله تخلیه آب در زمان نصب پنل داخلی کولر گازی باید در سطح پایین تری به نسبت کولر گازی قرار داشته باشد. باید توجه داشت که لوله تخلیه آب در پنل کولر گازی نشتی یا سوراخی نداشته باشد.

احتمال اینکه آب کولر گازی به دیواره ها برخورد کند و باعث رطوبت داخلی در درون منزل یا ساختمان شود بسیار هست. در غیر این باعث رطوبت گرفتن دیوار خواهد شد.

 

گرچه همه میدانند که لوله آب باید به چه صورتی قرار گیرد ولی بهتر است حتی این نکته را هم بگوییم که لوله تخلیه آب کولر گازی باید کاملا به صورت شیب دار نصب شود.

همچنین اگر هنگام تخلیه آب از طریق لوله سطلی برای جمع آوری آب کولر قرار داده اید حواستان باشد که در هنگام پر شدن سطل آب سر انتهایی لوله ار از سطل بیرون بیاورید. در غیر این صورت احتمال برگشت دوباره آب به سمت کولر و داخل منزل قطعی هست.

 

دقت کنید که همیشه یا هر از چندگاهی از طریق انتهای لوله به سمت داخل لوله کمی فوت کنید تا جرم های داخل آن حرکت کنند و به سمت بیرون لوله انتقال یابند.

اما به هیچ وجه از سیم یا مانند آن که نوک تیزی دارند استفاده نکنید. زیرا ممکن است باعث سوراخ شدن لوله تخلیه آب کولر گازی شده و در صورتی که شما مطلع نشوید مشکلاتی به همراه داشته باشد.

 

باید در نظر داشت که خروجی هوای کولر گازی در زمان نصب مسدود نشده باشد زیرا باعث اختلال در روند کاری دستگاه میگردد.

یکی از مشکلاتی که نصاب ها و یا نمایندگی های کولر گازی مرتکب می شوند نصب کولر گازی در جایی هست که نمی شود براحتی به آن دسترسی داشت.

بهتر است هنگام نصب کولر گازی و کندانسور یا یونیت خارجی به این مورد توجه کنید که ممکن هست بعد از مدتی کولر گازی شما نیاز به سرویس داشته باشد.

 

اما اگر کولر در جایی نصب شود که نمی شود براحتی ان را سرویس یا تعمیر کرد , کار بسیار سخت خواهد بود.

البته در بعضی از ساختمان ها و منازلی که مکان خوبی برای نصب کولرهای گازی ندارند نمی شود کار خاصی انجام داد.

برای نصب کولرگازی حتما از افراد متخصص استفاده کنید مجموعه تاسیسات سرویس با تکنسین های با تجربه و دوره دیده آماده خدمات رسانی با پایین ترین قیمت در محل در سریع ترین زمان با ضمانت بهترین کیفیت می باشد.

 

نصب یونیت خارجی کولر گازی

نصب یونیت خارجی:

در نصب یونیت خارجی(کندانسور) باید به نکات زیر توجه کرد:

بهتر است که کندانسور یا همان یونیت خارجی از تمام دستگاه های اطراف خود حدود ۸۰ سانت فاصله داشته باشد تا هیچ گونه مکشلی بین آنها از لحاظ تهیه هوای مطبوع و کارکرد موتور پیش نیاید.

زیرا کندانسور زمانی که به صورت موازی در کنار کندانسوری دیگر قرار گیرد تحت تاثیر هوای خروجی یک دیگر قرار می گیرند.

یکی از مشکلات کویل در پونیت خارجی این می باشد که در صورت دریافت آلودگی و کثیف شدن ممکن است که عملکرد و ضریب انتقال حرارت کویل پیونیت خارجی کاهش یابد.

 

در این صورت بهتر است که هیچ گونه دود کش یا هواکشی که حرارت بالایی را خارج می کنند در کنار کویل نباشد.

محل نصب کندانسور در بهترین صورت نباید در معرض تابش مستقیم خورشید باشد. نور خورشید باعث کم شدن عملکرد سرمایشی و کاهش راندمان کولر گازی اسپلیت خواهد شد.

باید توجه داشت اگر محیط مناسب برای نصب یونیت خارجی از نظر تابش نور خورشید وجود نداشت باید از سایه بان های تیره و غیر شفاف برای کندانسور استفاده کرد.

 

استفاده از لرزه گیر در هنگام نصب کولر گازی بر روی پنجره حتما باید انجام شود. التبه بهتر است از این کار دست بکشید.

احتمال اینکه پنجره تحمل وزن دستگاه کولر گازی را نداشته باشد بسیار زیاد هست. از پنجره هایی استفاده کنید که مقاوت خوبی در برابر وزن بالا دارند.

اگر در نصب کولر گازی مجبور به نصب یونییت خارجی بر روی سطح شیبدار باشید باید با دقت خیلی زیادی تراز شود تا مشکلی برای دستگاه ایجاد نشود و اگر مجبور به سوراخ کردن سقف بودید بعد از سوراخکاری و عبور لوله ها باید حتما سوراخ را با خمیر مخصوص پر کرد.

 

باید دقت داشت که برای کندانسور بعد از نصب درپوش تخلیه آب کولر گازی یک مسیر مناسب برای خالی شدن آب مشخص کرد.

محل نصب کولر گازی(کندانسور) باید به صورتی باشد که هوای خروجی کندانسور به راحتی خارج شده در غیر این صورت برگشت هوا ایجاد شده و دستگاه به اصطلاح اورلود میکند.

البته امروزه به خاطر ساختمان سازی های بسیار زیاد در شهر های پرجمعیت مانند تهران و کرج صدا و هوای خروجی از کولر گازی شاید برای برخی حتی همسایگان آنها اذیت کننده باشد.

اما بهتر هست که در صورت امکان در جایی نصب شود که حداقل برای همشایگان مشکلی را ایجاد نکند.

 

اگر به خدمات نصب انواع کولر گازی و آبی در تهران و برندهای دیگر نیاز داشتید می توانید از خدمات تاسیسات سرویس و نصاب کولر گازی ما کمک بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ بدری – ۶۶۲۵۳۶۵۷ – ۰۲۱

 

 

لوله کشی کولر گازی (اتصال بین کندانسور و پنل):

کارهایی که یک نصاب در هنگام نصب کولر گازی باید انجام دهد و شما باید موقع نظارت بر کار وی بررسی کنید را به طور خلاصه در زیر توضیح خواهیم داد. البته شرایط نصب شاید در بعضی مواقع متفاوت باشد اما به صورت کلی می شود از الگوهای زیر استفاده کرد.

لوله کشی برای نصب کولر گازی

در ابتدا باید لوله های اتصال را وکیوم کرد. اما چه دلایلی وجود دارد که باید عمل وکیوم را انجام داد:

۱- عمل وکیوم لوله های اتصال باعث می شود هیچ گونه رطوبت و هوایی داخل لوله وجود نداشته باشد زیرا به مرور باعث آسیب رسیدن به کولر گازی میشود.

۲- عمل وکیوم باعث تمیز شدن لوله ها از گرد و خاک می باشد و از گرفتگی سیستم در طول کارکرد جلوگیری میکند.

 

هشدار جدی !!! نصاب کولر گازی باید دقت کند که اتصال بین لوله ها و لوله با کولر گازی به درستی صورت گرفته باشد تا از نشتی گاز در طول مدت کارکرد کولر گازی جلوگیری شود.

در ابتدا باید متراژ لوله از پنل تا کندانسور محاسبه گردد با استفاده از متر و به صورت دقیق از روی دیوار متراژ را محاسبه کنید.

هم چنین دقت داشته باشید که فاصله هایی که دارای خم میباشند را به درستی و با دقت اندازه گیری کنید.

 

در هنگام برش لوله دقت داشته باشید که لوله را دقیقا به صورت ۹۰ درجه برش بزنید. ممکن است که هنگام استفاده از کولر گازی موجب نشتی گاز شود.

هم چنین دقت داشته باشید که همیشه در زمان برش لوله ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر بیشتر از متراژ محاسبه شده لوله را برش دهید. ممکن است در هنگام محاسبه دقت کمی نداشته باشید.

قبل از اتصال لوله ها باید مقطع لوله را پلیسه گیری کنید در غیر این صورت نشتی گاز خواهید داشت و در برش از اره آهن بر به هیچ وجه استفاده نشود و فقط از لوله بر استفاده کنید.زمانی که پلیسه گیری کردید سپس مهره را رد کرده و لوله را پرچ می کنید.

 

اصول لوله کشی گاز که یک نصاب کولر گازی باید مراقب آن باشد:

۱- لوله مسی با ضخامت مناسب دستگاه

۲- ابزارهای کاربردی: لوله بر ، دستگاه هلال کن( پرچ ) ، سمباده برای پلیسه گیری ، آچار وزنی

۳- کابل ( نسبت به متراژ لوله ۵ تا ۶ متر بیشتر در نظر بگیرید )

 

مراحل بریدن لوله در نصب کولر گازی:

در ابتدا به یک دستگاه لوله بر نیاز دارید. لوله را داخل لوله بر قرار داده و با وارد کردن یک فشار مین به پیچ لوله بر ، لوله را پاد ساعت گرد چرخانده تا لوله بریده شود.

لوله بریه شده را با سوهان مخصوص پلیسه گیری کنید تا از نشتی جلوگیر شود. هم چنین برای جلوگیری از نشتی باید توجه داشت که لوله دچار ترک نشده باشد. با استفاده از لوله پاک کن داخل لوله را به خوبی تمیز کنید.

 

مراحل پرچ لوله در نصب کولر گازی:

لوله را داخل لوله گیر قرار داده و محکم کنید. زیرا در صورت محکم نبودن ممکن است در هنگام پرچ کردن لوله جابه جا شده و عملیات پرچ به خوبی انجام نپذیرد. در زمان پرچ کردن و باز کردن پرچ کن دقت کنید که به لوله آسیب نزنید.

 

مراحل سیم کشی در نصب کولر گازی:

در سیم کشی باید سیم ها از پشت دستگاه پنل داخلی کشیده و به جلوی آن هدایت کرد. سیم زرد یا سبز سیم اتصال به زمین می باشد.

 • خروجی ۱ سیم آبی
 • خروجی ۲ سیم قهوه ای
 • خروجی ۳ سیم قرمز

 

راه اندازی کولر گازی:

راه اندازی و نصب کولر گازی

بهتر است هنگام تست و آزمایش کولر گازی برای اولین بار حتما داخل یونیت و لوله را از گرد و خاک پاک کنید. اما یونیت خارجی نیاز به عمل وکیوم ندارد و دارای گاز هست.

امروزه بهترین و به صرفه ترین راه برای انجام عمل رطوبت گیری ، وکیوم کردن کولر گازی می باشد.

لازم به ذکر است در سیستم هایی که گاز داخلی کندانسور به هر علتی خالی شده باشد قبل از انجام عمل وکیوم باید شیرهای سرویس را باز نگه داشته تا عمل تخلیه به صورت کامل در کل سیستم انجام پذیرد.

 

اگر به خدمات نصب کولر پنجره ای و اسپلیت گازی در تهران و برندهای دیگر نیاز داشتید می توانید از خدمات تاسیسات سرویس و نصاب کولر گازی ما کمک بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ بدری – ۶۶۲۵۳۶۵۷ – ۰۲۱

 

اگر دستگاه وکیوم نشود چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟

مزیت های وکیوم بسیار مفید می باشد و در صورتی که از عمل وکیوم دست نگه دارید مشکلاتی مانند:

بالا رفتن فشار بر روی سیستم , افزایش جریان مصرفی , کاهش ظرفیت سیستم , یخ زدگی و خوردگی لوله ها در اثر رطوبت , رطوبت موجود با روغن ترکیب شده و ایجاد اسید و لجن در سیستم می کند.

 

نحوه شارژ گاز کولر گازی:

همانطور که از اسم آن مشخص است ، شارژ گاز یعنی اضافه کردن و تزریق گاز به سیستم بر حسب نوع گاز آن.

انواع گاز R22 – R410: این دو نوع گاز به عنوان گازهایی برای شارژ کوار گازی اسپلیت استفاده می شود.

اما گاز R410 به خاطر شیمیایی بودن آن باید به صورت مایع به کولر اسپلیت تزریق شود تا خطری را ایجاد نکند. گاز R22 را می توان در همان حالت گازی به کولر گازی ترزیق کرد.

 

طریقه شارژ گاز کولر گازی:

کولر گازی در دو حالت نیاز به شارژ گاز دارد:

۱- در حالت نصب اولیه :

کپسول گاز را اندازه گیری کنید دفترچه دستگاه را مطالعه کنید و به میزان گاز بر حسب کیلوگرم دقت کنید. مقدار گاز نوشته شده در کاتالوگ را از وزن کپسول کم کرده وزن به دست آمده وزنی است که کپسول باید بعد از شارژ دستگاه داشته باشد.

اگر برای نصب دستگاه بیش از ۵ متر لوله کشی انجام شده باشد باید به ازای هر متر بیشتر حدود ۲۱ گرم گاز بیشتر از گاز محاسبه شده به دستگاه تزریق کنید.

ابتدا شیرهای گیج ( دستگاه اندازه گیری) را بسته و شیلنگ آبی رنگ را به شیر برگشت کمپرسور متصل نمایید. کپسول گاز را به شیلنگ زرد رنگ وصل کرده و شیر کپسول گاز را باز کنید.

 

۲- اضافه کردن شارژ گاز:
 • ابتدا شیرهای گیج ( دستگاه اندازه گیری) را بسته و شیلنگ آبی رنگ را به شیر برگشت کمپرسور متصل نمایید.
 • کپسول گاز را به شیلنگ زرد رنگ وصل کرده و شیر کپسول گاز را باز کنید.
 • سپس کولر گازی خود را روشن کنید شیر آبی رنگ را باز کرده سپس با استفاده از گیج و یا آمپر مصرفی تنظیم شارژ نمایید.
 • سپس با استفاده از گیج و یا آمپر مصرفی تنظیم شارژ نمایید.
 • شیرهای گیج و کپسول گاز خود را ببندید.
 • کولر گازی را خاموش کرده و شیلنگ گیج را از شیر سرویس و کپسول گاز خود باز کنید.
 • در زمانی که کولر گازی نصب شده باشد و احتیاج به جابه جایی آن شود شما میتوانید گاز دستگاه جمع کرده تا کولر گازی در زمان جابه جایی گاز خود را از دست ندهد.

 

خدمات نصب کولرهای اسپلیت گازی

جمع آوری گاز کولر گازی:

جمع آوری گاز یا به اصطلاح پمپ دان کردن یعنی هدایت کردن گاز از لوله ها و پنل کولر گازی به سمت کندانسور ( پنل بیرونی).

باید توجه کرد که شیرها در هنگام کار کردن کولر گازی باز باشد. هم چنین درپوش شیرها را نیز باز کنید.

اگر کولر خاموش بود باید کولر را برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روشن نگه دارید شیرهای گیج را کاملا بسته و شیلنگ گیج را به شیر سرویس وصل کنید.

شیر رفت را کاملا محکم ببندید و تا زمانی که عقربه گیج زیر صفر آمد صبر کرده و سپس شیر برگشت را نیز کاملا ببندید. پس از طی این مراحل دستگاه را خاموش کرده.

حال میتوانید لوله های اتصال پنل داخلی و کندانسور را جدا نمود و به راحتی و بدون نشتی گاز کلر گازی را جابه جا کنید.

اگر به خدمات نصب کولرهای اسپلیت گازی در تهران و برندهای دیگر نیاز داشتید می توانید از خدمات تاسیسات سرویس و نصاب کولر گازی ما کمک بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ بدری – ۶۶۲۵۳۶۵۷ – ۰۲۱

تست فشار و نشت یابی:

ابتدا از بسته بودن شیرها مطمئن شوید، با برداشتن درپوش شیرهای کندانسور از بسته بودن آنها مطمئن شوید. سپس یک شیلنگ گیج را به شیر گاز وصل کرده و شیلنگ دیگر گیج را به کپسول ازت وصل کنید شیر کپسول را باز کرده تا فشار کپسول به ۱۵۰ برسد.

برای مطمئن شدن از نشتی نداشتن محل های جوشکاری آنها را آغشته به کف و صابون کرده و به فشار گیج دقت کنید زیرا اگر عقربه گیج پایین آمده باشد یعنی سیستم نشتی دارد. پس از طی کردن مراحل نشت یابی و تست فشار کپسول را جدا کنید و مراحل وکیوم را طی کنید.

نصب کولر اسپیلت گازی

وکیوم در نصب کولر گازی :

پس از جدا کردن کپسول ، پمپ وکیوم را وصل کنید. دقت کنید که برای انجام عمل وکیوم از کمپرسورهای معمولی استفاده نکنید زیرا عمل وکیوم را به خوبی انجام نمی پذیرد.

اگر لوله کشی بیش تر از ۱۰ متر بود زمان وکیوم حداقل ۱۵ دقیقه و یا بیشتر است و اگر کمتر از ۱۰ متر باشد حداقل زمان ۱۰ دقیقه و یا بیشتر.

درجه ی گیج باید تا زیر صفر برسد و دقت کنید که زمان وکیوم کردن به دو عامل پمپ وکیوم – حجم کولر گازی بستگی دارد.

 

در انتها زمانی که عمل وکیوم تمام شد شیر گیج را ببندید و پمپ وکیوم را خاموش کرده و پس از ۵ دقیقه اگر درجه گیج بالا آمده باشد یعنی سیستم نشتی داشته و اگر درجه جابه جا نشده بود یعنی مشکلی در سیستم نبوده و پمپ را باز کرده و شیرها را باز کنید. پس از ۵ دقیقه کولر گازی را روشن کنید و به ارحتی از آن استفاده کنید.

 

نکات قابل توجه در نصب کولر گازی:

۱- به مصرف کننده توصیه کنید که از ورود و خروج هوای زیاد به داخل فضایی که پنل نصب کرده اید جلوگیری کنند زیرا در طولانی مدت موجب کم شدن بازده دستگاه میشود.

۲- پنل داخلی را در محلی نصب کنید تا توزیع گرما و سرما به صورت مناسب و یکسان به تمام محیط داشته باشد.

۳- داخل لوله ها را قبل از نصب حتما توسط گاز ازت تمیز کرده تا گرد و غبار در آن وجود نداشته باشد زیرا گردو غبار در لوله در طولانی مدت موجب آسیب به کولر گازی و کوتاه شدن عمر کمپرسور میشود.

۴- پنل داخلی را در محلی نصب کنید تا توزیع گرما و سرما به صورت مناسب و یکسان به تمام محیط داشته باشد.

۵- داخل لوله ها را قبل از نصب حتما توسط گاز ازت تمیز کرده تا گرد و غبار در آن وجود نداشته باشد زیرا گرد و خاک در لوله در طولانی مدت موجب آسیب به کولر گازی و کوتاه شدن عمر کمپرسور میشود.

۶- کندانسور به صورتی نصب گردد که وزش باد به صورت مستقیم به سمت پروانه های آن نباشد.

۷- نصب کندانسور در سایه باعث بالا رفتن راندمان دستگاه خواهد شد.

۸- تا جایی که امکان دارد مسیری که برای لوله کشی انتخاب میشود، مسیری باشد که کمترین نیاز به خم کردگی لوله را داشته باشد.

۹- وجود عایق بین لوله مایع و گاز حتما مورد نیاز هست.

 

این نکات، نکاتی مهم و تخصصی می باشند که نصاب کولر گازی در گروه تاسیسات سرویس میتواند در راستای خدمات مورد نظر شما با پایین ترین قیمت خدماتی کاملا تخصصی به شما ارائه دهد.

خدمات تخصصی نصب کولر گازی
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی و نصب کولر گازی:

۱- متر و مولتی متر
۲- چکش
۳- دریل
۴- آچار فرانسه
۵- پیچ گوشتی دو سو و چهار سو
۶- سیم چین
۷- کاتر
۸- گیج
۹- پمپ وکیوم
۱۰- لوله بر
۱۱- پرچ کن لوله مسی
۱۲- خم کن لوله مسی
۱۳- گرد بر

 

انواع کولر گازی برای تعمیر و نصب :

کولرهای گازی یکی از انواع سیستم ها ی تهویه مطبوع به حساب می آیند و دارای اجزای زیر می باشند.

 • کمپرسور
 • کندانسور
 • شیر انبساط
 • اوپراتور

 

کولر گازی دارای انواع مختلفی می باشد:

۱- کولر گازی پنجره ای:

از ابتدایی ترین نوع کولر گازی میتوان به کولر گازی پنجره ای اشاره کرد. در این نوع از کولرهای گازی همه اجزای در یک قسمت به صورت یکپارچه قرار دارند.

کولرهای پنجره ای دارای برق مصرفی تکفاز می باشند. بهتر است که برق مصرفی کولرهای پنجره را از پریز معمولی داخل منزل یا محل کار تامین نکرد و برق آن را از کنتور به صورت مجزا تهیه کرد .

قسمتی از سیستم که هوای کمپرسور از آن خارج میشود باید در بیرون محیط قرار داشته باشد از همین رو اکثرا در ورودی پنجره ها نصب میگردد.

 

۲- کولر گازی پرتابل:

این مدل کولر گازی برای فضاهای کوچک اجاره ای یا استفاده موقت حدود ۲۰ الی ۳۰ متر مربع حداکثر کاربرد داشته و چون دارای چرخ می باشند قابل حمل هستند.

و این نوع کولرها در اماکنی که امکان نصب اسپلیت ها یا مدل پنجره ای وجود ندارد این کولر گازی گزینه خوبی است کولرهای گازی جدید پرتابل بدون نیاز به نصب با قابلیت حمل آسان و ظاهری بسیار شیک و زیبا, مناسب برای فضاهای کوچک طراحی گردیده است.

این نوع کولرهای گازی نیز به صورت یک تکه مانند کولر پنجره ای می باشند و همه اجزای آن در یک قسمت هستند. با این تفاوت که این کولرها هوای کندانسور به وسیله یک لوله خارج شده و احتیاج به محیط باز ندارد. از همین رو بیشتر برای کانکس ها و اتاقک های کوچک مورد استفاده قرار میگیرند.

بهترین نصاب نصب کولر گازی

انواع کولرهای اسپلیت

اما خود اسپلیت ها انواع مختلفی دارند که مجموعه سایت تاسیسات سرویس آماده انجام هرگونه نصب کولر گازی و تعمیر کولر می باشد.

 

۳-۱ اسپلیت های دیواری:

این نوع اسپلیت ها داری یک پنل داخلی دیواری و یک پنل بیرونی می باشند که ظرفیت آنها حداقل ۹۰۰۰ و حداکثر ۳۶۰۰۰ می باشند.

 

۳-۲ اسپلیت سقفی زمینی:

این نوع اسپلیت دارای پنل داخلی میباشد که هم به سقف متصل میگردد و هم میتوان آن را بر روی زمین به صورت خوابیده قرار داد.

 

۳-۳ اسپلیت ایستاده:

در این نوع اسپلیت پنل داخلی بزرگ تر با ظرفیت بالای ۳۶۰۰۰ میباشد و به علت پرتاب بالای باد آن و سرمایش و گرمایش بالای آن برای فضاهای بزرگ مانند رستوران , مساجد , سالن های اجتماع و … مناسب میباشد.

 

۳-۴ اسپلیت سقفی دیواری:

در اسپلیت های دیواری پنل به هیچ وجه نباید به سقف چسبیده باشد اما در این نوع از اسپلیت ها به دلیل اریب بودن دریچه باد آن پنل را هم میتوان به سقف متصل کرد و هم میتوان به دیوار وصل کرد.

 

۳-۵ داکت اسپلیت :

در این نوع از اسپلیت ها میتوان از یک کمپرسور با چندین پنل استفاده کرد. برای نصب این نوع اسپلیت ساختمان شما باید کانال کشی شده باشد و پنل در داخل سقف کاذب جای گذاری میشود. مزیت این سیستم اشغال نکردن فضا و استفاده از یک کمپرسور برای یک واحد میباشد.

 

۳-۶ اسپلیت کاستی:

اسپلیت های کاستی بیشتر کاربری تجاری و اداری داشته. پنل داخلی در سقف کاذب تعبیه شده و دارای یک دریچه در وسط میباشد که در چهار سمت آن چهار دریچه دیگر وجود داشته که دریچه وسط هوا را گرفته و چهار دریچه کناری هوای خنک را به محیز باز میگردانند.

 

سرویسکاران در کلیه مناطق تهران آماده خدمت رسانی در کلیه امور کولر گازی اعم از سرویس کولرگازی , تعمیر کولرگازی , نصب کولرگازی با قیمت ارزان و خدمات دهی در محل می باشد.

 

نصب کولر گازی

نکات مهم در نگهداری کولر گازی

در واقع نصب کولر گازی بایستی توسط یک سرویسکار مجرب انجام شود تا مشکلی به وجود نیاید.

از این رو بعد از نصب کولر گازی بایستی با رعایت نکاتی، باعث عملکرد بهتر دستگاه و در نتیجه طول عمر آن شوید.

ما در این مطلب قصد داریم نکات مهمی که بایستی در نگهداری کولر گازی بدانید را برایتان ارائه دهیم.

 

چگونه از کولر گازی مراقبت کنیم؟

همیشه قبل از استفاده از کولر گازی برای فصول گرم بهتر است که کار سرویس آن را انجام دهید.

همچنین یادتان باشد در هنگام فعالیت کولر گازی، پنجره های باز را ببندید، زیرا در این حالت هوای گرم وارد محیط داخل منزل شده و بخش عمده ای از توان کولر گازی برای خنک کردن این هوا شده و در نتیجه کمپرسور دچار خرابی و فرسودگی می شود.

با سرد شدن فضای منزل، کولر را خاموش کنید، چرا که سرد کردن فضا نه تنها از لحاظ بهداشتی مناسب نیست، بلکه به کولر هم آسیب می زند. از این رو سعی کنید در زمان هایی که اوج گرما می باشد از کولر استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید !!!
[Total: 0 Average: 0]
نوشتهٔ پیشین
تعمیرات لوله کشی گاز ساختمان و صنعتی | ارزان و فوری در تهران
نوشتهٔ بعدی
خدمات انواع لوله کشی ساختمان در تهران و البرز

No results found

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  میخواستم بپرسم شما تو منطقه نهالستان هم خدمات نصب کولر گازی انجام میدید

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مارس 12, 2019 2:46 ب.ظ

   سلام خدمت شما
   بله انجام می شود. انواع خدمات نصب و جابجایی انواع کولرهای گازی در برندهای مختلف در تهران انجام میشه.
   در خدمت شما خواهیم بود. با واحدهای پشتیبانی در تماس باشید.

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با کارشناس