تاسیسات سرویس
آموزش تعمیر کولر گازی اسپیلت

آموزش تعمیرات کردن انواع کولرهای گازی و اسپیلت

آموزش تعمیرات کولرهای گازی و چگونگی برطرف کردن آن

آموزش تعمیرات کولرهای گازی یکی از پردرآمد ترین مهارت های تعمیرات می باشد. با توجه به قیمت ها و هزینه های خرید کولر گازی ، پس از خرابی و آسیب دیدگی کولر گازی خرید دوباره از نظر اقتصادی سخت می شود. پس از خراب شدن کولر گازی می توان آن را به یک فرد متخصص و کاربلد در این مورد سپرد. یک تعمیرکار خوب با قسمت ها و اجزای کولر گازی به خوبی آشنایی کامل را دارد.

اگر شما هم از کولر گازی استفاده می کنید برای تعمیر انواع کولرهای اسپیلت گازی خود می توانید با نمایندگی مجاز کولر تاسیسات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۲۷۶۰۲۷ به صورت شبانه روزی
شماره دفتر: ۰۲۱۶۶۲۵۳۶۵۷ در ساعات اداری تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات کولر گازی:

آموزش تعمیرات انواع کولر گازی برای برطرف کردن اشکالات نصب و تعمیرات برد اینورتر کولر گازی و آموزش عیب یابی پنل می باشد. آموزش گاز زدن کولر گازی و آموزش نصب کولر گازی تدریس می شود. تعمیر برد کولر گازی ، تعمیر پنل کولرگازی و تعمیرات کندانسور یکی از آموزش های مهم در تعمیر کولر گازی می باشد.

آموزش تعمیر کولر اسپیلت

سر فصل های اصلی در آموزش تعمیرات کولر گازی:

 • بررسی مدار برد اینورتر کولر گازی
 • بررسی اجزای تشکیل دهنده کولر گازی
 • آشنایی با سنسورهای انواع کولرهای گازی
 • عیب یابی مدار سنسور لوله و سنسور برودت
 • آموزش شناخت قطعات تشکیل دهنده روی مدار کولر گازی
 • بازو بسته کردن پنل کولر گازی و آموزش باز کردن کندانسور
 • بررسی قطعات کولر گاز یکه به موتور فرمان کار کردن می دهند.
 • شناخت کولر های گازی دوتیکه قدیمی و کولر های جدید اینورتر دار

 

روش آموزش تعمیرات کولرهای گازی:

آموزش تعمیرات انواع کولر گازی زیر نظر تعمیرکار کولر گازی تدریس می شود. یک نمونه کولر گازی در کارگاه آموزشگاه برای تمرین و یادگیری موجود است که کارآموزان روی آن کار عملی خود را انجام می دهند. آموزش و برطرف کردن اشکالات نصب شروع می شود و تا بازو بسته کردن کندانسور ، موتور ، برد کولر ، پنل و عیب یابی این قطعات می باشد.

روش آموزش تعمیر کولر اسپیلت

دوره تخصصی آموزش تعمیر کولر اسپیلت:

زمین با توجه به تغییرات جوی روز به روز گرم تر می شود. همین گرمای زیاد باعث می شود که بشر به طرف تکنولوژی جدید برای آسانی و راحتی خود چیزهایی کشف کند. اولین تولید خنک کننده ها پنکه و بعد کولر آبی و کولر گازی بوده است.

در طی این دهه ی آخر طرفداران کولر های گازی به دلیل خنک کردن محیط اطراف روز به روز افزایش میابد. باید به این نکته توجه زیادی داشته باشیم که در مناطق که گرم و خشک هستند استفاده از کولر گازی بسیار اشتباه است و باید از کولر های آبی استفاده کنند و در جاهای خشک کولر گازی به نوعی رقابتی و چشم هم چشمی تبدیل شده است.

در حالی که بهترین نوع کولر در آب و هوای خشک کولر آبی است. آن طور که گفته شده استفاده از کولر گازی فقط در منطقه مرطوب و شرجی صحیح و درست می باشد و بهتر جواب می دهد. ضمن اینکه به موتور سیستم فشار نمی آید و به بهترین شکل برای شما کار می کند. این نوع کولر گازی بیشتر در شمال و جنوب کشور بیشتر جواب می دهد.

آموزش تعمیرات کولر اسپیلت

 

راهنمایی نصب کولر گازی:

نصب یونیت خارجی:

۱- ورودی و خروجی دستگاه نباید پوشیده شده باشد.

۲- محل نصب کولر گازی نباید خطر نشت گاز های قابل آتش زا وجود داشته باشد.

۳- محل نصب کولر گازی باید مستحکم باشد و تحمل حمل دستگاه را به خوبی داشته باشد.

۴- حتما توجه و دقت کنید که یونیت های خارجی تا آنجایی که می توانید نباید در معرض تابش مستقیم خورشید باشد. باعث خسارت های زیادی می شود.

۵- تابش مستقیم آفتاب باعث کاهش راندمان و کارکرد کندانسور شده و عملکرد سرمایی کولر را تحت تاثیر قرار می دهد و خطرناک است.

۶- در شرایطی که محل نصب کولر گازی جایگزینی نداشت از آفتاب گیر استفاده کنید.

۷- محل نصب یونیت خارجی باید طوری انتخاب شود که هوای خروجی و صدایی که از کولر به بیرون می آید مزاحمتی برای همسایگان نباشد.

۸- دستگاه باید در محلی نصب شود که هوای مورد نیاز در کولر کافی باشد و در صورت عدم رعایت این نکته هوای رفت کندانسور دوباره برگشت می کند و باعث می شود کمپرسور آسیب ببیند.

۹- در صورت نصب یونیت در بالکن یا لبه پنجره به علت وجود ارتعاشات و یا لرزش کمپرسور از لرزه گیر مناسب استفاده کنید یا در صورت نیاز از پیچ و مهره آن را بر روی زمین پیچ کنید تا نگه دارنده یونیت داخلی باشد و حتما از واشرهای فنری استفاده کنید.

۱۰- یونیت های خارجی را در نزدیکی خروجی فن ها ، دودکش ، هود آشپزخانه و محل های آلوده به ذرات معلق در هوا نصب نکنید. این ذرات و چربی ها باعث کثیف شدن سطح کویل کندانسور می شود و انتقال حرارت آن را کاهش می دهد.

۱۱- فضای لازم برای انجام عملیات تعمیرات کولر گازی اسپیلت  را در اطراف یونیت خارجی در نظر داشته باشید.

۱۲- در صورت نصب چند دستگاه یونیت خارجی کنار هم باید با فاصله حداقل ۸۰ سانتی متر را رعایت کنید. یونیت های خارجی در صورت در کنار هم قرار گرفتن به صورت موازی تحت تاثیر هوای خروجی یکدیگر قرار می گیرند.

آموزش تعمیر کولر گازی

نصب یونیت خارجی در ارتفاعی بالاتر از یونیت:

 • • در این شرایط حتما از تله روغن استفاده کنید.
 • • یونیت خارجی را در نزدیگی آنتن های ماهواره و تلوزیون بی سیم نصب نکنید.
 • • فضای لازم برای انجام عملیات تعمیرات کولر و  سرویس کولر گازی در اطراف یونیت خارجی در نظر داشته باشید.
 • • در صورتی که دستگاه دارای حالت گرمایشی است درپوش تخلیه آب یونیت داخلی را نصب کنید و مسیر مناسبی برای تخلیه آب پیدا کنید.
 • • در صورت نصب یونیت خارجی روی بام و شیروانی نیاز به سوراخ کردن سقف برای عبور لوله به سمت پایین بعد از نصب لوله ها حتما محل سوراخ را با ماستیک آب بندی کنید.

 

مزایای دوره آموزش تعمیرات کولر گازی:

برای یاد گیری هر چه بهتر و آموزش تعمیر کولر باید تمامی مراحل آموزش به صورت عملی باشد که کارآموزان گرامی بتوانند با انجام کار عملی یادگیری کافی را داشته باشند. تمامی مراحل توسط خود کارآموز و تحت نظارت استاد می باشد تا در صورت وجود هرگونه مشکل استاد راهنمایی لازم را انجام دهد.

 

دانستنی های کولر گازی:

دانستنی های کولر گازی اصولی است که برای استفاده بهینه از این دستگاه باید بدانید. کولر گازی یکی از سیستم های خنک کننده بسیار قوی است که به سرعت گرمای محیط را کاهش می دهد و سرمای مطلوبی را افزایش می دهد. کولرهای گازی مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

هرچه بیشتر در مورد این دستگاه بدانید بهتر می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه بهترین مفید ترین نکات را درباره تعمیرات کولر گازی برای شما توضیح می دهیم. با رعایت این نکات می توانید تعمیر کولر اسپیلت خود را کاهش دهید.

آموزش حرفه ای تعمیر کولر گازی اسپیلت

نکاتی در مورد میزان مصرف کولر گازی:

برای این که بین کولر گازی و کولر آبی یکی از آن ها را انتخاب کنیم. باید درباره میزان مصرف هر دو کولر اطلاعات کسب کنیم. مصرف برق متوسط در یک کولر آبی بستگی به ظرفیت آن حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ وات در ساعت است. کولر گازی ۲۴۰۰۰ با مصرف A+ که می تواند یک سالن ۸۰ متری مسکونی را کاملا خنک کند و در بیشترین حالت حدود ۲۰۰۰ وات برق مصرف می کند و در ساعات خنک این عدد تا حدود ۳۰۰ وات کاهش میابد.

این نکته را باید ذکر کرد که مقدار انرژی مصرف شده کولر های گازی به عواملی بستگی دارد که از آن می توان به محل تصب ، مناسب بودن ظرفیت برودتی کولر، سرویس و نگه داری کولر و از لحاظ مساحت ، دما ، رطوبت می توان اساره کرد.در دانستنی های کولر گازی این موارد یکی از اصول و پایه ی و اساس آن می باشد.

 

برای خرید کولر گازی به این نکات توجه کنید:

 • • تعداد پنجره ها
 • • متراژ محل مورد نظر
 • • نوع کمپرسور کولر گازی
 • • ساعات استفاده از کولر گازی
 • • توان گرمایش . سرمایش هر پنل
 • • تعداد افراد ساکن در محیط و اطراف کولر گازی

 

آموزش تعمیرات کولر گازی یکی از شغل های پر سود در تاسیسات عیب یابی کولر گازی و نصب کولر گازی می باشد. آموزش تعمیر کولر زیر نظر تعمیر کار کولر گازی برگزار می شود. آموزش تعمیر برد اینورتر و اموزش شارژ موتور و اموزش جابه جایی کولر گازی یکی از سر فصل های اصلی آموزش تعمیر کردن کولر است.

آموزش تعمیرات اسپلیت

 

مشاهده نوع کمپرسور کولر گازی:

اطلاعات کافی از نوع کمپرسور کولر گازی یکی از دانستنی های کولر گازی است که بسیار مهم مورد اهمیت است. بهتر است بدانید کمپرسور پیستونی مخصوص هوای معتدل ، سیلندر پیستونی ( قطعات موتور) مخصوص هوای استوایی ، رو تاری مخصوص هوای معتدل و روتاری ( ماشین چرخنده ) مخصوص هوای استوایی است.

دقت کنید که شرایط آب و هوایی و وضعیت جغرافیای محل زندگی خود را بسنجید و رعایت با آن یک کولر گازی خوب و نمونه خریداری کنید.

 

مقدار هزینه برای تعمیر کردن کولر گازی:

همان طور که می دانید تعمیر کولر گازی نسبت به تعمیر کولرهای آبی هزینه بیشتری در بر دارد. البته کولرهای گازی از قدرت بیشتر و سرمای خیلی بالاتر و بدون صدا می باشد که امروزه کولر آبی جای خودش را به کولر گازی داده است.

به این مطلب امتیاز دهید !!!
[Total: 0 Average: 0]
نوشتهٔ پیشین
خدمات لوله کشی روکار پکیج دیواری
نوشتهٔ بعدی
چرا کولر آبی خنک نمی کند

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با کارشناس