علت سرد شدن آبگرم پکیج و گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری بوتان

دلایلی که باعث گرم نشدن پکیج دیواری یا سرد گرم شدن آب گرم پکیج می شود؟

یکی از دلایل استفاده از پکیج دیواری بهینه بودن مصرف و متناسب بودن با فضای هر خانه و قرار گیری در هر جای خانه می باشد. در این مقاله می خواهیم به علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری بپردازیم. اینکه چه قطعه ای باعث گرم نشدن آب گرم پکیج شده است؟ همچنین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان را هم بررسی کنیم.

دوش گرفتن با آب گرم در حمام بعد از یک روز کاری سخت مورد نیاز هست. اما وقتی که زیر دوش آب گرم می روید و متوجه می شوید که پکیج فقط آب سرد می دهد عصبانی می شوید. از حمام بیرون می آیید و پکیج را بررسی می کنید. اول روشن و خاموش بودن آن را بررسی می کنید و سپس بعد از اینکه متوجه شدید پکیج روشن هست دمای آن و درجه آن را بررسی می کنید.

اما وقتی پکیج دیواری هم روشن هست و هم درجه آن بخوبی تنظیم شده باشد میخواهید چه کاری انجام دهید؟ در این لحظه به خودتان می گویید که چرا پکیج آب سرد می دهد؟ یا اینکه چه دلیلی باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود؟ من بیشتر از این نمی توانم کاری را انجام دهم. حالا باید برای تعمیر پکیج دیواری از یک تعمیرکار کمک بگیریم.

اما کمی صبر کنید. پیشنهاد می کنم که همراه ما باشید تا ادامه مقاله را بخوانیم. شاید بتوانیم خودمان هم پی به مشکل پکیج دیواری ببریم و برای رفع آن اقدام کنیم. اگر دیگر نتوانستید علت سرد نشدن پکیج را متوجه بشوید می توانید به تعمیر کار پکیج تماس بگیرید تا کامل پکیج را بررسی کند.

البته به شما خواهیم گفت که کارهایی را انجام بدهید تا پکیج شما آب سرد ندهد. اما باز هم در هر صورت وسیله برقی همیشه احتمال اینکه مشکلی پیدا کند وجود دارد. مخصوصا برای حمام گرفتن و دوش گرفتن با آب گرم با یک پکیجی که بخوبی کار می کند و اصلا آب سرد نمی دهد.

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

چه پکیج هایی بیشتر خراب می شوند و آب سرد می دهند؟

اکثر مردم در ایران از پکیج هایی مانند پکیج ایران رادیاتور یا پکیج های ایساتیس یا پکیج های برند بوتان استفاده می کنند. در این مقاله دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری برای این نوع پکیج ها را بررسی خواهیم کرد. اگرچه اکثر پکیج های دیواری به یک روش کار می کنند و شما می توانید از این مقاله برای انواع برندها استفاده کنید.

برای رفع سردی آب پکیج مراقب باشید

البته باید به خدمت شما بگویم که هیچ وقت برای رفع خرابی پکیج یا بررسی سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری خودتان کاری انجام ندهید. زیرا پکیج یک وسیله ای هست که اگر قسمتی از آن خراب شود احتمالا هزینه تعمیر آن ممکن است بالا باشد.

پس اگر آشنایی خاصی با قطعات پکیج و نحوه کارکرد پکیج برای گرم کردن آب ندارید لحظه ای به فکر هزینه های سنگین بعد از آن برای تعمیر و یا سرویس پکیج باشید.

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

هنگامی که آب پکیج سرد می شود چه فکرهایی می کنید؟

واقعا بعد از یک روز کاری اگر نتوانید خستگی خود را از تن خود دور کنید اصلا اتفاق خوبی نیست و انواع فکرها و سوالات در ذهن ایجاد می شود؟ ما در مجموعه تاسیسات سرویس اکثر سوالاتی که پرسیده می شود را جمع آوری کرده ایم. این سوالات را اکثر کسانی که پکیج آنها آب گرم تولید نمی کند از ما می پرسند.

  • چه دلیلی دارد که پکیج آب سرد بدهد و آب گرم ندهد؟
  • پکیج دیواری روشن هست اما آب سرد می دهد؟
  • آیا لوله پکیج دیواری دچار نشتی شده است؟
  • اصلا علت اصلی سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری چی هست؟
  • آیا دلیل گرم نشدن آب پکیج بوتان با ایران رادیاتور فرق دارد؟
  • آیا تنظیمات دمای پکیج به هم ریخته هست؟
  • آیا خودم می توانم مشکل آب سرد پکیج را حل کنم؟
  • بهترین کار برای رفع مشکل آب گرم پکیج دیواری چیست؟
  • ایا داخل لوله پکیج رسوب گرفته است؟
  • بهتر نیست پکیج را تعویض کنم و پکیج دیواری بهتری بخرم؟

اولین دلیل برای سرد و گرم نشدن آب پکیج دیواری

مطمئنا وقتی پکیج دیواری از هر برندی را روشن می کنید متوجه چشمک زدن قطعه ای می شوید که به آن فلومتر ( فلوسویچ ) می گویند می شوید. این قطعه که به عنوان یک راهنما برای گرم و سرد بودن پکیج دیواری هست بسیار مهم می باشد.

زیرا فلومتر کاری که انجام می دهد این هست که به شما می گوید آیا آب گرم پکیج در حال تولید شدن هست یا نه؟ اگر روشن بود که مشکل از این قطعه نیست. اما اگر خاموش بود و فلومتر چشمک نمی زد احتمال اینکه مشکل از این قطعه باشد زیاد هست.

راهکاری که ما به شما می گوییم این هست که اتصال آن را بررسی کنید. اگر تجربه کار با وسایل برقی را دارید پیشنهاد می کنم که یک اتصال کوتاه را بین سیم های آن ایجاد کنید. اگر مشاهده کردید که بعد از روشن کردن پکیج دیواری فلومتر شروع به چشمک زدن می کند احتمالا شما مشکل را پیدا کردید.

تا الان شما توانستید یکی از دلایلی که باعث گرم نشدن و سرد شدن آب پکبج دیواری می شود را متوجه شوید. پس با ما باشید تا دلایل دیگر سرد و گرم شدن آب پکیج را بررسی کنیم.

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

آیا امکان دارد که سنسور دمای پکیج مشکل داشته باشد؟

ممکن است که دمای آب برای گرم شدن آب پکیج مناسب نباشد. وقتی که شما فلوسویچ را اوکی کردید و باز هم مشکل سرد کردن آب پکیج دیواری حل نشد. احتمالا مشکل از جایی دیگر هست. دومین چیزی که باید بررسی کنیم این هست که احتمالا دمای پکیج بر روی برد آن بدرستی تنظیم نشده و یا تنظیمات آن خراب شده باشد.

اگر خودتان می توانید تشخیص دهید که چگونه عیب سنسور دما را بررسی کنید که خوب هست. اما اگر خودتان نمی توانید به صورت دقیق اینکار را انجام دهید باید از تعمیرکار کمک بگیرید. برای بررسی دقیق خرابی سنسور دمای پکیج دیواری باید از اهم متر کمک بگیرید. مطمئنا خودتان اهم متر را در خانه ندارید که بتوانید خرابی سنسور را بررسی کنید.

در هر صورت چه شما متوجه شوید که خراب شده است یا خود تعمیرکار پکیج , شما راهی جز تعویض قطعه سنسور دما یا همان NTC ندارید.

علت گرم نشدن آب پکیج با بررسی شیر 3 طرفه

اگر پکیج دیواری خانه شما 2 مبدل هست باید شیر 3 طرفه آن را بررسی کنید. وقتی پکیج روشن می شود آب گرم در این نوع پکیج ها باید وارد مبدل دوم شود. اما اگر آب وارد مبدل دوم نشود احتمالا شیر 3 طرفه موتوری دچار خرابی شده است.

یکی از کارهایی که سرویسکاران پکیج انجام می دهند بررسی زبانه شیر موتوری هست. اما چطور باید بررسی کرد؟ خب ما به شما می گوییم که چطور خرابی شیر را بررسی کنید.

ابتدا باید حالت پکیج دیواری را به حالت زمستانه تغییر دهید. بعد از آن باید برای گرم کردن آب محرک شیر موتوری را باز کنید. در این لحظه باید بررسی کنید که زبانه شیر موتوری حرکتش به درستی انجام می شود یا خیر؟

اگر شیر 3 طرفه و زبانه آن کثیف بود باید آن را بیرون بیاورید و کامل آن را بشویید تا تمیز شود. احتمال کثیف شدن این قطعه همیشه وجود دارد.

اجزای اصلی پکیج های دیواری

شما در شکل زیر می توانید انواع بخش های مهم در مورد پکیج دیواری را مشاهده کنید. بهتر است که این قطعات را بشناسید و در صورتی که نیاز به بررسی این قسمتها داشتید بتوانید مشکات آن را برطرف کنید.

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

آیا سوپاپ بای پس هم می توان در گرم نبودن آب پکیج تاثیر بگذارد؟

یکی از قطعاتی که می تواند کمک خوبی برای اطلاع از گرم نشدن آب پکیج دیواری به شما بکند سوپاپ بای پس می باشد. اگر فشار گرمایش در منبع انبساط یا پمپ پکیج کم شده باشد سوپاپ بای پس برای حل این مشکل وارد می شود. کاری که انجام می دهد بدین صورت هست که نمی گذارد بعد از افت فشار گرمایش به پمپ پکیج فشار وارد شود و پمپ خراب شود و بسوزد.

اگر شما نتوانید مشکل را حل کنید و سوپاپ بای پس باز بماند , چرخش آب در درون پکیج کامل می چرخد و شما نمی توانید برای گرمایش مطلوب پکیج دیواری کار خاصی انجام بدهید. تنها راه حل این هست که بدانید چرا سوپاپ بای پس کامل باز هست و در حال کار کردن هست. اینجا متوجه می شوید که پکیج دچار خرابی شده است و از عملکرد اصلی خود غافل شده هست.

اگر می خواهید مشکل این قطعه را حل کنید بهتر هست که لوله آن را بشویید و تمیز کنید. اما اگر باز هم با تمیز کردن آن حل نشد پیشنهاد می کنم که آن را تعویض کنید.

مهم ترین دلایل گرم نشدن و سرد شدن آب در پکیج بوتان

پکیج بوتان هم از جمله برندهایی هست که در ایران بسیار استفاده می شود. این برندها از برندهای خوب پکیج در ایران می باشد. اما در هر صورت حتی پکیج بوتان هم شاید آب را گرم نکند و آب سرد بیرون بدهد.

اگر سالیانه سرویس پکیج بوتان را انجام ندهید ممکن هست که مبدل پکیج بوتان دچار رسوب شود و باید کار رسوب زدایی را انجام دهید.

همچنین اگر رسوب داخل لوله ها را هم بررسی نکنید احتمال اینکه آب گرم پکیج بوتان تولید نشود بسیار زیاد هست. علت اصلی رسوب در داخل لوله ها و مبدل مربوط به کربن موجود در آب سرد ورودی می باشد.

همچنین همیشه سعی کنید که فشار گاز موجود در پکیج را بررسی کنید. مسلما اگر فشار گاز در پکیج بوتان کم باشد نمی توان انتظار آب گرم از پکیج داشت.

اگر آشنایی زیادی با نحوه کار پکیج را ندارید پیشنهاد می کنم حتما از کسی که می تواند تنظیمات مربوط به پکیج بوتان و تنظیمات دما را انجام دهد کمک بگیرید.

یکی از مشکلاتی که در تماس مردم برای پکیج بوتان داشتیم در مورد قطر کم لوله کشی پکیج بوتان داشتیم. لطفا برای کم کردن هزینه نصب پکیج بوتان از قطر لوله گاز کم نکنید.

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

بررسی مبدل پکیج ایران رادیاتور و سرد و گرم شدن آب پکیج

پکیج ایران رادیاتور دارای مبدلی هست که احتمال رسوب در آن وجود دارد. البته در دیگر پکیج ها هم وجود دارد. اما چون اکثر مردم برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور از ما درخواست دارند سعی می کنیم که خیلی کوتاه در مورد رسوب گرفتن پکیج ایران رادیاتور هم صحبت کنیم.

اگر هر سال یا بعد از 2 سال برای رسوب زدایی مبدل پکیج اقدام می کنید نباید مشکل خاصی برای این قطعه پیش بیاید. اگر مشکل رسوب در مبدل پکیج ایران رادیاتور رخ دهد شما باید دقت کنید که چراغ 70 در پکیج شروع به چشمک زدن می کند یا نه؟

وقتی که این اتفاق می افتد ممکن هست که فشار آن بر روی صفر قرار بگیرد. در این موقع پیچ فشار آب را هم بررسی کنید. حل این نوع مشکل در چشمک زدن چراغ های 40 و 70 راحت هست.

فقط کافیست که شیر آبی رنگ را باز کنید و به صدای هوای خروجی آن گوش کنید. همینطور که به صدای هوا گوش می دهید دقت کنید که اگر فشار از عدد 1 بیشتر شد شیر آبی رنگ ایران رادیاتور را ببندید.

آیا لوله کشی پکیج هم تاثیر دارد؟

بله تاثیر دارد!! اکثر لوله کش های پکیج برای اینکه بتوانند کار خود را بدون در نظر گرفتن نکات مهم انجام دهند دقت خاصی در لوله کشی پکیج ندارند. اگر لوله کشی پکیج منزل شما بر حسب مساحت دقیق انجام شود گرم شدن آب راحت تر خواهد بود و همینطور در هزینه آب مصرفی هم تاثیر خواهد داشت. اگر پکیج را روشن می کنید و متوجه می شوید که باید منتظر بمانید تا آب پکیج به مرور گرم شود یکی از احتمالات مربوط به لوله کشی طولانی و بلند پکیج دیواری می باشد.

در فصول سرد سال مانند پاییز و مخصوصا زمستان مطمئنا گرم شدن آب پکیج دیواری بسیار دیرتر خواهد بود. این عامل هم در گرم کردن آب سرد تاثیر بالایی خواهد داشت. اما باید بدانید که اگر پکیج دیواری مناسبی را انتخاب کرده باشید این مشکل هم حل خواهد شد.

همچنین اگر هنگام لوله کشی آب ساختمان لوله کش دقت نکند و اشتباهی را در هنگام تعبیه کردن لوله کشی آب سرد و گرم انجام دهد, ممکن هست که آب سرد به مسیر آب گرم نفوذ پیدا کرده و یا تاثیری در آن گذاشته باشد. در این صورت چاره ای جز کمک گرفتن از لوله کش باتجربه برای بررسی لوله کشی ساختمان ندارید.

در این مقاله در مورد علت های اصلی سرد و گرم شدن آب پکیج و رفع مشکلات در قطعات پکیج ها برای گرم نشدن آب پکیج دیواری آن صحبت کردیم. اگر می توانید براساس صحبت های بالا کاری را انجام دهید که خوب هست. اما اگر تجربه کار با پکیج دیواری را ندارید می توانید از تعمیرکار با تجربه پکیج کمک بگرید تا هر گونه مشکل پکیج از جمله سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری را رفع کند.

ما در مجموعه تاسیسات سرویس خدمات متنوع در مورد انواع آبگرمکن های دیواری و پکیج دیواری را از هر نوع برندی که شما استفاده می کنید انجام می دهیم. همکاران ما جهت رفع مشکلات پکیج و آبگرمکن دیواری در کمتر از نیم ساعت در منزل شما حضور خواهند داشت.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =