اشتباهات جوشکاری در ساختمان را جدی بگیرید

اشتباهات جوشکاری که نباید انجام شود

اشتباهات جوشکاری یکی ار بدترین نوع اشتباهاتی هست که در تاسیسات ساختمانی رخ می دهد. جوشکاری باید به شکل کاملا حرفه ای انجام شود.

متاسفانه هنگام تعمیرات جوشکاری توسط جوشکار سیار سایت تاسیسات سرویس شاهد گزارشاتی هستیم که توسط جوشکاران بی تجربه رخ می دهد که می تواند حتی منجر به خرابی قسمتی از ساختمان نیز شود.

کار با فلز هیجانی خاصی دارد همان طور که جرقه های رنگارنگ تولید می شوند جوشکاران قادر به تبدیل برخی از قوی ترین مواد جهان به شکلی هستند که دوست دارند.

این مهارت نیاز به کار و تمرین دارد و بهتر است با کمک و هدایت متخصصان آموخته شده در مرکز یادگیری جوشکاری مثل: مراکز فنی حرفه ای بروند و افراد علاقه مند می توانند در آنجا ثبت نام کنند تا همه چیز را در مورد فناوری و تکنولوژی جوشکاری بیاموزند.

اشتباهات جوشکاری در ساختمان

اگر احتیاج به یک جوشکار سیار در تهران و البرز برای خانه هایتان یا محل کار و…. دارید متخصصان ما در سایت تاسیسات سرویس آماده خدمت هستند و می توانید با آن ها با این شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.

تمام مناطق تحت پوشش خدمات جوشکاری سیار در سایت تاسیسات سرویس:

  • جوشکاری سیار شمال تهران و آهنگری شمال تهران
  • جوشکاری سیار غرب تهران و آهنگری غرب تهران
  • جوشکاری سیار شرق تهران و آهنگری شرق تهران
  • جوشکاری سیار جنوب تهران و آهنگری جنوب تهران
  • جوشکاری سیار مرکز تهران و آهنگری مرکز تهران
  • جوشکاری سیار البرز و کرج و آهنگری البرز و کرج

در کار جوشکاری با قوس الکتریکی (تخلیه الکتریکی در هوا بر دو جسم نارسانا گفته می شود زمانی جریان الکتریکی از هوا بین دو رسانا با هم در تماس نیستند انتقال پیدا می کنند) و استفاده از مواد زیر یک شرط لازم برای یک جوش عالی است.

دیدن پاس جوش (خط جوش) باعث می شود که جوشکار بتواند تغییرهای جوشکاری مثل: ولتاژ ، آمپر ، طول قوس و زاویه دست را با تنظیمات حرارتی درست تغییر دهد.

شکل خط جوش به شما می گوید که چه کاری باید انجام دهید. سرعت و جریان جوشکاری و طول قوس چه اندازه باید باشد. با دیدن خط جوش شما متوجه می شوید که باید چه کاری را انجام دهید و تا الان چه جاهایی را جوش داده اید.

جوشکار باید از اشتباهاتی که باعث ایجاد مشکل در جوش به وجود می آید مانند: ترک و یا سایر موارد دقت کند. این متن در مورد چگونگی به حداقل رساندن اشتباهات جوش کاری است و بیشتر در جوشکاری دستی اهمیت بالایی دارد.

جریان جوشکاری

جوشکاری با آمپر بالا و جوشکاری با آمپر پایین:

اشتباهات جوشکاری در ساختمان

جوشکاری در آمپر بالا و دیگری در آمپر پایین در این جریان تنظیم جریان پایین تر باعث ایجاد جوشی باریک و با نفوذ کم به وجود می آید. تنظیم جریان بالاتر باعث زیاد شدن عرض جوش و و پهن تر می شود. برای حل این اشتباهات جوشکاری باید جریان مناسب و جایی بین جریان پایین و بالا باشد.

ولتاژ جوشکاری:

اشتباهات جوشکاری در ساختمان

ولتاژ جوشکاری یک رابطه مستقیم با طول قوس ( تخلیه الکتریکی ) دارد. طول قوس هر چه بلند تر باشد ولتاژ افزایش پیدا می کند و هر چه طول قوس کوتاه تر باشد ولتاژ کاهش میابد.

پس نتیجه می گیریم هرچه قوس کوتاه تر باشد ولتاژ افت می کند و هر چه قوس بلند تر باشد ولتاژ بالا تر می رود. این اشتباهات در جوشکاری است که بستگی به طول قوس مناسب است و با تنظیم درست می توان این اشتباهات جوشکاری را از بین ببرید.

سرعت پیش روی در جوشکاری

جوشکاری با سرعت پیشروی بالا و جوشکاری با سرعت پیشروی پایین:

جوش دادن با سرعت پیشروی پایین باعث ایجاد خط یا پاس با عرض بزرگ و برآمدگی بالا به وجود می آید. ایجاد جوشی با سرعت زیاد باعث یک نواختی نمی شود و محل جوش شده دارای عرض و ارتفاع را به همرا دارد.

بنا براین باید از سرعت مناسب در جوش کاری استفاده کرد تا با این اشتباهات جوشکاری مواجه نشوید.

حذف سرباره (کفه جوشکاری):

امکان برداشتن سرباره یکی از نشانه های تنظیم درست تغییرها و جوشکاری یک نواخت است. برداشتن سرباره معمولا باعث بهترین کیفیت ظاهری در جوش می شود. لازم به ذکر است برداشتن سرباره در مقایسه با جوش های دیگر با یک پوشش خاصی برخوردار است.

طول قوس در جوشکاری

جوشکاری با طول قوس کوتاه و جوشکاری با طول قوس بلند:

یکی از مهم ترین عوامل در جوشکاری با قوس الکتریکی ، فاصله نوک الکترود تا قطعه مورد نظر است. این فاصله طول قوس نامیده می شود و همان طور که گفته شد رابطه مستقیم با ولتاژ جوشکاری دارد.ایجاد جوش با نگه داشتن الکترود با نزدیک کردن قطعه کار موجب کاهش طول قوس می شود.

اشتباهات جوشکاری در ساختمان

همچنین ایجاد جوش با نگه داشتن الکترود در فاصله قابل تنظیم از قطعه کار باعث افزایش طول و عرض قوس می شود که نتیجه آن جوشی غیر یک نواخت و با عرض بالا به وجود می آید. قابل ذکر است که کاهش طول قوس منجر به کمی ولتاژ و افزایش طول قوس موجب زیاد شدن ولتاژ می گردد.

باید خیلی دقت کنید تا با این اشتباهات جوشکاری مواجه نشوید.

عیب ها و ناپیوستگی ها معمول در جوشکاری:

یک از مهم ترین وظیفه بازرس یا یک تیم کنترل کیفیت جوشکاری ،عدم اشتباهات جوشکاری و بررسی مناسب بودن آن ها در بهره برداری در تعیین هر گونه کمبود و نا منظمی در جوش معمولا ناپیوستگی نامیده می شود.

شکل ناپیوستگی را می توان به دو گروه کلی خطی و غیر خطی تقسیم کرد. ناپیوستگی های خطی طولی معمولا بیشتر پهنا دارند.

ناپیوستگی های فلز جوش و فلز پایه:

بدترین ناپیوستگی ها ترکها هستند اضافه بودن بار در جوشکاری باعث ایجاد ترکها می شود. روش گروه بندی ترکها و مشخص کردن آن ها به صورت گرم و سرد است. ترکها را می توان به محور اصلی جوش توصیف کرد. ترکهای طولی به علت تنش های عرضی جوشکاری به وجود می آید.

ترکهای عرضی عموما به علت تنشهای طولی جوشکاری روی جوش یا فلز پایه با انعطاف پذیری کم ایجاد می شود. انواع ترکها مختلف از جمله : ترکهای گلویی ، ریشه ، کناره ، چاله جوش از حرارت و فلز پایه هستند.

این محتوایی که برای شما آماده کردیم در مورد اشتباهات جوشکاری است که می توان ضرر های بسیار زیادی به جوشکار ، و ساختمان خانه ها ، مراکز عمومی و جاهایی که از آهن و فولاد استفاد می شود برای سقف و جاهای دیگر.

این اشتباهات باعث از بین رفتن انسان ها می شود. در تهران به خاطر اشتباهات یک تیم جوشکاری باعث شد کل سقف خانه بریزد و باعث مرگ چند تن از مردم شد.

پس باید خیلی در این کار دقت و بررسی های لازم را انجام دهید. اگر تازه کار هستید اصلا به هیچ عنوان برای کسی کاری انجام ندهید. چون کار خیلی خطرناکی است.

اگر احتیاج به یک جوشکاری سیار ماهر و حرفه ای دارید می توانید با شماره ای که در صفحه ثبت شده است تماس بگیرید و از متخصصان ما اطلاعات کسب کنید.

جوشکاران سیار ما می توانند در مدت زمان خیلی کم به آدرسی که شما داده اید در محل حاضر شوند و مشکل شما را حل کنند و به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی در کل تهران و استان البرز و شهرستان ها خدمات رسانی می کنند. برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn

باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =